Xiaomi Amazfit 2 (Stratos) - recenze (mini test) z 07.10.2020 - Recenze Xiaomi Amazfit 2 (Stratos) - SNOW.cz

Recenze Xiaomi Amazfit 2 (Stratos) (07.10.2020)

Recenze Xiaomi Amazfit 2 (Stratos) (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: Xiaomi
Vložil: mikels | Ročník: 2019 | Doba užívání: rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Stručný popis výrobce:
Hodinky Xiaomi Amazfit 2 Stratos za svůj vzhled získaly prestižní cenu Reddot Design Award 2018. To hlavní skrývá pod tělem vodotěsným až do tlaku 5 ATM – zabudované senzory určí vaší polohu z GPS satelitů, změří počet ušlých kroků, tepovou frekvenci a v neposlední řadě také tzv. VO2 max, což je důležitý údaj o využitelnosti kyslíku vaším tělem. Podle něj vám hodinky např. poradí, jak zvýšit svoji kondici. Nejen při běhání potěší i zabudovaný hudební přehrávač.

Vzhled
Kulatý ciferník tvořený jemným displejem čitelným i za jasného dne je spolu s odolným krycím sklem se zahnutými okraji zasazen do pevného keramického těla, které přináší decentní eleganci, odolnost a nízkou váhu. Prémiové materiály a minimalistický design oslovily i porotce prestižní ceny Reddot Design Award 2018. Kromě pevného zpracování a odolného těla se hodinky pyšní vodotěsností 5 ATM, což v kontrolovaných laboratorních podmínkách představuje bezproblémový ponor do vodního sloupce vysokého neuvěřitelných 50 metrů. V praktickém životě se tak nemusíte obávat sprchování, koupání v moři ani třeba surfování.

Aktivity
Hodinky pomocí inteligentních algoritmů zaznamenají a monitorují celkem 14 různých sportovních aktivit. Nezáleží na tom, jestli při cestě z práce nasadíte rychlejší chůzi, jestli běháte v terénu, plavete v bazénu, lyžujete, hrajete tenis, fotbal nebo např. jezdíte na kole. Jisté je to, že o svém sportovním vyžití budete mít dokonalý přehled.

Analýza využitelnosti kyslíku
Začínajícím i profesionálním sportovcům pomůže analýza tzv. VO2 max, což je ve zkratce řečeno údaj o objemu kyslíku spotřebovaného vaším tělem během jedné minuty. Čím je tato hodnota vyšší, tím více nezbytného kyslíku se dostane do svalů. Hodinky proto mohou sledovat vaši aerobní kondici, a doporučovat úpravu cvičení. Zdůrazní např., které aktivity vám v rozvoji kondice nejvíce pomáhají.

Výdrž i pro ty nejnáročnější sportovce
Přes svoji nízkou váhu a tenký minimalistický design se hodinky vydrží až 5 dní na jedno nabití. Se zapnutou GPS vydrží až 35 hodin nepřerušené aktivity.

Dva gigabyty pro vaši hudbu
S hudbou jde všechno lépe a sportování obzvlášť. Proto vás potěší, že přímo do paměti chytrých hodinek Amazfit 2 Stratos můžete uložit až 2 GB své oblíbené hudby a skrze bezdrátová Bluetooth sluchátka poslouchat při chůzi, běhu, jízdě na kole i mnoha dalších aktivitách. Není tedy třeba si s sebou brát těžký mobilní telefon nebo jiné přehrávače.

K chytrým hodinkám chytrá aplikace
Pro pohodlné nastavení a manipulaci s hodinkami si pro vás Xiaomi připravilo speciální mobilní aplikaci Amazfit Watch App, která přináší pohodlnou synchronizaci všech dat, přehledné procházení záznamů o vaší aktivitě a jednotlivých cvičeních, praktické widgety, práci s mapovými podklady a mnohem více. Třešničkou na dortu je spolupráce s aplikacemi třetích stran, jako jsou Google Fit, Strava a další.

Zkušenosti s užíváním produktu

Dnešní recenze je zaměřena na velice povedené sportovní hodinky zn. Xiaomi Amazfit 2 Stratos, které již užívám více než rok a mohu s klidným svědomím sepsat tuto recenzi.

Z předešlého popisu výrobku začnu od konce a to u aplikace Amazfit, nyní ZEPP. Donedávna byla k dispozici appka k hodinkám pod názvem Amazfit. Vzhledově velice povedená, přehledná aplikace. Horší už to bylo s její funkčností. Občas nebylo možné se s hodinkami spojit a o notifikacích ani nemluvě. Naštěstí nedávno, respektive v srpnu roku 2020, došlo ke změně názvu aplikace. Nyní se jmenuje Zepp. Po této aktualizaci se již hodinky bez problémů spárují a kupodivu s notifikacemi problém již také není. Tímto bych chtěl poděkovat inženýrům, kteří konečně opravili aplikaci tak, aby vše fungovalo, jak má. Další plus je, že veškeré informace jsou zde v češtině. Bohužel hodinky češtinu nepodporují, což nevadí, protože nastavit hodinky lze v této aplikaci, kde můžete zapínat a vypínat jak notifikace, či zobrazování Widgetu a v neposlední řadě i nastavení vzhledu ciferníku.

Sport v hodinkách
Na hodinkách je možnost si měřit aktivity až při 14 různých sportech. To, co potěší, je měření aktivit při lyžování, ale i třeba jízda na kole, plavání anebo běhu. Aspoň já jsem to na tyto sporty především využíval. Samozřejmě tohle není vše, co hodinky nabízí. Mezi standartní funkce bych dále uvedl krokoměr, kde si můžete nastavit denní cíl, kolik kroků ujdete. Osobně jsem si nastavil 10 000 kroku a splnit to nebyl problém. Měření tepové frekvence a to buď, když si ji aktuálně chcete změřit a nebo po celých 24 hodin, kde vám to hodinky hezky hodí do krásného grafu. Dále máte k dispozici akcelerometr, senzor světla, gyroskop, kompas a barometr. Ano, hodinky zvládají i předpověď počasí. Sledují dění ve vašem telefonu, upozornění přijde na SMS, hovor, email nebo zprávu ze sociálních sítí a chatů. Aktivně s nimi ale psát nebo volat nelze, nemají ani reproduktor nebo mikrofon. Jistě oceníte i VO2 max analyzátor, který dokáže sledovat hospodaření s kyslíkem. Bohužel to, co mi na hodinkách vadilo, byla nemožnost své aktivity sdílen v jiném programu než STRAVA.

Hudba v hodinkách
Hodinky Amazfit 2 Stratos, které používám standardně, umí ovládat hudbu v mobilu a k tomu jako bonus mají integrovaný přehrávač, pomocí kterého můžete z hodinek přes Bluetooth do sluchátek pouštět hudbu. Kapacita paměti v hodinkách je kolem 4 GB, kam můžete nahrát hudbu přes USB kabel z počítače. Tak jsem to provedl já. Hodinky se z PC nabíjely, přitom jsem tam nahrál velké množství písniček. Pak už jen stačilo spárovat sluchátka a bylo hotovo. Vše šlo rychle, intuitivně. Při hudbě je třeba počítat s rychlejším vybíjením akumulátoru kvůli nepřetržitému přenosu Bluetooth.

Vzhled
Co se týká vzhledu hodinek, tak ten je opravdu excelentní. Kombinují se prvky polykarbonátu, keramiky a nerezové oceli. Hmotnost hodinek je vyšší a to 70 gramů a díky tomu vypadají mohutněji, čemuž pomáhají i tři výrazná tlačítka. Mačkají se velmi dobře a systém na ně reaguje velmi dobře. Samotné tělo hodinek je vyrobeno hlavně z polykarbonátu. Samotná tlačítka jsou z oceli. V základu fungují takto: krajní pro pohyb v nabídce dopředu či dozadu. Prostřední slouží při podržení k přejití na domovskou obrazovku a při krátkém klepnutí k potvrzení aktivity. Při přidržení horního tlačítka se dá dostat k nastavení, při spodním jsou to oznámení. Přední strana kolem displeje je vyrobena z leštěné keramiky. Samotný displej chrání tvrzené sklo. Součástí hodinek je černý silikonový pásek. Bohužel hodinky mám stále na ruce a silikonový řemínek jsem na chvilku odložil a nahradil kovovým. Bohužel jsem se s ním zasekl o dveře a vrátil se zpět k silikonovému. Výměna pásků jde velmi lehce i bez jakéhokoliv nářadí (na zadní straně pásku vykukuje táhlo tyčinky, které lze lehce nehtem prstu ovládat), což je velké plus.

Displej a dotykové ovládání
Čitelnost displeje mne mile překvapila. Většina stížností je, když je šero, že čitelnost je horší, ale záleží i na vzhledu ciferníku. Použil jsem barvu tyrkysovou, a pak je displej je za jakýchkoliv světelných podmínek velmi dobře čitelný. Údaje jsou velmi dobře vidět i na plném slunci díky transflektivnímu displeji. Když je více šero, oceníte automatické přisvícení displeje, které můžete nastavit v 5 úrovních. Já jsem používal maximální přisvícení. Dotykové sklíčko reaguje trošku hůře než u mobilního telefonu, ale na to jsem si brzy zvykl a už mi to nijak nepřipadá.

Měření aktivit, rychlost lokalizace GPS
Hodinky jsem měl na sjezdovkách, při běhu a nebo na kole. Při spuštění měření GPS nabíhá velmi rychle, max do 5 vteřin. Co oceňuji je přesnost. Porovnával jsem s hodinkami od Garmina a rozdíl třeba při běhu byl jen pár metrů na 10 km. S baterii už to bylo horší. Udávaných 5 dní. dosáhnu pouze, když mám vypnuté notifikace a hodinky slouží opravdu jako hodinky. Při celodenním sportu, puštěnou hudbou do sluchátek přes Bluetooth, jsem byl schopen hodinky vybít i za celý den. Každopádně hodinky toho nabízejí hodně.

Notifikace a ovládání telefonu
Hodinky samozřejmě umí zobrazovat všechny notifikace (e-maily, SMS, Whatsapp atd.), vidíte číslo a jméno volajícího, můžete i telefonát zvednout (ale již ne přes hodinky telefonovat), takže když máte např. sluchátka s handsfree, telefon může v klidu zůstat schovaný v kapse či batohu.

Závěrem
Hodinky jsou velmi elegantní s množstvím funkcí a za pár kaček. Rozhodně až hodinky doslouží, asi bych si opět pořídil hodinky od firmy Xiaomi. Rozhodně to ale není jen o pozitivních věcech. I tyto hodinky mají svoje mouchy jako je například chybějící čeština v hodinkách. Dále u mých hodinek došlo k vypadnutí sklíčka z čidla ze spodní strany hodinek. Naštěstí jsem ho našel vložil zpět a překryl ochranou fólií, kterou taky používám na čelní straně hodinek. Zatím to drží :D Baterii bych si představoval, že taky vydrží déle. Dnes již standardně vydrží minimálně 14 dní a déle. Naštěstí pozitivní věci na hodinkách převládají: množství aktivit, již funkční a příjemnou aplikaci Zepp, hudba přímo v hodinkách. No jednoduše řečeno, Xiaomi Amazfit 2 Stratos jsou multisportovní univerzální hodinky se vším všudy a za pár korun.

Cena v současnosti 3999 Kč

+ plusy

  • elegantní design
  • velice dobře čitelný display
  • podrobné informace
  • přizpůsobení obrazovky
  • cena a vybavení

- mínusy

  • častá vada hodinek je odpadlé sklíčko čidla
  • uzavřený operační systém
  • nižší výdrž baterie
  • hodinky nepodporují oficiálně češtinu
  • horší orientace v menu

Diskuze: Xiaomi Amazfit 2 (Stratos)

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy