Domů Recenze Ostatní Xiaomi GTR 2

Recenze Xiaomi GTR 2 (18.04.2022)

Recenze Xiaomi GTR 2 (Ostatní ) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - - | Počet recenzí: 0 | Značka: Xiaomi
Vložil: mikels | Ročník: 2021 | Doba užívání: rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Xiaomi Amazfit GTR 2 - popis výrobce

Elegantní hodinky s kulatým displejem vám pomohou se zdravým životním stylem. Kontrolují srdeční aktivitu, hladinu stresu i správné nasycení krve kyslíkem, analyzují noční i denní spánek a umí pracovat s devadesáti různými sportovními aktivitami. Všechny získané informace zpracují do hodnoty PAI. Po propojení se smartphonem je využijete na telefonování nebo ovládání hudby. Díky vestavěnému úložišti je můžete používat k přehrávání oblíbených skladeb i samostatně. Přizpůsobit si je můžete k vašim představám od tapety na displeji až po určení aplikací, které jsou pro vás důležité.

Pro sportovce i elegány
Kulatý design s 3D skleněným displejem zaujme na první pohled. Jednoduše elegantní hodinky přišly na trh ve dvou variantách - na výběr máte mezi sportovním hliníkovým modelem se silikonovým páskem a klasickým provedením z oceli s koženým páskem.

Displej
1,39" displej s rozlišením 326 ppi (rozlišení 454 × 454 px) je plný barev a skvěle viditelný a čitelný i na slunečním záření. Díky možnosti otočení displeje lze hodinky nosit na pravé i na levé ruce. Způsob zobrazení času a pozadí si můžete zvolit z desítek různých motivů, nebo si na plochu nastavit vlastní fotografii.

Buďte stále v obraze
Always-on displej se postará o to, že budete vždy vědět/vidět přesný čas. Hodinky jsou vodotěsné a můžete se s nimi ponořit až do padesátimetrové hloubky. I během plavání tak můžete měřit váš výkon a kontrolovat čas nebo notifikace.

Dohlédne na vaše zdraví
Citlivý senzor měří srdeční tep non stop během celého dne. Pokud zjistí jakoukoli abnormalitu, okamžitě vás na ni upozorní. Můžete tedy cvičit bezpečněji a efektivněji. Hodinky dokážou měřit také saturaci kyslíku v krvi, kterou si můžete změřit vždy, když se při náročné fyzické aktivitě necítíte úplně komfortně.

Jedna hodnota obsáhne vše
Už se přestáváte orientovat ve všech naměřených hodnotách? Nemáte tolik času, abyste analyzovali všechny aspekty, na které se hodinky zaměřují? Pak je pro vás připraveno jediné číslo - PAI. Tato inteligentní technologie vezme v potaz veškeré informace, které o vašem dni má, a připraví jednoduché zhodnocení vašich aktivit.

Pomůže k lepšímu spánku
Amazfit GTR 2 nepřestává pracovat ani, když spíte. Celou noc zaznamenává váš spánek a dělí ho mezi lehký, hluboký nebo REM a ráno vám nabídne přehlednou statistiku vašeho nočního odpočinku. Rozpozná také krátké zdřímnutí přes den a zahrne ho do kompletního zhodnocení. Pokud zjistí, že máte prostor ke zlepšení spánkové kvality, doporučí vám, na čem můžete zapracovat.

Jak moc se stresujete?
Hodinky umí změřit také míru stresu. Dělí ho do čtyř skupin na vysoký, střední, normální nebo odpočinkový. Můžete tedy zjistit, jaké situace jsou pro vás nejvíce stresující a je lepší se jim vyvarovat. Pomoci může také pravidelná relaxace.

Více než 90 sportovních aktivit
Před začátkem sportovní aktivity si můžete na hodinkách zvolit z 90 sportů ten, kterému se právě chystáte věnovat. Šest těch nejčastějších samy rozpoznají a začnou měřit váš výkon automaticky. Protože mají 3GB paměť, můžete si do hodinek přesunout oblíbené písničky, nasadit bezdrátová sluchátka a vyrazit za sportem i bez telefonu.

Velká výdrž
471 mAh baterie vydrží při běžném používání dva týdny. Pokud budete využívat jen základní funkce, dostanete se na celých 38 dní bez potřeby nabíječky. A pokud budete hodinkami telefonovat přes Bluetooth, můžete si užít celkem desetihodinovou konverzaci, než jim dojde energie.

Vše pro vaše pohodlí
Amazfit GTR 2 disponují vestavěným reproduktorem a mikrofonem, takže je po spárování s telefonem přes Bluetooth můžete využít jako samostatné sluchátko. Mají také offline hlasového asistenta, který pracuje bez nutnosti internetového připojení. Sledovat naměřené hodnoty a detailní výsledky lze sledovat v aplikaci Zepp.

Podle vašich potřeb
K tomu, abyste zjistili, jaké bude počasí nebo třeba spustili stopky, stačí jediný pohyb prstem po displeji. Můžete si nastavit, které aplikace jsou pro vás důležité a potřebujete k nim snadný přístup. V nastavení najdete i možnost upravit sílu a délku vibrací.

Zkušenosti s užíváním produktu

Dnešní recenze je zaměřena na velice povedené sportovní hodinky zn. Xiaomi Amazfit GTR 2, které již užívám více než rok a mohu s klidným svědomím sepsat tuto recenzi. Tyto hodinky se dodávají ve dvou variantách Sport a Classic a dnes se zaměřím na variantu Classic Edition Obsidian Black. Mimo vzhledu jsou tyto hodinky, co se týká výbavy, stejné. Hodinky spolupracují jak se systémem Android tak i iOS.

Sport v hodinkách
Na hodinkách je možnost si měřit aktivity až u 90 různých sportů. To, co mě u hodinek zajímalo bylo hlavně měření aktivit při lyžování a následně také sporty, jako je jízda na kole, běh a nebo plavání. S hodinkami se můžete v klidu potápět až do 50 metru, díky označení 5ATM. Hodinky jsem využíval především na výše uvedené sporty. Samozřejmě tohle není vše, co hodinky nabízí. Mezi standartní funkce bych dále uvedl krokoměr, kde si můžete nastavit denní cíl, kolik kroků ujdete. Osobně jsem si nastavil, tak jak jsem to měl u předešlých hodinek 10 000 kroků a splnit to nebyl problém. Měření tepové frekvence a to buď, když si ji aktuálně chcete změřit anebo po celých 24 hodin, kde vám to hodinky hezky hodí do krásného grafu. Dále máte k dispozici snímač tepu, akcelerometr, GPS , GLONASS, gyroskop, senzor tlaku ovzduší či senzor osvětlení. Hodinky zvládají i předpověď počasí. Sledují dění ve vašem telefonu, upozornění přijde na SMS, hovor, email nebo zprávu ze sociálních sítí a chatu. Aktivně s nimi psát nelze, ale telefonovat díky přítomnosti mikrofonu a reproduktoru lze asi jako James Bond, tudíž není potřeba při telefonování mít u sebe mobilní telefon. Reproduktor, který je umístěn ze spodu na levé části hodinek můžete poslouchat i hudbu, kterou si můžete stáhnout do hodinek. To, co určitě oceníte je měření PAI. Jedná se o Personal Activity Intelligence. Do češtiny přeloženo, že se jedná o algoritmus, vyhodnocující aktivitu uživatele s ohledem na jeho fyzickou zdatnost.

Jaké jsou výhody skóre PAI?
Podle oficiálních stránek PAI Health patří k zásadním výhodám této metriky:

 • Jednoduchost – analyzuje údaje o srdeční frekvenci ve spojení s dalšími hodnotami a prezentuje je v podobě jednoho smysluplného a snadno pochopitelného čísla.
 • Univerzálnost – eviduje jakoukoli aktivitu, která rozpohybuje vaše srdce, a funguje s ohledem na aktuální fyzickou zdatnost.
 • Vědecky podloženo – jde o ověřený recept na fyzickou aktivitu k optimalizaci vašeho kardiovaskulárního zdraví.
 • Na míru – přizpůsobuje se vašemu pokroku v oblasti fyzické kondice.

Hudba v hodinkách
Hodinky Amazfit GTR 2, které používám standardně, umí ovládat hudbu v mobilu a k tomu jako bonus mají integrovaný přehrávač, pomocí kterého můžete z hodinek přes Bluetooth do sluchátek pouštět hudbu a nebo ji můžete poslouchat přímo na hodinkách. Tady trošku vidím problém, že při různých pohybech je tento reproduktor zakrýván, a tudíž ten poslech není na 100 %. Kapacita paměti v hodinkách je kolem 3 GB, kam můžete nahrát hudbu a to prostřednictvím aplikace ZEPP. Tak jsem to provedl já. Vše šlo rychle, intuitivně.

Displej a dotykové ovládání
Čitelnost displeje mne mile překvapila. Při velikosti 1,39 palce dosahuje rozlišení vysoce nadprůměrných 326 PPI. Stejně jako u většiny chytrých hodinek. To co každého potěší je AMOLED panel, který disponuje opravdu věrnou černou, parádními barvami a především bezkonkurenčními pozorovacím úhly. Ochranu přední plochy zajišťuje tvrzené sklíčko z optického diamantového uhlíku (oDLC), díky čemuž by měl být displej výjimečně robustní a odolný proti poškrábání s povrchovou úpravou proti otiskům prstů. Co se týká ovládání, tak k tomu slouží 2 tlačítka a dotykový display. Horní tlačítko slouží pro spuštění menu s aplikacemi hodinek a pro návrat na domovskou obrazovku z jakéhokoliv místa menu hodinek. Spodní tlačítko je pak programovatelné a lze jím spustit jednu z přednastavených aplikací: aktivity, srdeční tep, počasí, budík, hudbu a další.

Měření aktivit, rychlost lokalizace GPS
Hodinky jsem měl na sjezdovkách, při běhu a na kole. Při spuštění měření GPS nabíhá velmi rychle. Co oceňuji je přesnost. Porovnával jsem s hodinkami od Garminu. Hodinky také disponují snímačem BioTracker PPG, který vám poskytuje nepřetržité sledování srdeční frekvence a schopnost lépe měřit úroveň úsilí během cvičení. Používá se k docela spolehlivému měření kyslíku v krvi, který je určen pro fitness a wellness. S baterií o kapacitě baterií 471 mAh už to bylo horší. Udávaných 14 dní jsem snad nikdy nedosáhl, ale i tak výdrž okolo 7 až 9 dní je pro mě přijatelná. Nabití baterie trvá okolo 2 hodin.

Notifikace a ovládání telefonu
Hodinky samozřejmě umí zobrazovat všechny notifikace (e-maily, SMS, Whatsapp atd.), vidíte číslo a můžete i telefonát zvednout a telefonovat buď za pomoci reproduktoru a mikrofonu, umístěném na hodinkách anebo za pomocí bezdrátových sluchátek. Hodinky mají svůj vlastní uzavřený operační systém. Ten opravdu velkým vylepšením. Pokud srovnám GTR 2 s mými předešlými hodinkami Amazfit Stratos 2, které jsem zde taky recenzoval, tak ten pokrok je opravdu neuvěřitelný, a to hlavně po grafické stránce. Lepší plynulost prostředí, a především vylepšený hardware. Hodinky se dále chlubí funkcí NFC, která bohužel u nás a u těchto hodinek není dostupná. Mezi další věci, které nejsou v ČR dostupné ještě patří hlasový asistent. :-|

Vzhled
První co mě zaujalo na hodinkách je vzhled. Kombinují se prvky nerezové ocele, a plastových zad s množstvím senzorů. Hmotnost hodinek výrobce uvádí bez řemínku okolo 32 gramů. Jedná se o velmi nízkou váhu a přitom tyto hodinky vypadají velmi mohutně. Disponují AMOLED Displejem o velikosti 46 mm. Dále na boku disponují 2 tlačítky stříbrné barvy. Horní tlačítko je červeně lemované. Mačkají se velmi dobře a systém na ně reaguje velmi dobře. V základu fungují takto: horní slouží pro spuštění menu s aplikacemi hodinek a pro návrat na domovskou obrazovku z jakéhokoliv místa menu hodinek. Spodní tlačítko je pak programovatelné a lze jím spustit jednu z přednastavených aplikací: aktivity, srdeční tep, počasí, budík, hudbu a další. Hodinky mohou také bez problému používat i leváci, protože umožňují změnit stranu nošení. Pak se celé rozhraní otočí o 180 stupňů, takže tlačítka jsou vlevo a hodinky můžete lépe nosit na pravém zápěstí. Samotný displej chrání tvrzené sklo. Součástí hodinek je černý kožený pásek. Samozřejmě je možnost jej vyměnit třeba za silikonový. Výměna pásků jde velmi lehce i bez jakéhokoliv nářadí (na zadní straně pásku vykukuje táhlo tyčinky, které lze lehce nehtem prstu ovládat), což je velké plus.

Aplikace
K hodinkám jsem vyzkoušel hned 3 aplikace, které velmi dobře komunikují s hodinkami. jedná se o Zepp Life (dříve se tato aplikace v telefonech Xiaomi jmenovala MIFIT), Zepp a Notify for Amazfit. Osobně nejvíce používám klasickou aplikaci s názvem ZEPP. Vzhledově velice povedená, přehledná aplikace. Bohužel i po letech má problém s tím, že ne vše je přeloženo do češtiny. S aplikací nejsou problémy. Veškerá data o sportovních aktivitách a nebo průběhu spánku jsou bez problému ukládány. Problém nenastal ani u aplikace Zepp Life, která je více ořezanější. Mezi další aplikace patří Notify for Amazfit, také funguje bez problému. Pokud by někdo chtěl rozšíření této aplikace do verze Pro, tak již je tato zpoplatněna v ceně 3,50 USD.

Závěrem
Hodinky jsou velmi elegantní s množstvím funkcí a v současnosti za pár kaček. Rozhodně to ale není jen o pozitivních věcech. I tyto hodinky mají svoje mouchy. Jedná se o nižší výdrž baterie, než deklaruje výrobce, který tvrdí, že hodinky by měli vydržet až 14 dní. bohužel na tuto hodnotu jsem se nikdy nedostal. Dále bych přivítal větší výběr ciferníků. Bohužel zatím je výběr ze 70 ciferníků. Také bych vytknul, že u hodinek Amazfit Stratos 2 bylo možné zjistit stav spánku na hodinkách což u těchto hodinek GTR 2 není a uživatel musí vstoupit do aplikace v mobilním telefonu. Na druhou stranu převládají ty pozitivní věci a to množství aktivit, Elegantní vzhled. dále jsou to aplikace. Já jsem otestoval aplikace jak Zepp Life, Zepp a Notify for Amazfit. Co se týká klasické Zepp aplikace, tak tu využívám asi nejčastěji pro její snadné nastavení. Jednoduše řečeno, Xiaomi Amazfit GTR 2 jsou multisportovní univerzální hodinky se vším všudy a za pár korun.

Cena v současnosti se pohybuje okolo 3000 Kč

+ plusy

 • Elegantní vzhled
 • Množství měřených aktivit
 • Kombinované ovládání pomocí dotyku a tlačítek
 • Přehledný systém a podpora češtiny
 • Propracovaná aplikace Zepp
 • Magnetická nabíječka
 • Lehký a pohodlný

- mínusy

 • Nižší výdrž baterie, než je udáváno výrobcem
 • Uzavřený operační systém
 • Malý výběr ciferníků
 • Nelze odpovědět na zprávu z hodinek
 • Ne vše přeloženo v aplikaci Zepp

Diskuze: Xiaomi GTR 2

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy