Domů Recenze Batohy Lavinové Pieps Jetforce BT Pack 35

Recenze Pieps Jetforce BT Pack 35 (22.04.2022)

Recenze Pieps Jetforce BT Pack 35 (Lavinové Batohy) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Batohy - Lavinové | Počet recenzí: 0 | Značka: Pieps
Vložil: Cesmik | Ročník: 2021 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Pieps Jetforce BT Pack 35 - popis výrobce

Updatovaná verze 35l elektronického lavinového batohu PIEPS s technoogií JETFORCE, používající turboventilátor a baterii.

Přepracovaný Pieps Jetforce 2.0 je nejnovější lavinový batoh z produkce PIEPS, je lehčí, propracovanější a nyní vybavený i Bluetooth technologií. JETFORCE je první lavinová airbag technologie, která používá turbo ventilátor k nafouknutí ochranného vaku. Je to systém, který nasává vzduch z neomezeného zdroje, z atmosféry. Možnost testovat funkčnost bez nutnosti následného nahrazování komponentů, opakovaná aktivace a cestování letadlem bez omezení jsou výsledkem dlouhodobé spolupráce renomovaných značek Black Diamond a Pieps, předních světových výrobců lavinového vybavení. Vysoká technologická úroveň BD stojí za mnoha vylepšeními existujících airbag systémů, od intuitivního spouštěcího mechanismu až po velmi odolnou, přitom však skladnou tkaninu, použitou pro výrobu nafukovacího vaku. Speciální elektroniku vyvinul a dodal Pieps, přední výrobce digitálních lavinových vyhledávačů. Zahrnuje mimo jiné automatickou kontrolu funkčnosti celého systému při každém zapnutí a zobrazení aktuálního stavu pomocí LED integrovaných do rukojeti spouštěcího mechanismu. Parametry:

Záruční doba: 2 roky
Hmotnost: 3,04 kg
Délka zádového panelu: S/M (53 cm), M/L (57 cm)
Objem nafukovacího vaku: 170 litrů
Omezení pro leteckou přepravu: žádné!

Zkušenosti s užíváním produktu

Dlouhodobě využívám batoh s kartušovou náplní, což bývá komplikací při letecké dopravě, a proto jsem si pro jsem si na týdenní skialpový trip do Norských Lyngenských Alp raději půjčil batoh s elektrickým systémem.

Zádový systém:
Měřím 180 cm a měl jsem k dispozici velikost zádového systému M/L. Pro mou postavu optimální velikost batoh pěkně seděl na zádech.

Vnitřní prostor a kapsy
Měl jsem velikost 35L (v nabídce jsou ještě velikosti 10 a 25 litrů). Jedná se o vnější odnímatelnou kapsu, kterou lze pomocí zipu snadno vyměnit. Airbag je po stranách batohu a ventilátor s baterkou nijak uvnitř batohu nepřekáží. Navíc uvnitř zad je prohlubeň, do které mi optimálně padnul 2l Camelbak. Batoh je dostatečně velký a nebyl problém přibalit i dron. Pokud nevyužijete celý prostor, lze batoh po stranách zmenšit pomocí popruhů. Přední kapsa na lopatu a sondu je dostatečně veliká. Co se týče organizace kapes, chyběla mi menší kapsička na doklady, popřípadě telefon. Na bederním popruhu je menší příruční kapsička (používal jsem na proteinové tyčinky).

Z přední strany lze upevnit síťku na přilbu. Síťka mi přišla zbytečně velká, přilba měla tendenci vyklouznout do strany. Z batohu není výstup pro camelbak, což mi trochu vadilo. Musel jsem hadici přivřít mezi zipy, které naštěstí byly dvoucestné. Uchycení lyží je možné jen úhlopříčně, po stranách batohu to nelze.

Lavinový systém:
Zavedení batohu do pohotovostního stavu je poměrně hlučné, provádí se přes spouštěcí táhlo, které je umístěno v ramenním popruhu (což je velká výhoda). Není nutno lézt do batohu jako u Scottu. Stejně tak je snadné i nabíjení opět přes ramenní popruh a není nutné vybalovat celý batoh.

Nikde jsem se nedočetl, kolik stojí výměna baterie po konci životnosti. Zip u kapsy k airbagu je dostatečně pevný a při manipulaci s batohem se samovolně nerozevírá, což bohužel bývá častým problémem u jiných typů lavinových batohů (Mammut, Scott). Stav nabití systému je třeba kontrolovat a po přibližně třech túrách znovu doplna dobít.

+ plusy

  • Bezproblémová letecká doprava
  • Pohodlnost při nošení
  • Prostorný batoh

- mínusy

  • Chybí kapsa na doklady
  • Chybí výstup na camelbak hadici
  • Z mého pohledu nepříliš povedený design

Diskuze: Pieps Jetforce BT Pack 35

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy