GoPro HERO7 Black - recenze (mini test) z 11.11.2020 - Recenze GoPro HERO7 Black - SNOW.cz

Recenze GoPro HERO7 Black (11.11.2020)

Recenze GoPro HERO7 Black (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: GoPro
Vložil: mikels | Ročník: 2018 | Doba užívání: více než rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Model HERO7 Black (sezona 2018/2019) - outdoorová kamera od světoznámého výrobce GoPro. Kromě záznamu v ultrajemném rozlišení 4K se chlubí přepracováním stabilizace videa, které nebude roztřesené ani v těch nejhorších podmínkách. Velký pokrok zaznamenala také oblast fotografie, která nově nabídne větší barevnou věrnost, nižší šum a technologii HDR umožňující pořizovat snímky i v ostrém protisvětle. Dalšími užitečnými funkcemi jsou možnost přímého přenosu na sociální sítě, osminásobně zpomalený režim, i bez stativu vyladěný časosběr, přesná GPS či pohodlné ovládání hlasem. Snadné spárování s chytrým telefonem a zvýšená odolnost a vodotěsnost až do hloubky neuvěřitelných 10 metrů bez pouzdra.

Stabilizace HyperSmooth
Nedílnou součástí sportování a spousty dalších činností, které tak rádi natáčíte na outdoorové kamery, jsou pochopitelně rychlé pohyby, třes a vibrace. GoPro HERO7 Black přináší stabilizaci HyperSmooth, díky níž se můžete těšit na hladké záběry v jakékoliv akci. Bez drahých gyroskopických stativů, bez obav z nekvalitního záznamu.

Vodotěsnost
Kamera je sama o sobě nově schopná bez šrámů přežít pády, nárazy a celkově hrubší zacházení. Milovníci vody si pak přijdou na své díky vodotěsnosti až do hloubky 10 metrů, kterou můžete ještě navýšit speciálním pouzdrem.

Ovládání hlasem
Kamery od GoPro jsou oblíbené také kvůli svému příslušenství, s jehož pomocí si je snadno upevníte kamkoliv chcete. Abyste kvůli každé fotografii, zahájení či naopak ukončení natáčení nemuseli přerušovat aktuální aktivitu, podporuje GoPro jednoduché ovládání hlasem. Kamera rozezná až 16 různých příkazů a bez jakéhokoliv dotyku můžete přidávat i krátké komentáře.

Fotografie
Přestože jsou outdoorové kamery GoPro převážně určeny k pořizování audiovizuálních záznamů, mnohokrát se vám při sportu nebo například na horské túře stane, že si danou scenérii zatoužíte vyfotografovat. GoPro HERO7 Black proto nabízí vylepšené fotografické schopnosti, které přinášejí snížení šumu, přesné barvy a díky funkci HDR též působivé detaily i v přímém protisvětle.

Další funkce kamery
Předchozím výčtem zábava zdaleka nekončí. GoPro HERO7 Black totiž nabízí spoustu zajímavých funkcí, jako je plynulý časosběr, instantní publikování na Instagram, osminásobně zpomalený režim, samospoušť, rozpoznávání tváří a fotografovaných scén, intuitivní zoomování dotykem, přesnou GPS a nejsnadnější spárování s chytrým telefonem, kam snadno přenesete pořízený materiál.

Zkušenosti s užíváním produktu

Již jsem vyzkoušel mnoho outdoorových kamer od značek Scam, Lamax a Magicam. Vždy jsem si říkal, že uvedené kamery jsou konkurencí pro GoPro. Nyní Vás můžu ujistit, že to tak není, prostě GoPro je opravdu na nejvyšší úrovni co se týká kvality a funkce. Kameru jsem používal na lyžích, na kole, pod vodou, prostě všude, kde byla příležitost s ní něco natočit.

Vzhled
Jedná se o velmi malou kamerku o velikost 62,3x 44,9 x 28,3 mm (ŠxVxH ) a váze 116 g. Kamera je vybavena zadním dotykovým displejem. Přední mal displej je chromatický jen pro informace o stavu baterky, času pro natáčení na SD kartu, jaké rozlišení je nastaveno pro natáčení. Zapínání je umístěno na pravé části kamery a na vrchní části je umístěno tlačítko pro zapínání a vypínání nahrávání. Baterka včetně SD karty je umístěn ze spodní strany kamery. Z levé části jsou dvířka pro HDMI a USB typu C. U toho se pozastavím. V případě že chcete připojit např. mikrofon, je potřeba dvířka jednoduše vyjmout. Mikrofon lze připojit přes USB C, ale jen za předpokladu, že si pořídíte ADAPTÉR REDUKCE NA EXTERNÍ MIKROFON PRO GOPRO 5, 6, 7 i 8, který se cenově pohybuje okolo 1 800 Kč.

Příslušenství
Co se týká příslušenství tak to GoPro nabízí mnoho. Výhodou je u této i předešlé verze, že veškeré příslušenství je kompatibilní. Což znamená, že pokud jste přecházeli z kamery GoPro 5 na třeba GoPro 7 nebo 8 vždy jste si mohli ponechat jak baterie tak nejrůznější typy držáků. Bohužel toto se mění s příchodem nové kamery GoPro 9.

Nyní se zaměřím na 2 revoluční vlastnosti kamery GOPR Hero 7 Black

Stabilizace Hypersmooth
Pro mé natáčení používám formát 16:9 kde lze nastavit stabilizaci Hypersmooth až do rozlišení 4k a snímkové frekvenci tzv. FPS 50 sn/s. V případě, že chcete použít více snímku pro zpomalení videa, pak již přichází horší softwarová stabilizace pod označením EIS.

Pohyblivého časosběrné video - TimeWarp
Při použití časosběrného videa TimeWarp lze nahrávat v nejvyšším rozlišení 4K s aktivní stabilizací obrazu! V nastavení můžete změnit rychlost videa z 2- až 30násobné akcelerace. V praxi to znamená, že pokud je zrychlené 10krát, 5minutové Timewarp video bude mít 30 sekund.

Další vlastnosti kamery
GoPro 7 Hero Black nabízí širokou škálu video režimů, včetně stabilizovaného zpomaleného videa. Zpomalené video lze nahrávat v rozlišení Full HD s 240 fps (zpomalení 8x). Dobrým krokem vpřed je možnost nahrávat video a fotografovat v režimu na výšku, tedy portrétním režimu, což ocení zejména uživatelé, kteří sdílejí média z fotoaparátu na sociální sítě.

Fotoaparát má snímač 12MP a fotografie (RAW / JPEG) jsou vytvořeny ve stejném rozlišení. Dále zde najdeme podporu HDR, která dává fotografiím dynamický rozsah. Na výběr můžete vybírat z režimů - HDR auto, SuperPhoto s automatickým snímáním obrazu a HDR zapnutí / vypnutí. K dispozici je také noční režim a intervalové fotografování.

Dále co tato kamera nabízí, je možnost živého streamování videa na sociálních sítích, které dosud kamery GoPro postrádaly. Více k tomu nedokáži napsat, protože zrovna tuto funkci jsem nevyužíval. K přenášení souborů do mobilního telefonu kamerka využívá bezdrátové připojení Bluetooth. Ke správnému nastavení a ovládání kamery pomocí mobilního telefonu využijete Wi-Fi a jako poslední, co nesmí chybět ve výbavě kamery, je modul GPS, takže můžete vidět rychlost a polohu v produkci po videu.

Softwarwe
Ke GoPro kameře můžete využívat program GoPro App, který je určen jak pro mobilní telefony, tak i pro domácí osobní počítače. Aplikace se mi zdá ještě dosti neohrabaná, proto vše radši střihám v jiném programu a tento používám maximálně k prohlížení již natočeného videa.

Baterie
Co se týká baterií doporučuji jich pár dokoupit. Hlavně když budete natáčet ve 4K, tak kapacita především v zimě rychle ubývá. Průměrná výdrž baterie je cca 1 hodina. Rozhodně nedoporučuji používat jiné než originál baterie. Já jsem vyzkoušel využití kompatibilního neznačkového akumulátoru, a na kameře se dalo vařit :-D.

Zvuk
Jako poslední čemu bych se u této kamery věnoval je zvuk z integrovaného mikrofonu. Kamera je vybavena 3 mikrofony, v horní části a na bocích. Zvuk je dobře slyšitelný a není nijak zkreslený. Výstup je samozřejmě stereo.

Závěrem
Akční kamera GoPro Hero 7 Black mě během toho roku používání ohromila a přesvědčila, že její konkurence je stále minimálně o dva kroky pozadu. Vylepšená stabilizace funguje výborně. Ať je člověk na kole, lyžích a nebo pod vodou, tak tato kamerka zachytí veškeré vaše zážitky v téměř úplné plynulosti. Také jsem ocenil časosběrné video TimeWarp, které dodá videu nový rozměr kreativity. Každopádně ne vše se na této kameře povedlo k dokonalosti. Prvotní nevyladěnost systému byla trošku vadou na kráse, každopádně chyby byly odstraněny a jediné negativum tohoto přístroje vidím především v ceně kamery a příslušenství. No a nesmím ani opomenout ovládání, které bohužel nebylo přizpůsobeno do češtiny.

Na závěr přikládám videa, která byla touto kamerou natočena:

zima - na lyžích

léto - pod vodou

+ plusy

  • vysoká kvalita obrazu
  • vynikající stabilizace
  • odolnost a vodotěsnost
  • vyměnitelná čočka při poškození

- mínusy

  • cena příslušenství
  • připojení mikrofonu jedině přes zařízení od GOPRO
  • chybička FW zamrzání - následně opraveno novým FW
  • nemá češtinu
  • výdrž baterií

Diskuze: GoPro HERO7 Black

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy