Atomic Backland 86 SL - recenze (mini test) z 08.11.2022 - Recenze Atomic Backland 86 SL - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže skialpové Atomic Backland 86 SL

Recenze Atomic Backland 86 SL (08.11.2022)

Recenze Atomic Backland 86 SL (skialpové Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - skialpové | Počet recenzí: 0 | Značka: Atomic
Vložil: Petr Socha - SNOW | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Kolekce skialpových atomiků se dělí na čtyři základní řady: UL neboli ultralight, které akcentují výstup, námi testované SL, potom univerzální turistické Backland bez dodatku a širší Freeride s akcentem pro sjezdy v prašanu. Často mají více variant a dámské verze ve výraznějších barvách.
Zkratka SL neznamená slalomka, nýbrž superlight. Neosazený kus váží 1 080 g (v délce 165 cm), konstrukce staví na celodřevěném jádru kombinovaném z topolu a rohovníku (stromu, který se hojně vyskytuje na jihu Evropy a ve Středomoří a který známe třeba z Chorvatska jako svatojánský chléb), výztuhy jsou karbonové a zbytek těla ze skelných laminátů. Samozřejmě sdílí všechny patřičné firemní technologie, jako třeba rozšířenou a odlehčenou špičku (HRZN Tech Tip) či pevnou a odolnou bočnici po celé délce (Dura Cap Sidewall).

Zkušenosti s užíváním produktu

A v praxi? Lehká lyže je velmi příjemná na stoupání, v testované délce 172 nebylo co vytknout. Celek samozřejmě ovlivní použité vázání, my jsme měli koncernový Backland Tour, který se svými skoro 400 g k nejlehčím nepatří. Pocit lehkosti nesebral (kdo sledujete gramy, berte klidně Backland Pure), ale zato dodá jistotu pro sjezd a velmi snadno se ovládá.
Po sundání stoupacích pásů a prvním odrazu lyže rychle odhalí své sjezdové spády. Už v nižších rychlostech nabádá k točení a velmi agilní jízdě. Je to lyže velmi živá a neustále připravená měnit směr, což se v proměnném terénu často velmi hodí. Oblouk či spíše sérii oblouků zahajuje „na myšlenku“ a následně vyžaduje aktivitu a nastolení rytmu – raději má ten rychlejší. Překvapila i jistotou v přechodech z prašanu na vyfoukané plotny, kde prokázala i slušný grip.
Jinými slovy, je to velmi lehká a obratná lyže, která majiteli poskytne vysoký komfort pro výstup a následně mimořádně agilní, ale dostatečně stabilní sjezd. Doporučit ji lze na kondiční i náročnou dálkovou turistiku všem, kdo mírně preferují chůzi před sjezdem, a to nejen expertům, ale i lyžařům, již potřebují se sjezdem trochu pomoci.

+ plusy

  • Vyvážený, velmi univerzální set
  • Snadno a příjemně ovladatelné

- mínusy

  • Vázání by mohlo být lehčí

Diskuze: Atomic Backland 86 SL

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy