Domů Recenze Oblečení Ponožky Therm-ic PowerSock Heat Ladies

Recenze Therm-ic PowerSock Heat Ladies (30.11.2020)

Recenze Therm-ic PowerSock Heat Ladies (Ponožky Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Ponožky | Počet recenzí: 0 | Značka: Therm-ic
Vložil: m.havelkova | Ročník: 2019 | Doba užívání: více než rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Vyhřívané lyžařské ponožky Therm-ic PowerSock Heat Ladies kombinují osvědčenou Therm-ic technologii s funkčními materiály X-SOCKS© Optimální konstrukce a anatomický tvar zajišťuje dokonale obepnutí ponožky a usazení na noze.

Materiály: polyamid 36 %, akryl 36 %, merino vlna 11 %, polypropylen 10 %, polyester 5 %, elastan 2%
Kompatibilní s bateriemi S-Pack 700(B) , S-Pack 1200 a S-Pack 1400(B) (baterie nejsou součástí balení)

Více info o aktuálních modelech vyhřívaných ponožek Therm-ic na https://www.sidas.cz/…vane-ponozky

Zkušenosti s užíváním produktu

Studené nohy v přezkáčích, to bohužel důvěrně znám. Tahle situace dokáže otrávit hezký lyžařský den snad ještě víc než studené prsty v rukavicích. V docela těsných lyžařských botách se prochladlé nohy zahřívají velmi těžko.

Naštěstí je tu Ježísek! Ten si ví rady i s takto zapeklitými situacemi a mne před už skoro 2 lety potěšil vyhřívanými ponožkami Therm-ic. A tentokrát se mu to opravdu povedlo.

Ponožky Therm-ic PowerSock Heat Ladies jsou ze středně silného materiálu, který má sám o sobě dobré izolační vlastnosti. Pro extrémní sportovce, kteří mají těsné boty a lyžují ve velmi tenkých ponožkách, by tyhle ponožky nebyly, ale pro naprostou většinu lyžařek a lyžařů budou zcela OK.

Ponožky mají různě silné zóny (zesílené kolem prstů, na holeni, naopak některé jsou tenčí a prodyšnější), úplet je elastický a ponožky velmi dobře sedí na noze. Materiály jsou kvalitní a odolné, protože po dvou zimách, kdy jsem v nich odhadem nalyžovala dohromady kolem 50 dnů, jsou ve skvělém stavu.

Ze spodní strany ponožek je ještě jedna tenká vrstva odolné textilie, pod kterou je skryto ploché topící tělísko. To se nachází pod prsty a přední částí chodidla. Drátky, které vedou nahoru k baterii jsou tak tenké, že o nich nevíte.

Baterie je umístěna z vnější strany u horního lemu, takže je nad hranou boty. Baterie se přicvakne pomocí „druků“ a schová se pod elastickou pásku, která ji fixuje na místě. Kamarádka má ponožky jiného výrobce a 2x se jí stalo, že při nepozorné manipulaci se baterie odpojila, zde se nic takové nestalo ani jednou.

Baterie se kupují samostatně, cena se odvíjí od její kapacity. Takže pokud chcete tu nejvýkonnější (Therm-ic S-PACK 1400 B), se kterou v pohodě vydržíte celý den na svahu, připravte si necelých 5000 Kč. Na baterii je ovládací tlačítko, pomocí kterého volíte jeden ze 3 stupňů výkonu. Nejčastěji jsem ohřívala na střední stupeň, výjimečně dala na chvíli maximální výkon. Vždy jsem vydržela celý den na svahu, stejně tak vydržela kapacita baterie.

Tato baterie má i rozhraní Bluetooth, a když si do chytrého telefonu nainstalujete aplikaci Therm-ic Heat Control (můžete stáhnout v Google Play a v App storu), můžete ovládat výkon ponožek v 10 stupních (místo 3), vidíte zbývající kapacitu baterií apod. Aplikace má velkou výhodu v tom, že můžete upravovat výkon, aniž se museli zohýbat k botám, vytahovat nohavice apod. Ale i tak jsem si většinou vystačila bez aplikace.

Praktické info
Ponožky ve velkých mrazech beru i na procházky, někdy i na běžky s dětmi. Je to univerzální řešení do jakékoliv obuvi, což je dle mého velká výhoda oproti vyhřívaným vložkám.

Ponožky peru standardně, ale nikdy nesuším v sušičce. Po dvou letech fungují a vypadají pořád na jedničku.

+ plusy

  • Hřejí! A jsem schopna vydržet na svahu celý den nehledě na počasí
  • Dobře sedí
  • Kvalitní materiály – po dvou letech užívání ve skvělém stavu
  • Dobrá kapacita baterie (S-PACK 1400 B vystačí na celý den)
  • Aplikace pro ovládání na dálku přes Bluetooth

- mínusy

  • Nejspíš cena, ale naštěstí u nás ponožky zajistil Ježíšek

Diskuze: Therm-ic PowerSock Heat Ladies

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy