Sir Joseph Sarek - recenze (mini test) z 07.12.2022 - Recenze Sir Joseph Sarek - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Bundy Sir Joseph Sarek

Recenze Sir Joseph Sarek (07.12.2022)

Recenze Sir Joseph Sarek (Bundy Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Bundy | Počet recenzí: 0 | Značka: Sir Joseph
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2022 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Nepromokavá péřovka Sir Joseph Sarek

Od lyžařské bundy očekáváme ochranu před nepřízní počasí, od péřové bundy ochranu před chladem. Bunda Sarek spojuje tato dvě očekávání dohromady. Firma horolezce Josky Rakoncaje má mnohaleté zkušenosti s použitím peří. V kolekci svých nepromokavých péřovek přidala i osvědčené membránové materiály a technologii podlepených švů, takže péřovky chrání nejen proti chladu, ale i dešti a větru.

Technické parametry:

 • Vrchní materiál: EXEL DRY® STREAM - Nepromokavá (20 000 mm H2O) a prodyšná (20 000 g/m2/24h) membrána
 • Podlepené švy a voděodolné zipy
 • Vnitřní materiál: SOFTEX® 20D DWR
 • Náplň: 130 g peří o plnivosti 650 cuin/oz, hmotnost celé bundy ve velikosti L 610 g
 • Doporučené teplotní určení: -5 °C
 • Barvy: černá, modrá, žlutočerná
 • Velikosti: S, M, L, XL, XXL

Zkušenosti s užíváním produktu

O zateplení se stará 130 gramů jemného husího peří s plnivostí 650 cuin. Tyto parametry bundu Sarek určují do teplot lehce pod nulou, výrobce píše –5 °C. Takové teplotní podmínky máme často v českých horách, nebo v pozdější sezóně v Alpách. Dosud častěji péřovku používali skialpinisté než lyžaři a při skialpu peří do minus pěti bohatě stačí i do zvlášť chladných dní. Při rekreačním lyžování je ve výrobcem uváděných -5°C pobyt úplně komfortní, při aktivnějším pohybu se pocit chladu začíná dostavovat asi o 5 až 10 °C níž - tedy udávané teplotní určení je adekvátní pro pasivní pobyt, v těchto lehce mrazivých teplotách se pocit chladu nedostaví ani na pomalé lanovce. Za limitní pro použití této bundy považuji hranici - 15°C, kdy už je potřeba se stále pohybovat, aby lyžař neprochladl.

Lyžaři ale nyní mohou do peří skočit ve velkém, protože tahle péřovka je nepromokavá. 20 000 mm vodního sloupce udrží vnější membrána Excel Dry Stream, stejné číslo udává i prodyšnost. To je to, co pro lyžování péřovkám dosud chybělo, dobrá ochrana proti vodě (včetně podlepených švů a voděodolných zipů) je podpořena i hladkou, vodoodpudivou texturou svrchního materiálu. V dešti velmi dobře funguje vodoodpudivá zevní úprava, voda stéká a nevsakuje se. Během půlroku testování jsem nezažil podmínky, ve kterých by bunda propustila vodu - vždy jsem dříve utekl do bezpečí já, ač pro mě hodina lyžování v intenzivním dešti není velkým problémem.

Atletický střih
Bunda má příjemně obepínající střih, prodlouženou zádovou část, takže ani při aktivním lyžování nebo skialpinismu neodhaluje záda, a rukávy přesně akorát dlouhé, kopírující pohyb rukou. Kromě dvou klasických a jedné prsní kapsy najdeme také velkou vnitřní otevřenou kapsu na brýle nebo rukavice. Stahování bundy lze ovládat jednou rukou a je umístěno jak na dolním obvodu bundy, tak na krku a kapuci.

Pro ty, kdo nemají rádi “buřtíkový” styl péřových bund, je to super sportovní péřová bunda s civilnějším vzhledem, protože péřové komory jsou schované pod hladkým vnějším membránovým materiálem.

Velmi chytrá a jednoduchá je možnost sbalení bundy do jedné ze tří kapes – vznikne tak malý balíček o hmotnosti 610 gramů (při velikosti L). Nutno však dodat, že balení vyžaduje určitou dávku trpělivosti.

Bezproblémové praní díky chytrým X-komorám
Peří je uspořádáno do komor, sešitých do kříže, a tak zabraňuje přemisťování materiálu, ke kterému mívají péřové bundy při praní sklon. Při dodržení základních pravidel pro praní péřových výrobků se není třeba bát vyprat bundu doma, nebo ji dát do čistírny (která má zkušenosti s péřovými produkty), případně tento servis poskytuje i přímo výrobce v Turnově.

K dostání je v pánské i dámské verzi a ve třech barevných variantách:


Pánská verze LIMET/BLACK


Pánská verze BLACK


Pánská verze BLUE


Dámská verze BLACK


Dámská verze LIMET/BLACK


Dámská verze RED

+ plusy

 • teplá péřovka zastoupí nejen lyžařskou bundu
 • velmi dobrá odolnost proti vodě i prodyšnost
 • hmotnost 610 gramů
 • atletický střih a vhodné, jednoduché umístění kapes

- mínusy

 • malá kapsa na balení bundy, takže tento proces vyžaduje trochu trpělivosti

Diskuze: Sir Joseph Sarek

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy