Sir Joseph 4000 Down - recenze (mini test) z 30.01.2022 - Recenze Sir Joseph 4000 Down - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Rukavice Sir Joseph 4000 Down

Recenze Sir Joseph 4000 Down (30.01.2022)

Recenze Sir Joseph 4000 Down (Rukavice Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Rukavice | Počet recenzí: 0 | Značka: Sir Joseph
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Česká značka Sir Joseph je pro mne synonymem tepla a prachového peří. A tuto velmi funkční izolaci samozřejmě najdete i v testovaných palčácích. A nejen ji.

Zkušenosti s užíváním produktu

Sir Joseph má v nabídce dva modely rukavic: expediční 8000 Down do mrazů až –30 °C a „civilní“ model 4000 Down až do –15 °C, který je určen pro klasické zimní sporty, jako je i sjezdové lyžování. Jsou lehké (jedna rukavice velikosti M váží 81 g), a přitom velmi teplé. Husí peří, jak máme opakovaně ověřeno, je nejlepší izolace. Podrží teplo, když je potřeba, ale když je tepleji, dokáže absorbovat část vlhkosti, takže se hned tak nepřehřejete. V těchto rukavicích je navíc z praktických důvodů peří v kombinaci s polyesterovou izolací Thermaloft 1. Těží tak z výhod přírodního (skvělá izolace) i syntetického materiálu (transport vlhkosti). Izolační materiál navíc drží na svém místě, peří se nikam nesesypalo ani po sezóně a půl užívání.

Střih je ergonomický, rukavice jsou předtvarované do směru úchopu. Z vnitřní strany je umístěn jemný fleece, na dlani a na palci je použita jemná, a přitom robustní a odolná kozí kůže. Úchop sjezdových holí je proto velmi dobrý, skoro dává zapomenout, že se jedná o palčáky. Vnější lehký materiál s vodoodpudivou úpravou je osazen membránou EXEL DRY® STREAM.

Nechybí klasické vychytávky, jako je stahování v oblasti zápěstí a také obvodu středně dlouhé manžety. Pomocí elastického popruhu můžete uchytit rukavice na zápěstí, abyste je mohli například s klidem sundat na lanovce. Pokud nemáte na bundě kapsu na skipas, můžete ocenit malou kapsičku na levé rukavici, do které se kartička přesně vejde. Ale skipas přeci jen trochu při sevřené ruce na hřbetu ruky cítíte.

Jak možná tušíte, péřové rukavice Sir Joseph 4000 Down vlastní má žena. Mně je půjčila jen pro potřeby testu a rychle je chtěla zpátky. Je z nich jednoduše nadšená. Používá je v mrazech, ale i v teplotách kolem nuly, není jí v nich ani zima ani teplo. Proto pokud máte rádi ruce v teple, nebo chcete udělat radost své drahé polovičce, s těmito zimními rukavicemi nesáhnete vedle. Při ceně kolem 2 000 Kč nabízí skvělý poměr cena/výkon.

+ plusy

  • skvěle fungující výplň z prachového peří v kombinaci s polyesterem
  • odolná, přitom jemná kozí kůže na dlani
  • dobrý střih a tvar kopírující přirozenou polohu dlaně

- mínusy

  • prozatím nenalezeno

Diskuze: Sir Joseph 4000 Down

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy