Recenze R2 Glacier (25.11.2022)

Recenze R2 Glacier (Lyžařské/snb brýle Brýle) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Brýle - Lyžařské/snb brýle | Počet recenzí: 0 | Značka: R2
Vložil: Michael Turek | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Česká značka R2 je známá zejména technologiemi čoček u sportovních brýlí. Nově se rozhodla přenést své zkušenosti z cyklistiky do lyžování, a tak vznikly komfortní helmy a lyžařské brýle. U těch se dnes zastavíme. Podíváme se na top model, v němž se skrývá víc, než bychom si mohli myslet.

Lyžařské brýle R2 Glacier jsou designově velmi povedený a elegantní výrobek, který si v ničem nezadá s dražší konkurencí modelů jiných značek. Právem ho můžeme označit jako vlajkový model značky, a pokud je některý z výrobků R2 nabitý funkčními technologiemi, je to právě tento koncept celé modelové řady lyžařských brýlí této značky. Brýle s přízviskem Glacier mají příjemně zaoblený tvar, antracitový nastavitelný pásek, tmavý rámeček, který je designově přerušený a velmi citlivě tak nechává vyniknout kraji zorníku ve své horní části, stejně jako pod očnicovými oblouky ve spodní části.

Zkušenosti s užíváním produktu

Vidět. To je, oč tu běží
Brýle se vyrábí ve třech variantách zorníků, vždy s decentně matným černým rámem. Dva z nich mají fotochromatickou čočku, která se rychle přizpůsobuje aktuálním světelným podmínkám, jeden zorník je v provedení růžové s přechodem do šedé a druhý čirý s přechodem do červené. Oba tyto zorníky jsou spíše do slunečných dnů. Třetí variantou je HD zorník s oranžovou úpravou, který lyžaři ocení spíše v horších světelných podmínkách a v mlze.
Všechny tři varianty disponují další sérií funkčních technologií. Ultra Sharp Eye technologie zajišťuje ještě lepší ostrost (těžko subjektivně posoudit) a spolu s lehce vypouklým a zaobleným tvarem brýlí pocitově dokonalé periferní vidění. Ice Vision je povrchová opticky čistá úprava zorníků, která vyrovnává vnitřní a vnější teplotu povrchu zorníku, což dále přispívá k zamezení usazování námrazy. Poslední top technologií zorníku je materiál, z něhož je vyrobený – nárazuvzdorný polykarbonát výrobcem nazvaný Impact Protection.

Do akce… Snadno
Brýle R2 Glacier jsou při lyžování velmi příjemné a pasují na obličej až překvapivě příjemně. Po pár minutách zapomenete, že je máte. Na rozdíl od jiných modelů s lehce oblým a vypouklým zorníkem pocitově nepůsobí obrovsky, přitom však poskytují díky svému tvaru velmi široké zorné pole. Aby bylo možné si výše zmíněné přednosti špičkové optiky užít, model Glacier disponuje hned dvěma unikátními systémy proti mlžení – Ventilation Pro, což je specificky navržený systém pro optimální proudění vzduchu, a povrchovou úpravou Antifog. Příjemným uživatelským bonusem je vnitřní protiskluzová silikonová úprava pásku brýlí, které tak bez problémů drží na lyžařské helmě, a to i bez potřeby uchycení do klipu.

+ plusy

  • Výjimečný a elegantní design
  • Velmi kvalitní zorníky s dokonalými fotochromatickými vlastnostmi
  • Velmi široké zorné pole
  • Možnost použití s dioptrickými brýlemi

- mínusy

  • žádné

Diskuze: R2 Glacier

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy