Garmin Venu 2 Plus - recenze (mini test) z 28.01.2022 - Recenze Garmin Venu 2 Plus - SNOW.cz

Recenze Garmin Venu 2 Plus (28.01.2022)

Recenze Garmin Venu 2 Plus (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: Garmin
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2022 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Telefonování s hodinkami Garmin - poprvé a na jedničku

Funkce, kterou Garmin prozatím opomíjel a soustředil se na jiné, funkce, kterou si nakonec zákazníci vyžádali. Volání přes hodinky je tady a jako první jej od ledna 2022 umí právě Venu 2 Plus. Ale volání není rozhodně to jediné, čím mne nový model překvapil.

Zkušenosti s užíváním produktu

Začnu tím, co mě jako první „praštilo“ do očí. Obrazovka na hodinkách s průměrem 43 mm je velká a díky velmi jemnému, jasnému a kontrastnímu AMOLED displeji skvěle čitelná, radost pohledět. Na takovém displeji se notifikace a všechny další informace čtou výborně. Displey je v naprosté většině času černý, ale reaguje velmi citlivě na pohyb ruky a ve většině případů, kdy se na hodinky opravdu díváte, se okamžitě aktivuje. Tak logicky šetří energii.

Tím se dostávám k dalšímu milému překvapení, k výdrži baterie. Sám pravidelně užívám model Instinct s černobílým displejem a miluju na něm dlouhý provoz na jedno nabití. Ovšem Venu 2 Plus nezůstávají o mnoho pozadu, snad jsou i úspornější v případě záznamu aktivit. Na jedno nabití jsem v průběhu 5 dní s hodinkami absolvoval dva půldenní pěší výlety a jeden den na lyžích, a pořád zůstalo 20 % energie.

Pojďme k telefonování
Nikdy jsem neměl hodinky, přes které by se napřímo dalo volat, ani jsem po takové funkci neprahnul. Ale po testu v reálu musím uznat, že je to funkční, pohodlné, pohotové, prostě se to někdy hodí. Nejvíce při sportu, telefon může být schován opravdu hluboko v batohu nebo v mikině pod zimní bundou v teple u těla. Ale i doma funkce potěší, například když máte telefon někde dobře skrytý na poličce, pak pro něj nemusíte nutně běžet, přijmete hovor na ruce.

Nejčastěji jsem na hodinkách hovor přijímal, ale lze z nich samozřejmě i volat. Lze vyťukat volané číslo, ale to není moc praktické, snad vyjma volání na složky integrovaného záchranného sboru. Pro pohodlné volání jsou k dispozici kontakty, které spravujete přes aplikaci Garmin Connect (přidáte vybraná jména ze svého seznamu). Limit je v tuto chvíli 50 záznamů, což se mi jeví jako zcela dostačující, protože seznam je vhodné mít na hodinkách přehledný, úsporný.

Zvuk je kvalitní oběma směry. Hlasitost zcela dostatečná, v případě hlučného prostředí stačí dát hodinky blíže k uchu. Mikrofon snímá váš hlas dobře, při opakovaných testech z druhé strany aparátu nezazněla ani jedna výtka. Novou funkcionalitu nelze proto hodnotit jinak než na jedničku.

Elegantní design
Jako vnuk hodináře nemohu vynechat ani designovou stránku hodinek. Líbí se mi jednoduché tvary, proto u mne model Venu 2 Plus zabodoval. Lehké kruhové pouzdro má ocelovou rozetu po obvodu a odolné sklo Gorilla Glass. Zvolil jsem si jednoduchý a černobílý styl ciferníku. Kdo má rád výraznější podání, může vybrat z mnoha připravených designů a dle gusta si jej doladit barevně, doplnit o vybrané ukazatele jako je tep, počet kroků, stav baterie apod. K dispozici je mnoho pásků s rychlou výměnou bez nářadí, takže si můžete dle gusta a okolností hodinky barevně doladit.

Funkce pro sport i denní život
Venu 2 Plus jsou napěchované funkcemi, mrkněte na popis chytrých hodinek Garmin Venu 2 Plus na www.garmin.com. Zmíním ty, které sám rád používám a které mne zaujaly. Samozřejmě je to záznam všemožných aktivit v zimě a létě. Potěšilo mne spárování s adaptivním světlem Varia UT800, které při nočním návratu z kanceláře při pomalé jízdě ubralo a po zrychlení pak přidalo na intenzitě. Miluju taky Garmin Pay, platba hodinkami je rychlá, pohodlná, návyková. V době covidu můžete ocenit i integrovaný pulzní oxymetr, při těžkostech má smysl sledovat saturaci krve a v případě poklesu situaci můžete okamžitě řešit.

Samozřejmostí je spárování hodinek se sluchátky a přehrávání hudby, jak off-line tak přes streamovací služby. Díky vestavěnému mikrofonu můžete hlasem vyzvat k akci svého hlasového asistenta na spárovaném telefonu, testoval jsem na Androidu a funguje to! Jen prozatím Google Asistent ani Siri od Applu nereagují na české povely, což tedy není „chyba“ na straně hodinek.

Velmi mne zaujaly předinstalované kardio, silové tréninky a další tréninky, u kterých jsou na jemném displeji v animacích precizně vykresleny jednotlivé cviky. Nepotřebujete žádnou apku, stačí hodinky. Další tréninky lze stáhnout z aplikace Garmin Connect.

Závěrem
Když to shrnu, Venu 2 Plus jsou elegantní sportovní GPS hodinky bez mapového podkladu s výborným jemným displejem, pozoruhodnou výdrží baterie, našlapanými sportovními i „civilními“ funkcemi, které jsou navíc poprvé rozšířeny o telefonování ze zápěstí. Nová funkce se povedla hned napoprvé a věřím, že se postupně objeví v dalších modelech Garmin.

+ plusy

  • Skvěle čitelný a jemný Amoled displey
  • Překvapivá výdrž baterie
  • Telefonování ze zápěstí funguje skvěle
  • Arzenál funkcí pro sport i běžný den
  • Tréninky vč. propracované vizualizace cviků přímo v hodinkách

- mínusy

  • Za nové telefonování přes hodinky si připlatíte, ale stojí to za to

Diskuze: Garmin Venu 2 Plus

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy