Wedze Skialpinistické rukavice 2v1 - recenze (mini test) z 15.12.2021 - Recenze Wedze Skialpinistické rukavice 2v1 - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Rukavice Wedze Skialpinistické rukavice 2v1

Recenze Wedze Skialpinistické rukavice 2v1 (15.12.2021)

Recenze Wedze Skialpinistické rukavice 2v1 (Rukavice Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Rukavice | Počet recenzí: 0 | Značka: Wedze
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2021 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Skialpinistické rukavice Wedze: dostupné zahřátí

Otestovali jsme skialpinistické rukavice ze sady Decathlonu pro skialpinisty. Zjevně cílí na průměrné turisty, kteří chtějí mít jediné rukavice na celý den – proto ona palčáková kapsa vyplněná tepelnou izolací. Vzhledem k velmi nízké ceně (599,- Kč) jsme nečekali zázraky, ale nakonec jsme vyhodnotili, že rukavice jsou pro jednodenní výlety na lyžích zcela dostačující.

Zkušenosti s užíváním produktu

Jde o lehce zateplené prstové rukavice s protiskluzovou úpravou a tepelně izolovaným převlekem. Tepelný komfort je pro jednodenní výlet mimo nejmrazivější období dostatečný, manipulace s vybavením v rukavici je díky protiskluzové úpravě jednoduchá, díky vodoodpudivé úpravě rukavice vydrží drobnou přepršku, ale při manipulaci s mokrými lyžemi či pásy rukavice poměrně snadno promoknou.

Převlečná izolační kapsa se dá zasunout na hřbet ruky, kde vytvoří malou bouli, která ale ruku neutlačuje a neomezuje v pohybu. Ani při delší manipulaci se dodatečná izolace samovolně nevyvléká ven, zůstává sbalená až do chvíle, kdy ji aktivně vyndáme a přehrneme přes prsty. Tím dochází k poměrně markantnímu zvýšení tepelného komfortu, ale i k mírnému omezení hybnosti prstů.

Vnitřní výplň rukavice se po zapocení má tendenci shrnovat, ale ne tolik, aby nebylo možné rukavici hned opět obléct – jen to v obtížnějších podmínkách může zabrat dva až tři pokusy, než prsty zaparkují, kam mají.

Příjemné je pružné zakončení rukavice na zápěstí, i útlejší ruku příjemně obejme a vejde se pod lem rukávu bundy nebo mikiny. Celkově jde o cenově velmi dostupný doplněk, který v dané cenové kategorii téměř nemá konkurenci právě proto, že je univerzální rukavicí pro jednodenní skialpinismus pro ty, kteří se nechystají do extrémního počasí. I pro ty ale může být vhodnou alternativou, když si nechtějí ničit drahé zcela nepromokavé či péřové rukavice, když to zrovna podmínky nevyžadují.

+ plusy

  • dobré izolační vlastnosti
  • převlečný palčák nepřekáží ve sbaleném stavu
  • protiskluzová úprava
  • nízká cena

- mínusy

  • mírné shrnování vnitřní vrstvy rukavice při opětovném oblékání
  • při časté manipulaci s mokrými pásy a lyžemi promoknou

Diskuze: Wedze Skialpinistické rukavice 2v1

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy