Giro Contour - recenze (mini test) z 13.12.2022 - Recenze Giro Contour - SNOW.cz

Recenze Giro Contour (13.12.2022)

Recenze Giro Contour (Lyžařské/snb brýle Brýle) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Brýle - Lyžařské/snb brýle | Počet recenzí: 0 | Značka: Giro
Vložil: Tomáš Roba - SNOW | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Efektivní a efektní lyžařské brýle

Lyžařské brýle jsou malou, ale důležitou pomůckou pro to, aby naše lyžování bylo komfortní a bezpečné. A jelikož poctivé lyžařské brýle nebývají nikterak levné, je dobré vědět, co přesně kupujeme. Abychom vám s tím trochu pomohli, otestovali jsme jeden z vrcholných kousků etablovaného amerického výrobce Giro.

Model Contour, který jsme na test dostali v barevném provedení Green Cosmic, zaujme už na první pohled svým širokým a plochým designem bez rámu a zeleným potahem zorníku. Zorník je vysoce efektní – důkaz dodám záhy v textu. Zelená barva zorníku nese označení Vivid Emerald a v ceně brýlí je i druhý zorník Vivid Infrared, vhodný pro sníženou viditelnost. V nabídce jsou ale i další barevná provedení brýlí s různými kombinacemi zorníků. Od každého top modelu samozřejmě očekáváme kvalitní koncept a zpracování. Giro v tomto ohledu nabízí celou řadu zajímavých technologií, líbí se nám bezrámečkový design, který nabízí široké zorné pole (jež ovšem neumíme objektivně změřit či porovnat). Brýle si můžete vzít přes vlastní dioptrické brýle, což jsme tedy nezkoušeli, jelikož redaktor by s dioptrickými brýlemi patrně naboural.

Zkušenosti s užíváním produktu

Při běžném několikadenním používání v rozlišných podmínkách od sluníčka po mlhu jsme nenarazili na nic, co bychom mohli kritizovat. Odvozujeme z toho, že brýle dostatečně větrají a funguje jejich anti-fog systém. Jsou komfortní co se týče nošení, i obsluhy. Systém výměny skel je jednoduchý až geniálně, kombinuje dva mechanické trny na stranách rámečku s magnetickými spoji nahoře a dole. Zcela intuitivně a na první dobrou vyměníte zorník během pár desítek sekund tak, že přesně sedí a funguje.

Zorníky

Technologie Vivid, jak Giro zorníky pro své dražší modely nazývá, byly vyvinuty společně se slavnou značkou Zeiss Optics. Určitě to bude do jisté míry marketing, ale na druhou stranu se dá očekávat, že takovýto brand se nepodepíše pod něco, co bude fungovat pouze průměrně. Každé know-how navíc dělá produkt lepším, v našem případě jsou zorníky Vivid postaveny na tezi, že sníh není ve skutečnosti bílý – to se nám jen zdá kvůli vysokému stupni jeho odrazivosti –, nýbrž je modrý. Zatímco mnozí další výrobci se ve svých zornících snaží filtrovat veškerou modrou složku viditelného spektra, Vivid přesně definovanou část modré složky propouští.
V praxi je ovšem složité něco podobného objektivně posoudit – lidský mozek se neustále adaptuje na změny spektra, které „překládá“ do obvyklých srozumitelných barev. Objektivně by tedy přístroje změřily, že vidíme třeba sníh zelený, ale my ho vnímáme stejně jako bílý. Bez optických přístrojů, jimiž redakce SNOW samozřejmě nedisponuje, si netroufáme kvalitu zorníku nějak odborněji posuzovat. Snad můžeme říci, že byl určitě příjemný a funkční a zelené brýle si získaly všeobecnou oblibu.

Móda a efekt

Co jistě říci můžeme, že v brýlích Giro Contour v provedení Green Cosmic a se zeleným zorníkem Vivid Emerald zaujmete své okolí. Na fotkách to nemusí působit shodně jako v realitě, ale jen během prvního dne testování mě hned dva známí (z toho jedna lyžařka) spontánně pochválili, jaké mám pěkné brýle. Řekl bych, že právě tento spíše designový efekt může být tím rozhodujícím, proč si které brýle vybereme. Samozřejmě až poté, co jsme si jisti, že výrobek nabízí nekompromisní funkci. V případě modelu Contour je první podmínka splněna bezvýhradně, a pokud se vám líbí, není na co čekat.

+ plusy

  • velmi efektní, vyvolávají zájem okolí
  • příjemné a komfortní na užívání
  • super funkční výměna zorníků Quick-Change Magnetic System
  • hi-tech kvalita
  • výborná kompatibilita s přilbami Giro

- mínusy

  • žádné

Diskuze: Giro Contour

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy