Blizzard Firebird HRC - recenze (mini test) z 15.03.2020 - Recenze Blizzard Firebird HRC - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže sportovní Blizzard Firebird HRC

Recenze Blizzard Firebird HRC (15.03.2020)

Recenze Blizzard Firebird HRC (sportovní Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - sportovní | Počet recenzí: 0 | Značka: Blizzard
Vložil: Ondřej Katz - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Blizzard Firebird HRC - popis výrobce

  • krojení:126/76/107, 
rádius: 15/174
  • vyráběné 
délky: 158, 166, 174, a 182 cm

- 
 testovaná délka: 174 cm

  • konstrukce: Sandwich / 100% Sidewall, woodcore, double Ti
  • technologie: DuraTec / C-Spine / C-Armor

Novinka Blizzardu je dle popisu výrobce sportovní lyží, která svým charakterem spojuje slalomku a obřačku. Dá se něčeho takového vůbec dosáhnout? To je skoro filosofická otázka. Nikdo z vás ji ale řešit nemusí. A neřešil jsem ji ani já, chtěl jsem jenom vědět, jak se na tom zázraku od Blizzardu jezdí.

Zkušenosti s užíváním produktu

Dobře se na nich jezdí. Jsou to docela sportovní lyže vhodné hlavně pro střední a delší oblouky. Myslím si, že by se mohly líbit poměrně početné skupině lyžařů. Dobrých lyžařů, ne profesionálů ve smyslu závodění. Takové to carvování na červených sjezdovkách, klidně i ve svižném tempu, zavřené oblouky ve výrazných náklonech… To univerzálkám od Blizzardu náramně sedí. Neobtěžují přitom přehnaně sportovním naladěním, těžko zvladatelnou dynamikou nebo nemístnými nároky na techniku nebo sílu. Jsou nekomplikované, i když nejvíc je ocení, jak už jsem říkal, dobří a zkušení lyžaři.

Řekl bych, že hlavní předností lyží Blizzard Firebird HRC je vysoká stabilita. Jsou to docela tankery, přejedou více méně všechno a jen tak nic je nerozhodí. V tomto ohledu budou nad lyžemi stejné kategorie, tedy mezi sportovními univerzálkami pro střední oblouk, vyčnívat. Co mě nakonec trochu zklamalo, neb očekávání jsem měl opravdu veliká, bylo hranění. Označil bych ho za průměrné. Ale taky si myslím, že by se tento malinký nedostatek mnou testovaného modelu dal nejspíš dohnat pečlivým servisem. Nicméně realita byla taková, že na v noci zmrzlém, před tím notně promáčeném jarním sněhu (jo, tyhle podmínky máme už na začátku března) působily HRC trochu nejistě. Nakonec držely, ale znáte to… Takový ten pocit, kdy nevíte, zda se do nich můžete úplně na maximum položit. Chvilku to trvá, než zjistíte, že to jde. Jde to, tak na 90 %, pak už se trochu bojíte. Na druhou stranu tohle nepovažuju za špatné vysvědčení. Na zmrzlé pistě jsem tu stoprocentní jistotu, hned na první dobrou, měl jenom párkrát. No a to je pak spíš něco jako ohromení.

HRC si jedou svůj oblouk, harmonicky, s jistotou a nic dalšího je moc nezajímá. Měnit na hranách poloměr oblouků není úplně jednoduché. Pustit do delšího, to samozřejmě jde a protože leží jako přibité, docela to svádí. Přemluvit je ale do krátkého řezaného oblouku je celkem dřina. Ramena dolů z kopce, nohy pod tělem jenom hrají, z každého oblouku jsou bleskově zpátky a hned na druhou stranu… Takhle to máte rádi? No tak to si kupte slalomky. Blizzard HRC Firebird slalomky nejsou. Zatáčí velice ochotně, na hraně táhnou do oblouku, ale všechno to trochu trvá. Dynamika a rychlost slalomky jim chybí. Ale já byl za to rád, nejsem blázen, abych jezdil celý den na slalomkách!

Sportovní, to jistě, ale taky docela pohodové. Klidně řeknu trochu líné. Neujíždějí pod zadkem, nevystřelují z oblouku do oblouku, přehranění chvilku trvá. Na hraně jsou ale jisté, harmonické a stabilní. Perfektně polykají nerovnosti, na sjezdovce bourají všechno, co jim přijde do cesty. A mimochodem taky bezproblémově sesouvají. To, a nejen to, jim dává i rozměr všestrannosti ve smyslu různých terénů a povrchů. Na ledě si poradí, na vodivém sněhu excelují a překvapivě velmi dobře si vedou i v hlubším rozměklém sněhu. Blizzard Firebird HRC jsou bezva lyžemi pro ty, kdo to na hraně umí, ale nechtějí se přitom moc honit. Víc než dynamiku evokující race hledají klid, stabilitu, do hry přitom mohou dát velmi slušnou techniku a zkušenost. Ani tentokrát si neodpustím dodávat kuráž při výběru délek – delší verze budou podle mne zajímavější, vhodné i pro delší oblouky a vyšší rychlosti. S krátkými modely tu ke slalomce stejně nepřijdete.

+ plusy

  • stabilita
  • harmonický průhyb
  • všestrannost ve smyslu terénu

- mínusy

  • slabší hranění
  • těžsí změna rádiusu oblouků

Diskuze: Blizzard Firebird HRC

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy