Montane Axis Alpha Jacket - recenze (mini test) z 14.11.2022 - Recenze Montane Axis Alpha Jacket - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Bundy Montane Axis Alpha Jacket

Recenze Montane Axis Alpha Jacket (14.11.2022)

Recenze Montane Axis Alpha Jacket (Bundy Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Bundy | Počet recenzí: 0 | Značka: Montane
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Technický hybrid do chladných dnů - Montane Axis Alpha Jacket

Kombinace dvou značkových svrchních materiálů a výplní v podobě peří a syntetického materiálu předurčuje tuto hybridní bundu pro aktivity v chladných proměnlivých podmínkách.

Teplotní komfortní rozsah určuje zejména použitý izolační materiál a jeho gramáž. Bunda Axis Alpha má z přední strany na těle, v horní části rukávů a na kapuci v prošívaných komorách umístěno velmi jemné impregnované husí peří s plnivostí 800 Cuin (podíl prachového peří 90:10), v ostatních částech je využita moderní prodyšná a lehká izolační vrstva z materiálu Polartec® Alpha® Direct. Tento materiál se rychle prosazuje jako zimní izolace pro aktivní sporty, kde jsou velké výkyvy v počasí i v intenzitě pohybu. Izolační materiál je jemný, lehký, se značným „chlupem“, trochu připomíná fleece (je také z polyesteru), ale je značně vzdušnější a lehčí, tedy velmi dobře pracuje s vlhkostí směřující od těla a neklade jí zbytečné překážky, což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, kdy i při intenzivní aktivitě bunda vlhkost aktivně odváděla. Pod touto izolací Polartec není žádná podšívka, což je další plus pro transport páry a šetří se tím i hmotnost.
Svrchní materiály jsou kombinovány také dva. V místech s péřovou výplní je použit Gore-Tex Infinium™ s rip-stop mřížkou. Tato textilie od Gore se odlišuje od těch „tradičních“ tím, že nedisponuje membránou. Je ovšem lehká, zcela větruodolná a má velmi dobrou vodoodpudivou povrchovou úpravu. Je proto taky prodyšnější a určená pro aktivní pohyb ve středně náročných povětrnostních podmínkách. Pokud jde opravdu do tuhého, předpokládá se, že nad zateplovací hybridní bundu přibude hardshellová membránová bunda.
Druhým svrchním materiálem je Pertex® Quantum Air, který exceluje dobrou větruodolností, nízkou hmotností, a ještě lepší prodyšností. Proto je umístěn nad syntetickou výplní v místech, kde je vhodná větší paropropustnost při výkonu. Ani jeden ze svrchních materiálů není moc elastický, proto u této bundy oceníte dobrý střih.

Zkušenosti s užíváním produktu

Bunda Axis Alpha má horské geny. Pro aktivní sporty mám rád, když má bunda delší střih s prodloužením v zádní části, což testovaný model splňuje na 100 %, také má příjemné dlouhé předtvarované rukávy, které se neshrnují ani v extrémních pozicích. Zateplená kapuce je skvěle vytvarovaná, regulovatelná a se zpevněným kšiltem. Vzhledem k určení bundy se pod kapuci nevejde helma. Dlouhý obousměrný YKK zip s krycí légou mi končil tak akorát pod bradou. Dvě prostorné kapsy jsou po stranách a jedna menší z vnější strany na hrudi. Při mírách 177 cm/74 kg mi velikost M sedla přesně.
Testovaná bunda ve velikosti M váží 504 g. Není nejlehčí, ale vzhledem k izolačnímu výkonu je to dobrá hmotnost. Bundu jsem dokázal dobře stlačit do menšího objemu, když bylo třeba ji schovat do batohu. Model Axis Alpha mohu doporučit na skialp a outdoorové aktivity v zimních dnech, na jarní túry už by mohl být až moc hřejivý. A nezapomeňme ani na sjezdové lyžování, tam díky skvělé izolaci a vlastnostem svrchních materiálů bude taky hrát první housle.

Doporučená cena: 6 477 Kč

+ plusy

  • Kombinace 2 izolačních materiálů vhodně rozmístěných na těle
  • Prodyšné svrchní textilie s velmi dobrou větru- a voděodolností
  • Dlouhý a propracovaný střih, dobře padnoucí kapuce

- mínusy

  • žádné jsme nenašli

Diskuze: Montane Axis Alpha Jacket

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy