Recenze Garmin Forerunner 255 (19.12.2022)

Recenze Garmin Forerunner 255 (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: Garmin
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Hodinky značky Garmin s označením Forerunner už jsou na trhu dlouhé roky. Letos ale dostávají nový vzhled i funkce, stále ale zůstává jednoduchý koncept a přívětivé uživatelské rozhraní. A to znamená komfort při samotných aktivitách i plánování tréninku a snadná a intuitivní obsluha.

Více o řadě Forerunner 255 najdete zde: https://www.garmin.com/…010-02641-10

Zkušenosti s užíváním produktu

Osobní trenér
Pro běžecké lyžování a skialpinismus se stejně jako pro běh hodí plánování tréninku. V aplikaci Garmin Connect lze plánovat individuální trénink, ale osobně nemám dost zkušeností, abych si správně rozvrhl tréninkovou zátěž a regeneraci. Za jednu z nejlepších funkcí hodinek tak považuji možnost automatického vypočítání tréninků – po každém běhu se data přepočítají a hodinky doporučí aktivitu na další den. V kalendáři si navíc můžete naťukat časy, kdy chcete trénovat, nebo termín závodu – to algoritmus zohlední a plán přizpůsobí tak, aby v tomto termínu byla vaše výkonnost největší. V těchto hodinkách je tedy ukryt automatický osobní trenér.

Podle svých výsledků se také můžete podívat, za jak dlouho byste v aktuální kondici uběhli třeba půlmaraton. Tyto predikce i tréninkové plány jdou ruku v ruce s procesem regenerace, který hodinky také propočítávají a doporučují. Pro běh na neznámých trasách se hodí i funkce PacePro – na základě GPS trasy hodinky naplánují vhodné tempo v jednotlivých pasážích. Na rozdíl od vás přístroj třeba ví, že se blíží kopec, a doporučí tomu přizpůsobit tempo.

GPS
O standardních funkcích jako měření tréninkové zátěže nebo hlídání tempa netřeba mluvit, fungují „garminovsky“ spolehlivě. Navíc se trasa nejen zaznamenává v .gpx souboru, ale také ji lze naplánovat v aplikaci – hodinky pak i navigují.

Doplňková zařízení
Pokud chcete lépe sledovat techniku a důkladněji se ponořit do analýzy sportovní činnosti, lze hodinky párovat se snímačem srdečního tepu nebo senzorem pohybu, a získat tak přehled o kadenci, délce skluzu a dalších hodnotách.

Režim silový trénink
Nás při testu nejvíce zajímaly běžecké režimy, i když hodinky jsou vhodné pro desítky dalších sportů (triatlon, plavání…), ale režim pro silový trénink asi využijí všichni pro sportovní přípravu. Předinstalované tréninky lze doplnit o další z aplikace, hodinky dávají stručné, ale jasné pokyny a hlídají, kterými cviky se zatěžují jaké svalové skupiny. Ideální i pro potréninkové jógování.

Výdrž a komfort nošení
14 dní vydrží hodinky plnohodnotně fungovat jako chytré hodinky (včetně placení kartou), pokud se chystáte na dlouhý trénink s aktivní funkcí GPS, vydrží 30 hodin. Díky dlouhé výdrži kvalitně měří i data o regeneraci a kvalitě spánku. K dispozici je také mnoho funkcí, sledující správné fungování organismu – Stress Score ukazuje reakci organismu nejen na trénink, ale také třeba při nemoci.

Nošení hodinek je velmi komfortní – displej je akorát velký, aby byl dobře čitelný a ovladatelný, ale na ruce nepřekážel, a hodinky patří k nejlehčím na trhu – o 49 gramech na zápěstí po chvíli skoro nevíte. Konstrukce je jednoduchá, ale robustní a evidentně odolná, a to jak sklo, tak řemínek. Ovládání je jednoduché pomocí pěti tlačítek, takže i v rukavicích lze s jistotou nastavit požadované.

Na běh bez peněženky i mobilu
Hodinky spolehlivě zastanou dvě zařízení, která tak není potřeba na krátký výběh nosit – funkce Garmin Pay zastane platební kartu, takže pro rychlé občerstvení netřeba zatěžovat kapsu peněženkou, a funkce přehrávání hudby a záznam GPS zastane aplikace v mobilu.

+ plusy

  •  velmi lehké, jen 49 gramů
  •  automaticky vypočítávaný tréninkový plán, který zohledňuje termíny závodů
  •  režimy pro jógu, pilates, kardio a další aktivity
  •  záznam i navigace GPS a snadné propojení s ostatním v aplikaci Garmin Connect (lze i online, takže třeba vaši blízcí nebo tréninkoví parťáci mohou sledovat, kde se pohybujete)
  •  výdrž na jedno nabití 14 dní
  •  bezkontaktní platby, přehrávání hudby
  •  kompatibilní se snímači tepu
  •  výběr z mnoha designů v aplikaci, možnost vlastního uspořádání funkcí
  •  ještě kompaktnější varianta 255S pro drobné ruce

- mínusy

  •  pouze zaznamenává nebo vede po GPS trase, nemá v paměti nahranou mapu, podle které by se dalo plnohodnotně orientovat a trasu měnit bez připojení k aplikaci – touto funkcí disponuje vyšší řada Fénix

Diskuze: Garmin Forerunner 255

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy