Wedze MT 85 s vázáním a pásy - recenze (mini test) z 12.11.2021 - Recenze Wedze MT 85 s vázáním a pásy - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže skialpové Wedze MT 85 s vázáním a pásy

Recenze Wedze MT 85 s vázáním a pásy (12.11.2021)

Recenze Wedze MT 85 s vázáním a pásy (skialpové Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - skialpové | Počet recenzí: 0 | Značka: Wedze
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2021 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Set se skládá z lyží MT 85, vázání Tour Light s otočnou patkou a stoupacích pásů. Cena? 13 999 Kč. Tak akorát.

Komplet je konstrukčně vyvážený pro skitouringový střed – lze na něm celkem rychle a snadno jít, ale i poměrně jistě a sportovně sjíždět. Nízké hmotnosti je u lyží dosaženo pomocí lehkého dřevěného jádra z pavlovnie, vyztuženého skelným vláknem. Při nejdelší velikosti (176 cm) jen o pár gramů přesahuje 4 kg, což není vůbec špatné číslo. Podobně i tvar a parametry lyže (85 mm pod botou) cílí na nejširší skupinu skialpinistů, kteří přirozeně kombinují sjezd a výstup a vyžadují tedy lyže značně univerzální.

Zkušenosti s užíváním produktu

Že je skialpové vybavení drahé? Decathlon dokazuje, že to je mýtus. V tomto řetězci je k dostání kvalitní set lyží s vázáním a pásy, který se i po důkladnějším testování ukazuje jako zcela spolehlivý nejen pro začátečníky.

Výstup a sjezd

Při stoupání je lyže s vázáním a pásem pocitově lehká, dobře drží směr i při rychlém odrazu. Pás poskytuje dobrou oporu a dobře drží na skluznici. Předmontované vázání je na správném místě, pata lyže při zvednutí nohy padá mírně dolů, což je nezbytný předpoklad pro dobrou ovladatelnost nejen při otáčení. Set je dostatečně tuhý a stabilní i při prudkých traverzech, kdy lze přidat i stoupací železa s univerzálním uchycením do drážky na špičce vázání. Při sjezdu působí lyže jako spíše měkčí a příjemně pružná, poskytuje plynulý pocit z jízdy zejména pohodovým lyžařům, kteří nepotřebují sjíždět ve vysokých rychlostech. Ovladatelnosti pomáhá vhodné vykrojení, nízká hmotnost i rocker na špičce i patce. Lyže rychle reaguje a v mnohém se přizpůsobí.

Manipulace a ovládání setu

Na lyžích je předmontované pinové vázání, špička je fixní, patu lze posunout o 5 cm, takže pokrývá nestandardně dlouhý rozsah velikostí bot – čím delší model, tím větší velikosti bot. Vázání nemá brzdy, tedy se musejí používat řemínky, jinak hrozí riziko ztráty lyže při pádu. Bezpečnostní funkce paty vázání lze nastavit v rozsahu DIN 4–10. Opěrka pod patou se přepíná otáčením, což je sice starší, ale spolehlivý a bytelný mechanismus, ověřený více než dvěma dekádami používání a průběžného vylepšování.

Pásy jsou seříznuté přesně na délku a tvar lyže, uchycení je spolehlivé a lepidlo dostatečně přilnavé.

Set se skládá z komponentů, které jsou samy o sobě zcela dostatečně kvalitní, byť ne vždy nejmodernější. Vše koupíte najednou, netřeba řešit montáž vázání ani velikost a tvar pásů. Testovaný set Wedze je skvělým prostředníkem nejen pro skialpové začátky, ale také plnohodnotnou výbavou pro turisty, kteří nemají na vlastní výzbroj nějaké nadstandardní či speciální požadavky. Jediná muška je absence brzdy vázání, kterou bychom právě u takového mixu čekali. To se dá řešit nákupem setu bez vázání (jen lyže a pásy).

Touringové hole Wedze

K setu se nabízejí dvoudílné teleskopické hole z lehkého hliníku, které lze nastavit mezi 110 a 145 cm. Jednoduché ovládání, pevný zámek, stabilní opora díky polovičnímu talířku a pohodlný úchop, prostě opět velmi slušná kvalita za cenu (1 299 Kč), která je oproti značkové konkurenci násobně nižší.

+ plusy

  • unikátní poměr výkon cena
  • dostatečná kvalita, ověřené a plně funkční technologie
  • okamžitě k použití (vázání je namontováno, rozsah posunu paty vázání 50 mm)
  •  kvalitní a rozsáhlá informace k produktu na webu

- mínusy

  • absence brzd (set jde ale koupit i bez vázání, pak lze dokoupit preferovaný model i s brzdičkami))

Diskuze: Wedze MT 85 s vázáním a pásy

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy