Sensor 2 pack - recenze (mini test) z 19.11.2020 - Recenze Sensor 2 pack - SNOW.cz

Recenze Sensor 2 pack (19.11.2020)

Recenze Sensor 2 pack (Ponožky Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Ponožky | Počet recenzí: 0 | Značka: Sensor
Vložil: mikels | Ročník: 2019 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

SENSOR PONOŽKY 2-PACK SNOW
Set dvou párů teplých vysokých ponožek. Podkolenky mají sendvičovou konstrukci a jsou ideální na všechny zimní sporty. Ponožky jsou anatomicky tvarované a na holeních mají zesílený materiál pro větší pohodlí. Pata a špička jsou vyztuženy pro větší odolnost.

Složení:
40 % bavlna
40 % POP
15 % PAD
5 % elastan

Doporučená cena: 555 Kč

Více informací na https://www.sensor.cz/…-snow_z15561

Zkušenosti s užíváním produktu

SENSOR PONOŽKY 2-PACK SNOW

Loňskou sezonu jsem si zakoupil podkolenky od firmy Sensor. Tyto podkolenky mě zaujaly vzhledem, ale také jsem narazil na zvláštní označení složení. Pokud ani vám označení POP a PAD nic neříká, tak vám ho nyní vysvětlím.

POP = polypropylen. Ten se do ponožek používá ve formě polypropylenového hedvábí nebo v přízi. Nejdůležitější vlastností POP je vodoodpudivost (nenasákavost), přijímá pouze 0,05 % vlhkosti, je lehký (plave na vodě) a vyniká termoizolačními vlastnostmi. Je vedle vlny a především v kombinaci s ní ideální pro výrobu outdoorových ponožek.

PAD - polyamid (například Nylon je komerční název polyamidového vlákna). Jedná se o jeden z nejpevnějších materiálů, má nejdelší životnost, ale je také nejdražší. Vlákno je pružné, pevné i v mokrém stavu, rychle schne. Je možné jej dobře barvit. Výrobci polyamid nepoužívají zpravidla samostatně, ale přidávají jej k jiným materiálům. Například při výrobě ponožek pro zvýšení odolnosti nejvíce zatěžovaných míst jako je pata a špička.

Podkolenky zn. Sencor jsou velice příjemné na dotyk a vnitřní část je z froté materiálu. Dále jsou příjemně zesílené v oblasti kolem prstů a paty, tepelný komfort při užívání byl velmi příjemný. Ponožky jsou dále vybaveny pružným lemováním, které obepíná klenbu a nárt nohy a další je umístěno v oblasti kotníku. Díky tomuto pružnému lemu drží podkolenky na svém místě a to po celou dobu lyžování. Horní část komínu podkolenky je ukončen silnějším lemem.

Použitý materiál je kvalitní a ani po několika vypráních nedošlo k žádné změně, pouze chybným praním došlo pouze v oblasti chodidla po cca půl roce užívání ke žmolkování. U Podkolenek Sensor 2 pack Snow se nerozlišuje mezi pravou a levou ponožkou, což ale dle praxe nakonec vůbec nevadí, ponožky jsou elastické a dobře se přizpůsobí chodidlu pravé i levé nohy.

Trochu jsem se obával použité bavlny (40 %), která se do funkčního oblečení moc nepoužívá, ale ukázalo se, že obavy nebyly na místě. Ponožka fungovala skvěle, hřála, ani vlhká nestudila.

Závěrem
Podkolenky jsou velice zdařilé co se designu týče. Mají líbivý vzhled, doplněný o skvělé vlastnosti podkolenky. Pevně drží na nohách, nikde nedochází k otlakům nohou. Podkolenky jsem nejen používal na lyžích, ale i při dalších zimních sportech, a vždy jsem měl nohy v teple i v suchu a po puchýřích ani náznaku. Za cenu 555 Kč za 2 páry podkolenek si myslím, že se jedná o velice pěknou cenu.

+ plusy

  • Ponožka s vnitřním froté
  • Pata a špička jsou vyztuženy
  • Kvalitní materiál
  • Hezký vzhled
  • Perfektně drží na noze

- mínusy

  • Zřejmě po chybném praní v části chodidla se objevily žmolky (po půl roce užívání)

Diskuze: Sensor 2 pack

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy