Elan Amphibio 18 Ti2 - recenze (mini test) z 12.03.2020 - Recenze Elan Amphibio 18 Ti2 - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže allmountain Elan Amphibio 18 Ti2

Recenze Elan Amphibio 18 Ti2 (12.03.2020)

Recenze Elan Amphibio 18 Ti2 (allmountain Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - allmountain | Počet recenzí: 0 | Značka: Elan
Vložil: mikels | Ročník: 2019 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Elan Amphibio 18 Ti2 Fusion X - popis produktu

All mountain lyže Amphibio 18 Ti2 vhodné do různorodých sněhových podmínek, jak ráno na upravenou sjezdovku, tak do odpoledního proměnlivého terénu.

Elan Amphibio 18 Ti2 Fusion X s laminovaným dřevěným jádrem využívá dvojitý titanal. Technologie Amphibio Truline dovoluje při šířce 73 mm pod botou maximálně využít potenciál reakce při přechodu z hrany na hranu. Jsou osazeny posuvným vázáním Fusion X. Tyto lyže jsou nejvíce nabité technologiemi z celé kolekce Amphibio.

Lyže jsou vhodné pro pokročilé až výborné lyžaře hledající parťáka pro celodenní lyžování.

Vázání: Fusion X EMX 12.0
Geometrie: 121/73/104
Délka/rádius: 160 cm/13,3 m; 166 cm/14,5 m; 172 cm/15,7 m; 178 cm/17 m

Technologie:

Amphibio Truline Technology
Jádro lyže je konvexně vytvarované na špičce a konkávní na patě. Přední konvexní část umožňuje přesné nasazení oblouku, zatímco zadní konkávní tvarovaná část zaručuje dynamický výjezd z oblouku. Tvarované jádro zaručuje bezkonkurenční všestrannost a pevnost.

Profil Amphibio
Profil Amphibio je unikátní technologie která kombinuje profily konstrukce hran rocker a camber. Díky rozdílné konstrukci pravé a levé lyže, vnitřní camberová hrana zaručuje dobrou přilnavost hran, zatímco vnější hrana v profilu rocker usnadňuje plynulé přechody mezi oblouky.

Jádro Laminated woodcore
Dřevěné jádro se skládá z nosníků, které jsou vertikálně spojeny s lamináty a uvnitř syntetického jádra vytvářejí pevný rám. Tento rám zaručuje lepší reakci lyží a zachovává pružnost po celé své délce.

Konstrukce RST Sidewall
RST Sidewall zaručuje maximální přilnavost podél celé délky hrany a to i při vysokých rychlostech.

Výztuže Dual Shape Ti
Dřevěné jádro je uloženo ve dvou tenkých vrstvách slitiny hliníku. Dual Shape Ti zaručuje zvýšenou kontrolu nad lyžemi při různorodých sněhových podmínkách.

Skluznice Nano Tech
Nano Tech je unikátní technologie, která zvyšuje odolnost skluznice a umožňuje optimální skluzové vlastnosti na různých typech sněhu.

Systém Fusion X
Fusion je integrovaný systém lyžařského vázání, který usnadňuje nasazení do oblouku a zlepšuje plynulost průhybu lyží při přechodu z hrany na hranu.

Zkušenosti s užíváním produktu

Lyže k testování:
Elan Amphibio 18 Ti2 Fusion X
délka: 172 cm (172 cm/15,7 m)
výška testera: 181 cm
váha testera: 83 Kg

Pro letošní sezonu, která se takřka chýlí ke konci, jsem měl zapůjčené lyže zn. Elan Amphibio 18 Ti. Lyže této značky jsem měl poprvé a chvilku mi trvalo si zvyknou na rozdělení na levou a pravou lyži. Když si na to zvyknete a obujete správně, odvděčí se vám perfektní stabilitou. Pokud si strany prohodíte, tak to není o tom, že by se na tom nedalo jet, ale ten pocit při zahranění je opravdu odlišný a to díky krojení lyže (asymetrický rocker ve špičce lyže) a v tu chvíli jsem i ztratil jistotu v jízdě. O těchto lyžích si myslím, že patří k tomu nejlepšímu ze série Amphibio, přeci jenom je to poslední verze a nikdy mi nesedla lyže tak dobře, jako tahle. Lyže se šířkou 73 mm ve středu jsou především určeny na upravené sjezdovky, ale pracují dobře i v poněkud nesouvislém terénu. Bez problému jsem s nimi jezdil v cca 10 cm prašanu a zvládaly to skvěle (sem všestranný lyžař). Pro delší výlety v hlubokého sněhu bych je nedoporučil. Lyže jsou vhodné pro dlouhé oblouky na ranním manšestru, i pro krátké oblouky na odpoledních muldách.

Lyže nabízejí dobré hranění a přenos síly, klidnou jízdu a supr držení hran (rám z tvrdého dřeva a měkčího dřevěné jádro s bočními stěnami RST). Lyže jsou osazeny integrovaným vázacím systémem Fusion X, které se lehce nastavuje a díky integrované desce by mělo opět zvyšovat dynamiku a odezvu. Elan Amphibio 18 Ti2 má dvojité titanalové vyztužení namísto jednoduchého, díky tomu se jeví jako stabilní i při vysokých rychlostech, ale je také o něco více energeticky náročnější.

Musím říci, že mě to na nich opravdu bavilo a nakonec je odkoupím a budu na nich jezdit i další sezonu. Cena lyží startovala na hodnotě 19 990 Kč. V současné době na konci sezony se dají pořídit za cenu necelých 12 000 Kč.

+ plusy

  • povedená lyže jak konstrukčně tak vzhledově
  • lyže určena do středních a vyšších rychlosti
  • není tak hravá, ale odpustí mnoho chyb
  • bez problému zvládá jak krátký tak dlouhý oblouk
  • lyže jsou satbilní a není potřeba takové síly

- mínusy

  • zvyknout si na levou a pravou lyži
  • lyže není až tak hravá
  • náročnější ovládání v krátkých obloucích

Diskuze: Elan Amphibio 18 Ti2

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy