Dynafit Radical Pro - recenze (mini test) z 02.11.2021 - Recenze Dynafit Radical Pro - SNOW.cz
Domů Recenze Boty skialpové Dynafit Radical Pro

Recenze Dynafit Radical Pro (02.11.2021)

Recenze Dynafit Radical Pro (skialpové Boty) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Boty - skialpové | Počet recenzí: 0 | Značka: Dynafit
Vložil: Michael Turek | Ročník: 2021 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Dynafit je legendou skialpinismu zejména v oblasti vázání. Již poměrně dlouhou dobu ale dodává na trh i své vlastní skialpové lyže a boty. A právě na boty jsme se zaměřili při našem testování.

Vybrali jsme si model Dynafit Radical Pro, o kterém výrobce hovoří jako o „Perfektní všestranné botě pro nekompromisní freetouring, jak do kopce, tak z kopce.“

Dynafit Radical Pro patří k top modelům v kolekci značky i v rámci celého segmentu freetouringových bot na trhu. Boty disponují vlastním systémem Hoji Lock, teplem tvarovatelnou vnitřní botičkou a protiskluzovou podrážkou Pomoca Grip. Jsou kompatibilní se všemi typy pinových, hybridních i rámových vázání, skelet je vyroben z materiálu Grilamid s příměsí skelných vláken. Výrobcem uváděná hmotnost 1400 gramů odpovídá námi testované velikosti 275 MP.

Konstrukčně jsou tyto boty určeny snad na vše vyjma závodního skialpinismu. Rodina bot Dynafit se systémem Hoji Lock se rozrostla na pět modelů, z nichž každý je vyráběn ve variantě men a unisex (nebo women). Všechny disponují celkem vysokou flexí, od 100 až do 130, podle typu.

Testovaný model Radical Pro je se svými vlastnostmi a flexí 120 určen pro všechny lyžaře, kteří nechtějí do kopce tahat zbytečné gramy navíc, ale stále očekávají nekompromisní sjezdové vlastnosti boty.

Zkušenosti s užíváním produktu

Hned jak jsem si boty nazul, měl jsem pozitivní pocit: vše bylo tak nějak akorát. Bota pasovala jak má, dokonce i pocit komfortu při chůzi a naopak spolehlivá pevnost a přesnost při sjezdu v režimu ski byly přesně tak, jak jsem si je ideálně představoval. Bota sice na první dojem i dotek působí spíše měkce a jemně, ale po obutí, prvních krocích nebo obloucích pocítíte její sílu. Ve sjezdu byla naprosto spolehlivá a přesná, při chůzi příjemná a s dostatečných rozsahem pohybu komínu.

Systém Hoji Lock je svým způsobem unikátní: Jedním pohybem zadní přepínací páky jste schopni přepnout botu pro systém chůze a zároveň povolit všechny tři přezky a velcro pásek na horní hraně komínu. Opětovné utažení do polohy sjezd bylo na první pokus spíše tuhé a lehce náročné, ale stačilo mírně zabrat, a sytém se zaaretoval. Celková síla na utažení boty se odvíjí od primárního utažení horní přezky a velcro pásku – to je dobré vyzkoušet a nastavit předem – a také od toho, v jakém úhlu komín zapínáme. Pokud to jde ztuha, pomůže pohybem nohy úhel komínu mírně měnit, aby do sebe patřičné díly správně zapadly.

Obouvání a vyzouvání z bot snad nemohlo být snadnější. Vše je krásně intuitivní, nic nepřekáží, vrstvy skeletu a vnitřní botičky do sebe přesně zapadají, a do boty se tak dá vklouznout velmi rychle. Ukázalo se, že o trochu snazší je obouvání boty se vsazenou vnitřní botičkou a zamčeným systémem Hoji Lock (ale samozřejmě s povolenými přezkami).

_____________­_______________

Klíčové vlastnosti

Hoji Lock system – patentované přepínání mezi režimem SKI a WALK. Jedním pohybem lze utáhnout celou botu a zároveň zaaretovat komín boty do režimu sjezdu. Nebo naopak plně utaženou botu povolit a odemknout pro chůzi do kopce.

Flex index 120 – při zapnutém a dotaženém systému Hoji Lock bota slibuje solidní a sportovní flexi 120 Quick-Step-In – systém nenápadných vodící drážek ve špičce boty pro snadnější nástup do pinových vázání

60° rozsah komínu – v kombinaci s dvoudílným jazykem skeletu boty a otevřeným systémem Hoji Lock je rozsah pohybu komínu boty pro pohodlnou a neomezenou chůzi do kopce až 60 stupňů

Testovaná velikost: 275 MP

Hmotnost: cca 1400 g

_____________­________________________­___

Univerzál se sjezdovým výkonem

Jestli jste všestranný skialpinista nezávodník, s touto botou neuděláte chybu. Podrží ve všech typech sjezdů a sněhů a osobně mohu říci, že jsem nenašel žádnou významnou slabou stránku nebo limit. Velmi dobře poslouží nejen pro univerzální skialpinisty, horským vůdcům i na dlouhé túry, ale také náročným freeskierům.

+ plusy

  • pevná a sportovní bota s přesným přenosem energie
  • vhodná pro všechny druhy freetouringu, i pro těžké až extrémní podmínky
  • relativně nízká hmotnost vzhledem ke sjezdovým vlastnostem
  • velmi stabilní při chůzi ve všech podmínkách
  • tvarovatelná vnitřní botička

- mínusy

  • pouze jedna šíře skeletu 103,5 mm (pro někoho může být příliš široká)

Diskuze: Dynafit Radical Pro

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy