Garmin vívoactive4 Silver/Gray Band - recenze (mini test) z 03.02.2020 - Recenze Garmin vívoactive4 Silver/Gray Band - SNOW.cz
Domů Recenze Ostatní Ostatní vybavení nejen na lyže Garmin vívoactive4 Silver/Gray Band

Recenze Garmin vívoactive4 Silver/Gray Band (03.02.2020)

Recenze Garmin vívoactive4 Silver/Gray Band (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: Garmin
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2020 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Stručný popis výrobce:
Sportovní chytré hodinky, transflektivní displej, GPS, platby Garmin Pay, hudební přehrávač, Android/iOS kompatibilní, výdrž až 8 dní.

 • Všestranné sportovní GPS hodinky s elegantním designem a kompaktní velikostí
 • Vhodné na sport i do práce
 • Stále viditelný, dotykový transflektivní displej, průměr 1,3“, rozlišení 260x260 pixelů
 • Průměr pouzdra hodinek: 45 mm, výška pouzdra: 13 mm
 • Corning Gorilla Glass3 ochranné sklíčko
 • Optický snímač srdečního tepu na zápěstí, PulseOx senzor s měřením okysličení krve
 • Všestranné sportovní funkce, měření: běhu, jízdy na kole, plavání v bazénu, lyžování, golfu, jógy, fitness cvičení a řady dalších sportů
 • Celodenní monitorování kroků, srdečního tepu, hladiny stresu a energie, délky a kvality spánku, pitného režimu
 • Měření VO2 max, fitness věku, míry okysličení krve a menstruačního cyklu u žen
 • Chytré funkce (příchozí volání, sms, notifikace, ovládání hudebního přehrávače…)
 • Vestavěný hudební přehrávač, navíc s možností offline uložení playlistů ze Spotify/Deezer
 • Animovaná fitness cvičení, běžecký trenér Garmin Coach, možnost vlastního plánování tréninků
 • Výdrž baterie až 8 dní (SMARTwatch), až 6 hod. (GPS+hudba)
 • QuickRelease 22 mm řemínky pro rychlou a snadnou výměnu bez použití nářadí
 • Kompatibilní s telefony iOS i Android
 • možnost změny vzhledu hodinek a stahování aplikací a doplňků prostřednictvím platby
 • Vodotěsné 5 ATM (odolají souvislému plavání)

Více na https://www.garmin.cz/…y-band/80206

Zkušenosti s užíváním produktu

Na ruku se mi dostaly elegantně vypadající sportovní hodinky Garmin vívoactive4 a po více než měsíci užívání, kdy jsem s nimi sportoval, platil a poslouchal hudbu mohu s klidným svědomím sepsat tuto recenzi.

Abyste mohli využívat naplno funkce hodinek, je fajn si do mobilního telefonu nainstalovat aplikaci Garmin Connect, ktetá slouží jako rozhraní pro ukládání aktivit, pro různá nastavení, tréninky, zobrazovnání notifikací a mnoho dalšího. Pároval jsem více hodinek s touto apkou, v takovém případě to zabere pár minut. Důležitá rada pro prvouživatele: nejprve spusťte na telefonu aplikaci Garmin Connect a Bluetooth, pak až párování na hodinkách. Aplikace vás provede a za chvíli budete mít hotovo.

Fitnes funkce, to je základ
Mezi dnes již standardní fitness funkce považuji měření kroků a měření tepové frekvence na zápěstí. Garmin díky barometrickému výškoměru navíc neustále sleduje, kolik jste nastoupali výškových metrů. Průběžně tedy máte přehled o svém „normálním denním pohybu“, vidíte, že dnes jste ušli jen 5 000 kroků a 10 pater, kdežto včera to bylo o kus víc… A to opravdu umí být motivační. Hodinky dle průběžných výsledků upravují ideální cíle (nebo v aplikaci nastavíte ručně), takže skoro jistě váš pohyb s takovými hodinkami bude zpočátku mít rostoucí tendenci. A to se počítá!

Garmin Pay – placení pomocí hodinek
Funkci plateb pomocí NFC čipu v hodinkách jsem měl možnost použít poprvé. Byl jsem nedůvěřivý, ale zbytečně. Opět přes aplikaci Garmin Connect v telefonu jsem pomocí průvodce přidal kartu, přišlo ověření od banky a do pár minut bylo nastavení hotovo.

PIN pro aktivaci plateb je potřeba zadat na hodinkách jednou za 24 hodin a pokaždé po opětovném nasazení hodinek (ochrana proti zneužití při ztrátě či krádeži). Prakticky jsem to dělal obvykle tak, že jsem si ráno nebo před obchodem naťukal PIN (abych ho pak nemusel zadávat u kasy), pak jsem jen při platbě aktivoval funkci a přiložil hodinky. Platba byla hotova takřka obratem.

Pokud kromě sportu i rádi nakupujete, placení pomocí hodinek může vyvolat závislost! 😊

Hudba v hodinkách
Hodinky Garmin Instinct, které používám standardně, umí ovládat hudbu v mobilu. To Garmin vívoactive4 umí samozřejmě taky, ale navíc mají integrovaný přehrávač, pomocí kterého můžete z hodinek přes Bluetooth pouštět hudbu napřímo do sluchátek. Kapacita paměti v hodinkách je kolem 4 GB (Garmin udává 500 písniček), playlisty můžete synchronizovat např. přes Spotify (na to využijete možnost připojit hodinky na Wi-Fi), nebo nahrát hudbu přes USB kabel z počítače. Tak jsem to provedl já, abych funkci otestoval (i když s hudbou normálně nesportuji). Hodinky se z PC nabíjely, přitom jsem tam nahrál pár alb. Pak už jen stačilo spárovat sluchátka (testoval jsem s půjčenými Bloetooth sluchátky Xaomi) a bylo hotovo. Opět vše šlo rychle, intuitivně.

Při hudbě je třeba počítat s rychlejším vybíjením akumulátoru kvůli nepřetržitému přenosu Bluetooth.

Když se jdete proběhnout, chcete cestou poslouchat hudbu a pak si koupit cestou i něco na pití či jídlo, nemusíte s sebou mít ani mobil, ani peněženku. Bomba.

Vzhled
Hodinky jsou příjemně kompaktní (a lehké, 50,5 gramů na ruce skoro necítíte), průměr 45 mm vypadá decentně i na užším zápěstí. Výška pouzdra 13 mm, hodinky nečouhají do prostoru, nevadí ani při dlouhém rukávu s užšími manžetami. Černo-šedo-stříbrné provedení je barevně neutrální a hodí se k většině barevných kombinací. Opravdu lze plnohodnotně používat i k formálnějšímu oblečení, ale do divadla už bych si je osobně nevzal. 😊

Možnosti volby vzhledů ciferníků jsou bohaté již v základu. Já jsem si doladil základní analogový vzhled, upravil barvy, zvolil formát ručiček a do volitelných pozic na ploše dal 4 údaje (stav baterie, kroky, tep a datum). Pokud by tohle někomu nestačilo, pomocí Connect IQ má možnost vybírat ze spousty dalčích grafických podob.

Výměna pásků za nové jde velmi lehce i bez jakéhokoliv nářadí (na zadní straně pásku vykukuje táhlo tyčinky, které lze lehce nehtem prstu ovládat), což je velké plus.

Displej a dotykové ovládání
Čitelnost displeje mne mile překvapila. Údaje jsou velmi dobře vidět i na plném slunci. Když je více šero, oceníte automatické přisvícení displeje, které reaguje na pozici ruky (řekl bych pomocí pohybových senzorů). Stačí natočit zápěstí a hned je podsvíceno.

Rozlišení displeje je jemné tak akorát, texty jsou dobře čitelné. Větší rozlišení by sice zjemnilo kontury testů, ale uživatelsky by nebylo nijak zvlášť přínosné, protože menší písmo by stejně bylo špatně čitelné.

Dotykové ovládání funguje přesně, ani v tenkých rukavicích se mi nestalo, že bych se např. ukliknul při volbě typu aktivity.

Materiál sklíčka je velmi odolný, po měsíci denního užívání zcela bez známek poškození.

Displej jednoznačně zaslouží pochvalu.

Ovládací prvky
Hodinky pro volbu funkcí a nastavení využívají dvě klasická tlačítka a dotykový displej. Každé tlačítko zobrazí možnosti při delším podržení (horní tlačítko paletu s možnostmi, dolní volby nastavení hodinek), krátké zmáčknutí u horního tlačítka aktivuje nabídku aktivit a také se jím potvrzují volby, spodním tlačítkem při krátkém zmáčknutí se vracíme o krok zpět. Mám zkušenosti s předchozím modelem Garmin vívoactive3, tento model mi připadá na užívání ještě příjemnější. Stačilo si přečíst základní informace o vládání a už jsem se ani jednou nemusel podívat do manuálu.

Když po displeji přejedete směrem doleva, aktivujete „zkratku“, pod kterou si můžete dát často používanou funkci (hudbu, platby apod.). Je to dobrý nápad, ale tato rychlá volba se až často nechtěně zapíná (hlavně v zimě s dlouhými rukávy, když je třeba rukáv odhrnout).

Měření aktivit, rychlost lokalizace GPS
Hodinky jsem měl na sjezdovkách, běžkách a při běhu. Při spuštění měření chvíli čekáte na lokalizaci GPS. Při dobrém výhledu na nebe, a když místo předchozí aktivity bylo blízko, lokalizace trvá do 10 sekund. Ale když jste naposledy lyžovali v Rakousku a pak se jdete doma proběhnout, trvá to znatelně déle...

Při měřené aktivitě lze kdykoliv posunem na displeji doleva zobrazit hodiny. I zde funguje přehledně listování nahoru a dolů pro různé informace z průběhu akce.

Mile mne překvapila výdrž baterie, při běžném užívání i při měření aktivit. Nabíjel jsem přiměřeně zodpovědně a nikdy šťáva nedošla.

Směle na trénink
Model Garmin vívoactive4 toho umí hodně, má zajímavé běžecké funkce, lze spárovat s různými snímači (kadence, hrudní pás atd.), proto pokud jste nadšený sportovec, který se pravidelně neúčastní dlouhých triatlonů, zpravidla vám budou tréninkové možnosti hodinek plně stačit. Expertům mohou chybět některé funkce, ale ti stejně vědí, po jakém modelu od Garminu se poohlédnout.

Své aktivity vidíte pak v rozhraní aplikace Garmin Connect (v mobilu, na PC), můžete je dále synchronizovat s tréninkovými systémy (Strava atd.).

Notifiace a ovládání telefonu
Hodinky samozřejmě umí zobrazovat všechny notifikace (e-maily, SMS, Whatsapp atd.), vidíte číslo a jméno volajícího, můžete i telefonát zvednout (ale již ne přes hodinky telefonovat), takže když máte např. sluchátka s handsfree, telefon může v klidu zůstat schovaný v kapse či batohu.

Závěrem
Velmi vyvážené sportovní hodinky, a to jak funkcemi, vzhledem i výdrží baterie. Elegantní v práci, s mnoha funkcemi pro sport. S dobře čitelným displejem a intuitivním ovládáním. Platby Garmin Pay fungují skvěle, velmi lehce si na ně člověk zvykne. Hudbu přímo v hodinkách taky mnozí sportovci ocení. Garmin vívoactive4 jsou multisportovní univerzál, který se neztratí ani v městské džungli.

+ plusy

 • dobře čitelný displej s přesným dotykovým ovládáním
 • intuitivní ovládání
 • elegantní vzhled
 • platby pomocí hodinek
 • ve spojení s Garmin Connect nastavíte vše
 • hudba v hodinkách

- mínusy

 • rychlá „zkratka“, pomocí které aktivujete jedním pohybem přes displej svou oblíbenou funkci, se aktivuje až zbytečně často nechtěně

Diskuze: Garmin vívoactive4 Silver/Gray Band

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy