Recenze Smith Vantage Mips W (16.11.2020)

Recenze Smith Vantage Mips W (Half-shell (měkké kryty uší) Přilby) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Přilby - Half-shell (měkké kryty uší) | Počet recenzí: 1 | Značka: Smith
Vložil: m.havelkova | Ročník: 2019 | Doba užívání: rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Dámská přilba Smith Vantage MIPS W kombinuje dvě samostatné skořepiny do funkčního celku. Vnitřní lehká helma z materiálu s technologií In-Mold je kombinována s odolnou vnější helmou z materiálu Bombshell ABS. Výsledkem této konstrukce je lehká, a přitom velmi bezpečná helma. Technologie MIPS (Multi-Directional Impact Protection System) je vnitřní vložka tj. MIPS s elastomery, kde při nárazu dojde k mírnému pohybu skořepiny, díky které se sníží rotační síly působící na mozek a zmírní se dopady nárazu.

Ventilace AirEvac 2 v přední části zajišťuje průchod vzduchu přes brýle a helmu.

Přilba Smith Vantage MIPS W má vyjímatelné vnitřní polstrování, odnímatelné měkké kryty uší a uzavíratelné větrací otvory. Pod bradou je polstrování proti odření brady a rychloupínací přezka. Vzadu je poutko na brýle a BOA systém pro snadné nastavení velikosti. Náušníky lze nahradit SkullCandy audio systémem.

Zkušenosti s užíváním produktu

Když jsem si dala novou helmu Smith Vantage na hlavu, měla jsem pocit, že to je nejlehčí přilba, kterou jsem kdy měla na hlavě. Ale samotnou hmotností tento pocit nevznikl, protože na trhu najdete ještě lehčí helmy. Ten pocit lehkosti mám proto, že helma úplně skvěle sedí na hlavě. Může za to vychytaný tvar a k tomu lankový BOA dotahovací systém, který usadí přilbu parádně na hlavu. Když k tomu přidáte vhodně veliké a přesně vytvarované Smith brýle, které lícují s horní hranou helmy, tak to pěkné usazení na hlavě ještě doladí. Polstrování sedí na uších velmi dobře, izolace je dobrá (není zima a neprofukuje směrem k uším) a nijak výrazně neomezuje zvuky. Komfort zaslouží 1 s hvězdičkou.

Bezpečnostní vychytávky: Koroyd a Mips
Na první pohled zaujmou „plastové trubičky“ z Koroydu, které uvidíte umístěné v průduších v helmě. Koroyd nepřidá takřka nic na váze, ale dle výrobce přidá cca 30 % na absorpčních schopnostech v případě pádu. Navíc díky vzdušnému provedení Koroydu nedochází k omezení ventilace.

Další díl zvýšené bezpečnosti přináší systém Mips, který omezuje rotační síly působící na mozek při pádu (nárazu) a dle testů významně snižuje riziko vážného poškození. A to se počítá. Proto jsem vůbec neváhala, zda připlatit za variantu s tímto systémem.

Ventilace
Smith Vantage má vychytanou ventilaci, kterou lze regulovat v přední i zadní části přilby, a každá má 3 pozice (zavřeno, napůl a zcela otevřeno). I v rukavicích lze šoupátko lehce ovládat a dle okolního počasí nastavit intenzitu prodění vzduchu. Za každých okolností helma fungovala dle očekávání, zima v ní nikdy nebyla a i při jarním lyžování to bylo fajn. V přední části helmy jsou pak průduchy, které lícují s ventilačním systémem v brýlích Smith, takže při jízdě aktivně vzduch proudí skrz brýle, což zamezuje zamlžování. Funguje to skvěle, ani v komplikovaných podmínkách za deště se brýle nemlžily.

Uchycení pásku brýlí se provádí pružným lankem, které se dole zahákne za plastový háček. Elegantní, rychlé, provedete jednoduše i s helmou na hlavě, a proto pravidelné sundání brýlí např. před přepravou autem je hračka.

Pod bradou se helma upíná klasickou přezkou, pásek má jemné polstrování, vše funguje, jak má.

Barvu helmy jsem zvolila pragmaticky tak, aby mi ladila k více oblečení. Bílá to splňuje, a navíc je elegantní. Jen se samozřejmě trochu více špiní, takže helma vyžaduje občasnou péči, pokud ji chci mít překrásnou. V tomto naštěstí nejsem moc náročná :-).

Jen je třeba upozornit, že cena přilby Smith Vantage MIPS W je vyšší (doporučená MOC 5799 Kč). Po ročních zkušenostech můžu říct, že tato investice stála za to.

+ plusy

  • Skvěle sedí na hlavě (tvar + BOA dotahování)
  • Ventilace s ovládáním vepředu i vzadu
  • Smith brýle skvěle lícují s helmou a navazují na průduchy (brýle se nemlží)
  • Koroyd a Mips – to nejlepší v ochraně hlavy

- mínusy

  • Nedostatky nenalezeny (vyšší cenu považuju za adekvátní k vlastnostem a kvalitě)

Diskuze: Smith Vantage Mips W

16.11.2020 14:11:31 #2 

Příspěvků: 312

chlebik.marian

Mám taky a mohu potvrdit, hodně povedený produkt :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy