Garmin Epix gen 2 - recenze (mini test) z 24.02.2022 - Recenze Garmin Epix gen 2 - SNOW.cz

Recenze Garmin Epix gen 2 (24.02.2022)

Recenze Garmin Epix gen 2 (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: Garmin
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2022 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Maximalismus v každém detailu

Druhá generace sportovních hodinek Garmin Epix je robustní a nabitá sportovními, outdoorovými, mapovými, navigačními a chytrými funkcemi. Nehodí se snad jen do divadla, ale pokud to se sporty, zejména s těmi ve volné přírodě, myslíte vážně, čtěte dále.

Zkušenosti s užíváním produktu

Hodinky Epix mají velký a přehledný displej, a to ve velmi jemném a kontrastním AMOLED provedení a rozlišení 454x454 pixelů, díky čemuž jsou všechny detaily velmi dobře viditelné, a to i za jasného slunečného počasí. To oceníte například při čtení notifikací z mobilu, ale především při navigaci nebo orientaci v terénu díky nahranému topografickému mapovému podkladu.

Srdce hodinek je skryto v pouzdře z kvalitního kovu a za odolným safírovým sklíčkem. Ze zadní strany je umístěn lehce vystouplý snímač tepové frekvence a okysličení krve. Rafička váhy se u tohoto robustního přístroje zastavila na hodnotě 71 gramů. Díky větším rozměrům je velký displej dobře čitelný, tlačítka jsou dobře dostupná a ovladatelná i v rukavicích. Logicky se moc nehodí na útlou ruku, a proto se dá říct, že Germin Epix je zejména „mužskou“ záležitostí.

Ovládání i v rukavicích
AMOLED displej je dotykový a při běžném provozu můžete jednoduše a přesně scrollovat obsahem či se pohybovat po mapě. Jakmile ale spustíte sledování sportovní aktivity, ve výchozím nastavení se dotyk deaktivuje a ovládání probíhá jen prostřednictvím 5 výrazných a docela tuhých tlačítek, které proto ovládnete i v tenčích rukavicích, a u kterých nedochází k nechtěnému stisknutí. Osvojit si všechny funkce skryté pod jednotlivými tlačítky chvíli trvá, kdo již vlastnil nějaké jiné hodiny Garmin, bude mít výhodu.

Změří, na co si vzpomenete
Tento top model umí sledovat a vyhodnocovat obrovské množství sportovních disciplín, vlastně všechny, které Garmin v tuhle chvíli umí zpracovat. V zimě jsou to sjezdové disciplíny na lyžích a snowboardu, skialp, běžecké lyžování klasickou i volnou technikou. Další plejáda sportů outdoorových i indoorových je tak bohatá, že by to vydalo na samostatný článek.

Díky přesnému sensoru tepu a saturace krve hodinky sledují průběžně zdravotní funkce, dokáží monitorovat spánek, zatížení organismu, regeneraci… Samozřejmostí je napojení na další snímače, běžci a triatlonisté se například „neobejdou“ bez hrudního pásu HRM-Pro pro přesné měření tepové frekvence, ale i pro sledování dynamiky běhu díky vestavěnému akcelometru.

Mapy pro sjezdaře i skialpinisty
Mapové podklady a navigační funkce, to je jeden z trumfů těchto hodinek. V základu najdete topomapy Evropy, v balíčku obdržíte i podrobnou mapu ČR, dále si na své přijdou golfisté díky nahraným detailům hřišť a také sjezdaři. Ano, v základu máte nahrané mapy významných lyžařských areálů, které jsem otestoval ve francouzském Flaine. Dokud je hezké počasí, jsou ski mapy spíš zajímavostí, ale pokud se výrazně zhorší viditelnost, mohou reálně pomoci.

Velmi přínosné, v zimě zejména pro skialpinisty nebo backcountry běžkaře, jsou navigační možnosti. Jak jsme psali loni v článku o využití chytrých hodinek při skialpu minulou sezonu, nejlepší je si novou túru naplánovat doma u počítače a vybranou trasu si přes Garmin Connect nahrát do hodinek. Otvírá se vám tak plejáda možností, např. v každém stoupání budete mít přehled o tom, kolik výškových metrů ještě zbývá, budete se po uložené trase moci navigovat nebo se po prošlé trajektorii vrátit zpět do cíle… Přesnou pozici určenou díky družicím doplňuje barometr a také magnetický kompas.

Spojení s okolním světem
Hodinky umí komunikovat přes Bluetooth a Wi-fi, po spojení s Garmin Connect si můžete nastavit platební bránu Garmin Pay (skvělé nejen při platbě v horské hospodě), nahrát si do hodinek hudbu nebo ji poslouchat off-line ze zdroje Spotify a dalších streamovacích platforem, ovládat základní funkce telefonu např. při volání, číst notifikace a zjednodušeně odpovídat na zprávy…

Bráškové Epix a Fénix 7
Hodinky Garmin Epix vycházejí z platformy nově představené řady Fénix 7. Oba nové špičkové top modely mají shodné funkce, Epix boduje jemným a kontrastním AMOLED displejem se skoro dvojnásobným rozlišením, Fénix ovšem může mít sklíčko se solárním dobíjením, díky kterému lze výrazně prodloužit dobu provozu na jedno nabití.


Více o modelu Garmin Epix (Gen 2) na https://www.garmin.com/…010-02582-11

+ plusy

  • Velký jemný a skvěle čitelný AMOLED displej
  • Mapové podklady a navigační funkce
  • Kombinované ovládání pomocí dotyku a velkých tlačítek
  • Měření skoro všech myslitelných aktivit, monitoring zdraví, chytré funkce
  • Dobrá výdrž na jedno nabití (kdo chce více, ať sáhne po solárních Fénixech)

- mínusy

  • Velké a robustní pouzdro nesluší útlé ruce, je nepohodlné při monitoringu spánku

Diskuze: Garmin Epix gen 2

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy