Domů Recenze Boty skialpové Atomic Backland Pro

Recenze Atomic Backland Pro (08.11.2022)

Recenze Atomic Backland Pro (skialpové Boty) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Boty - skialpové | Počet recenzí: 0 | Značka: Atomic
Vložil: Petr Socha - SNOW | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Trend je jasný a dokazuje to i Atomic modelem Backland Pro – vedle inovativních materiálů a jejich kombinací se stále více prosazuje uživatelská jednoduchost.
V případě Backland Pro stačí na ovládání boty dvě přezky, jedna páka aretace komínu a stahovací pásek na vršku komínu. Jsou to sice čtyři prvky, ale zcela prosté, nekomplikované a s jednoznačným účelem. A to může být víc než jeden komplikovaný zámek, který skrývá řadu rizik.
Nechceme tím říct, že bota je jednoduchá – k těm vnějším projevům jednoduchosti vedla ve skutečnosti dlouhá cesta. Poznáte to z mnoha detailů, které podmiňují úspěšný celek. Třeba spojení skeletu s manžetou proti vodě, ohebnost komínu (rozsah pohybu je 74°), maličké vychytávky na přezkách (pero přezky je mechanicky uchyceno v drážkách plastovým segmentem), důmyslný mechanismus stahovacího popruhu atp. Vše je navíc bytelné, přestože maximálně odlehčené.

Zkušenosti s užíváním produktu

Co se týče pocitů z používání, není toho také moc ke kritice. Jediným rizikem je tak souhra boty a nohy co do délky, šíře a tvaru. Udávaná vnitřní šířka je 98 mm, což platí prakticky pro celou kolekci bot Backland. Průměrným chodidlům bude sedět, něco je možné řešit bootfitingem, ale třeba lyžaři mající výrazně široké chodidlo mohou mít problém. Přes příjemnou hmotnost (1 146 g, my naměřili 1 153 g) je adekvátní i udávaná tuhost skeletu (100), osobně bych klidně tipl, že je o něco vyšší. Každopádně pro sjezd na skialpových lyží zcela dostačující. Za zmínku stojí ještě možnost nastavení sklonu ve třech krocích: 13, výchozích 15 a 17 stupňů, a také, že jsou k dostání i v dámské variantě.

+ plusy

  • jednoduchost a intuitivní ovládání
  • promyšlená a funkční konstrukce
  • vyváženost pro výstup i sjezd

- mínusy

  • málo šířek ve výchozí nabídce

Diskuze: Atomic Backland Pro

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy