Dainese Flexagon PL Waistcoast - recenze (mini test) z 18.01.2021 - Recenze Dainese Flexagon PL Waistcoast - SNOW.cz
Domů Recenze Chrániče Páteřáky Dainese Flexagon PL Waistcoast

Recenze Dainese Flexagon PL Waistcoast (18.01.2021)

Recenze Dainese Flexagon PL Waistcoast (Páteřáky Chrániče) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Chrániče - Páteřáky | Počet recenzí: 0 | Značka: Dainese
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2020 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Základní popis výrobce
Nová vesta Dainese Flexagon Polartec spojuje maximální ochranu poskytovanou hexagonální (šestihrannou) strukturou chrániče Flexagon (ochrana kategorie 2) s prodyšností a tepelným komfortem materiálu Polartec® Power Wool®, který je použit ve vestě.

Výsledkem je vesta, která výborně sedí a neomezuje v pohybu, poskytuje nejvyšší evropský standard ochrany. Použitá textilie nabízí podobnou funkčnost jako základní vrstva…

Homologace: CE EN 1621.2 Level 2 (nejvyšší stupeň ochrany i pro motocyklovou dopravu)

Video - Dainese Flexagon:

Více informací o chráničích páteře pro zimní sporty na https://www.dainese.com/…/ski-safety/

Zkušenosti s užíváním produktu

Nejdůležitější u chrániče páteře je to, jak dobře sedí na zádech. Když působí tuhým dojmem, částečně omezuje v pohybu, nebo se například sune nahoru při jízdě a na lanovce, tak to pocitu komfortu nepřidá. V této nejdůležitější veličině dopadl páteřák Dainese Flexagon PL Waistcoast na 1 s hvězdičkou. Jedním slovem je to prostě bomba! Dainese Flexagon parádně sedí na zádech, provedení samotného chrániče je velmi funkční, jednotlivé šestihranné elementy jsou rozloženy do dvou samostatných vrstev, které se chytře se překrývají a pohybují se nezávisle na sobě, takže celková ohebnost a poddajnost panelů je jednoduše skvělá. A k tomu je chránič z měkké tlumící pěny homologován v kategorii 2, splňuje tedy přísnější „motorkářské“ parametry evropské normy (CE EN 1621.2 Level 2).

Celkově chránič působí velmi lehkým dojmem a je prodyšný, i v oblasti tepelného komfortu vše fungovalo dobře, žádné nadměrné nepříjemné pocení na zádech se nekonalo (ale samozřejmě chránič zadrží více tělesného tepla, s tím je třeba počítat při vrstvení oblečení). Provedení vesty je elastické, použitý značkový materiál Polartec® Power Wool® obsahuje 38 % Merino vlny (a k tomu 54 % polyesteru a 8 % elastanu). Materiál je relativně tenký, takže středně hřejivý, díky vlně je odolný proti tvorbě zápachu, díky funkčnímu polyesteru dobře nakládá s vlhkostí, díky elastanu je dobře elastický. A to natolik, že mi pánský model páteřáků sebrala má žena (jsme stejně vysocí) a seděl jí dobře (viz foto). Tohle je první chránič páteře, který je má milovaná žena ochotna bez odmlouvání nosit, takže se bojím, že jsem o něj už přišel. Nebo budu třeba pořídit ještě dámskou variantu… Čímž se dostáváme i k ceně, která se dle doporučení výrobce pohybuje v ČR kolem 5 000 Kč. K dostání je i model se stejným chráničem bez Polartecu, který je trochu levnější.

Ještě doplním, že fixace chrániče do správné polohy se provádí jako obvykle pomocí širokého pásu na suchý zip.

Shrnutí:
Splňuje nejvyšší evropskou ochrannou normu (stupeň 2), skvěle sedí na zádech a díky chytrému vrstvení a napojení tlumicích vrstev neomezuje v pohybu. Použitý materiál Polartec Power Wool je funkční elastický. Celkově je komfort užívání skvělý. Na zádech jsem měl páteřáků dost, je tedy s čím srovnávat. Proto i relativně vyšší cena zcela odpovídá kvalitě a uživatelskému komfortu.

+ plusy

  • Samotný chránič je velmi ohebný, skvěle sedí na zádech, neomezuje
  • Splňuje druhý stupeň evropské normy (CE EN 1621.2 Level 2), což u zimních chráničů vůbec nebývá standardem
  • Chránič je lehký a taky prodyšný
  • Vesta je z elastického funkčního materiálu Polartec, který obsahuje i Merino vlnu, která je zkombinována s funkčními vlastnostmi polyesteru

- mínusy

  • Žena mi ho sebrala

Diskuze: Dainese Flexagon PL Waistcoast

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy