Garmin Fenix 6 - recenze (mini test) z 26.01.2021 - Recenze Garmin Fenix 6 - SNOW.cz

Recenze Garmin Fenix 6 (26.01.2021)

Recenze Garmin Fenix 6 (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: Garmin
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2021 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Základní popis GPS hodinek Garmin Fenix 6 PRO
Chytré sportovní hodinky s GPS navigací. Baterie vydrží s GPS 36 hodin, s GPS při přehrávání hudby 10 hodin, v běžném režimu 14 dní a v úsporném až 48 dní. Úhlopříčka 1,3“. Ovládání pomocí pěti tlačítek. Bytelné materiály – nerezová ocel, odolné sklo. Voděodolnost do 10 ATM. Mapy v základu podrobné pro ČR, obecná Evropa, zimní lyžařské mapy, lze rozšířit o všechny mapové podklady Garmin v aplikaci Connect. Vnitřní paměť 32 GB. Monitorace aktivity a tělesných parametrů, plánování tréninku. Režimy: Lyže, Skialpinismus, Lezení, běžecké lyžování a mnoho dalších. Kompatibilní se snímačem tepové frekvence. Možnost nahrát hudbu a poslouchat pomocí bezdrátových sluchátek přímo z hodinek. Možnost bezkontaktních plateb hodinkami pomocí Garmin Pay.

Zkušenosti s užíváním produktu

Nejsem technologický nadšenec, který zkoumá každou funkci. Když jsem šel na večerní skialpový výšlap, měl jsem vždy telefon pro přehrávání hudby, při dlouhých túrách jsem se spoléhal na turistickou GPS navigaci Garmin. Hodinky Garmin Fenix 6 můj způsob sportování dokázaly významně transformovat.

Monitorace výkonu, plánování tréninku
Prošlo mi pod rukama několik sporttesterů a smartwatch různých značek. Garmin má tu výhodu, že si v mém profilu Garmin Connect pamatuje všechna data – zadal jsem jen nový přístroj a spároval jej s telefonem a automaticky pokračoval v kontinuálním tréninku. Osobně parametry jako tepovou frekvenci nebo spálené kalorie příliš nesleduji, ale věřím, že při závodním tréninku nebo pro nadšence se jistě uplatní. Pro mě byly zajímavější jiné funkce – ty, které mi usnadní pohyb venku, spíš než ty, kterými se mohu kochat zpětně.

GPS – plnohodnotná navigace
Stáhnout .gpx trasu a nahrát ji do hodinek je proces shodný s tím, když ji nahrávám do garmiňácké navigace. Takže když jsem šel na túru, nahrál jsem trasu pro jistotu do obojího. Mile mě pak překvapilo, že jsem velký GPS přístroj ani jednou nezapnul, a nevyndal jsem ani papírovou mapu, to díky hodinkám Garmin Fenix 6 PRO. Ty jsem nandal až nahoru na rukáv bundy a zapnul navigaci. Vždy, když jsem si nebyl jistý, stačilo otočit ruku a ujistit se, kudy mám pokračovat.

Mapy jsou přehledné, displej dostatečně velký a dobře podsvícený, skoro bych řekl že lépe než v mojí běžné navigaci. Orientace pomocí tlačítek je de facto stejná, jako u turistické nedotykové navigace. Pokud jste někdy používali jakoukoliv nedotykovou navigaci od Garminu, hned se zorientujete.
Trasu lze samozřejmě také zaznamenávat a vytvořit tak nový .gpx soubor ke sdílení s přáteli nebo veřejností. V průběhu túry i zpětně jsou k dispozici všechna data jako výškový profil, rychlost postupu a tempo.

Hodinky jsou nabité za 2 hodiny, GPS navigace pomocí nich lze provozovat na jedno nabití minimálně tři dny, pokud nebude zapnutá neustále, stává se z hodinek plnohodnotná navigace pro až týdenní horské přechody.

„Casual“ trénink
Když chodím běhat (ať už na skialpech nebo ve městě), na kolo nebo jakýkoliv jiný kondiční sport, poslouchám muziku. Hodinky, ve kterých je spotify mne donutily vyzkoušet bezdrátová sluchátka, ke kterým jsem byl také trochu skeptický, ale nakonec všechno fungovalo perfektně. Do hodinek jsem díky Garmin Pay nahrál i platební kartu a cestou domů z běhu se můžu zastavit na kafe a dort – nemusím nosit mobil ani peněženku. Pro takový běžný, casual trénink jde tedy o zařízení, které pozvedá komfort na pro mne zcela novou úroveň.

+ plusy

  • Dlouhá výdrž baterie a rychlé nabití
  • Plnohodnotná GPS s mapovými podklady
  • Velký a dobře čitelný displej
  • Možnost přehrávání hudby, velká paměť
  • Bezkontaktní platby
  • Přehledná aplikace Garmin Connect s napojením na více přístrojů

- mínusy

  • Patří mezi dražší přístroje, i když při sečtení ceny za navigaci a sporttester to není zlé

Diskuze: Garmin Fenix 6

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy