Atomic Revent + - recenze (mini test) z 17.03.2020 - Recenze Atomic Revent + - SNOW.cz

Recenze Atomic Revent + (17.03.2020)

Recenze Atomic Revent + (Half-shell (měkké kryty uší) Přilby) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Přilby - Half-shell (měkké kryty uší) | Počet recenzí: 0 | Značka: Atomic
Vložil: mikels | Ročník: 2018 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Atomic Revent + - popis výrobce

Lyžařská helma Atomic Revent+ se vyznačuje vysokou mírou ochrany a nízkou hmotností materiálu. Lehká je především díky Holo Core jádru, které je také mimořádně odolné. Systém 360° Fit se stará o maximální pohodlí usazení na hlavě, aktivní Aircon Venting odvětrávání pak udržuje pod helmou příjemné klima. Praktické jsou odnímatelné ušní polstrování, které jsou kompatibilní se sluchátky a můžete tak klidně poslouchat oblíbenou hudbu i s helmou. Odnímatelná je také podšívka z materiálu 3M X-Static, kterou můžete po sundání klidně vyprat. Helma Atomic Revent + je dodávána v praktické tašce.

HMOTNOST: 400 g
TECHNOLOGIE/MA­TERIÁL: Holo Core technologie pro maximální bezpečnost v zónách náchylných pro nárazy, in-mod konstrukce
OSTATNÍ: odvětrávání Active Aircon, odnímatelné ušní polstry, Aircon ventilace
NASTAVITELNÝ SYSTÉM: 360° Fit System pro snadné nastavení podle velikosti i tvaru hlavy
VELIKOST: S (51-55 cm), M (55-59 cm), L (59-63 cm)

Zkušenosti s užíváním produktu

Pro letošní sezonu došlo i k výměně helmy. Vybral jsem tentokrát model Revent + od značky Atomic. Je minimalistického designu a je opravdu lehká (hmotnost helmy se pohybuje okolo 400 g). Model Revent+ by měl u Atomicu patřit k tomu nejlepšímu z hlediska ochrany a bezpečnosti, a to díky jádru Holo Core, která o 30 % převyšuje stanovené bezpečnostní standardy. Díky 360° Fit systému se helma přizpůsobí nejen velikosti hlavy, ale i jejímu tvaru a musím říci, že opravdu sedí skvěle. Regulační systém s kolečkem funguje dobře, ovládání jde zlehka, kolečko neprokluzuje ani v rukavicích. Výhodou jsou také odnímatelné chrániče uší, které jsou prostorné a vhodné i pro použití sluchátek do uší. Díky tomu také nejsou vyloženě připláclé na uších a v helmě je velmi dobře slyšet.

Uchycení pásku od brýlí v zadní části helmy Atomic Revent+ zajišťuje pružné „lanko“, které se dole přicvakne pomocí velkého cvoku. V tomto systému tedy lze uchytit i velmi široký pásek brýlí, ovládání jednoduché. Bohužel mi z tohoto uchycení párkrát vyjel pásek brýlí, což bylo spíše způsobeno bočním držákem na gopro kameru, který pásek od brýlí táhl dolů. Po sundání držáku již nebyl problém.

Helma disponuje propracovaným systémem odvětráváním, které nese označení Aircon Venting. Jedná se o nejvyspělejší větrací systém Atomicu. Abych to vysvětlil: jádro Holo nabízí větší množství širších vzduchových kanálků v každé vrstvě helmy, které umožňují zahřátému vzduchu unikat z helmy a zároveň odsává horko od hlavy. Odvětrávání ve vrchní části je spíše na bázi otevřeno – zavřeno (docela velké ventilační otvory se ovládají menší páčkou). Poslední věc, kterou bych měl zmínit, je odnímatelná, pratelná podšívka z materiálu 3M X-STATIC, což je provedení s antimikrobiálním stříbrným vláknem. X-STATIC je značka vláken, která obsahují molekuly čistého stříbra lepené na jejích povrchu. Tento materiál tedy nabízí ochranu proti velkému množení bakterií, a tedy tvorbě zápachu. Výrobek je určen pro aktivní nošení v chladném počasí. Musím říci že za jakéhokoliv počasí jsem neměl problém. Nebyla mi v ní ani zima ani velké teplo, nestalo se, že bych se v ní potil. Pásek pod bradou má standardní plastovou přezku.

Helmu jsem zakoupil za cenu 2300 Kč, a myslím si, že se jedná o vyvážený poměr cena/kvalita. S touto lyžařskou helmou od značky Atomic jsem velice spokojen a mohu ji s klidným srdcem každému doporučit. K helmě je dodáván i obal.

+ plusy

  • skvěle sedí na hlavě
  • nízká hmotnost
  • jednoduché a skvělé odvětrávání
  • poměr cena/kvalita
  • odnimatelné ušní polstrování které je kompatibilní se sluchátky

- mínusy

  • v zadní části vrže (zatím jsem nepřišel, co to je)
  • zadní úchyt na lyžařské brýle nedrží v každé situaci

Diskuze: Atomic Revent +

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy