Recenze Garmin Fénix 7 (21.12.2022)

Recenze Garmin Fénix 7 (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: Garmin
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Sedmá generace hodinek, stejně jako bájný tvor, po němž jsou pojmenovány, se rodí na místě svého předchůdce ještě silnější. 1,3“ displej chrání solární safírové sklíčko a bytelné tělo je vyrobeno z tvrzeného polymeru.

Zkušenosti s užíváním produktu

Až tři týdny bez nabití
Tyto sportovní chytré hodinky mají prodlouženou výdrž díky unikátnímu solárnímu sklíčku, které při expozici slunečním paprskům dobíjí baterii. V režimu chytrých hodinek bez nabíječky vydržely i o něco déle než uváděných 18 dní, a to právě díky časté expozici slunci. A tady se zdá, že lyžařům a skialpinistům nastupuje dilema, ovšem u těchto hodinek nastoupí dříve nebo později.

Na kůži nebo na slunci
Při umístění přímo na kůži hodinky měří puls a saturaci hemoglobinu kyslíkem, což je pro sportovce v tréninku zajímavý údaj. Zároveň je ale zajímavé dobíjení sluncem a navigace GPS na nahraných mapách a tyto funkce lépe vyniknou, když se hodinky připnou na oblečení. Na první pohled jde o dilema, ale při delším používání vůbec – jen se podle zrovna používaných funkcí může změnit způsob nošení hodinek. Po intenzivním tréninku, z něhož chci mít data o výkonu, přitom nepotřebuji GPS navigaci, protože běhám známé trasy a nechci se zdržovat orientací, hodinky večer při vyhodnocování dat připojím k síti. A při používání GPS je chci mít navrchu, abych stále kontroloval trasu, a zároveň při vícedenní túře hodinky nabíjím – při tomto druhu skialpu mě zase příliš nezajímá tepová frekvence.
Tady se zastavíme ještě u ovládání: sklo je dotykové. Naštěstí však hodinky zřejmě vyvíjí tým s praktickými zkušenostmi, a tak se veškeré ovládání dá provádět pěticí výrazných tlačítek na boku hodinek, které nelze minout ani v tenčích rukavicích.

Pozoruhodné funkce:

Profil pro lyžování a skialp
Speciální setup pro měření a vyhodnocení lyžování – sjezdového, běžeckého i skialpu. Na lanovce se automaticky aktivita pozastavuje, měří se nastoupané a naklesané metry a další pro lyžování zajímavé metriky. Samozřejmostí je .gpx záznam celé aktivity.

GPS
O standardních funkcích jako měření tréninkové zátěže nebo hlídání tempa netřeba mluvit, fungují „garminovsky“ spolehlivě. Navíc se trasa nejen zaznamenává v .gpx souboru, ale také lze trasu naplánovat a ta se pak zobrazuje přímo v hodinkách na nahraných mapách. Lze tedy změnit trasu při pohledu na mapu a orientovat se přesně tak, jak se na túře orientujete podle klasické turistické navigace.
K dispozici jsou také lyžařské mapy SkiView, ve kterých přímo v hodinkách najdete zakreslené sjezdovky a jejich obtížnosti.

Na lyže bez peněženky i mobilu
Hodinky spolehlivě zastanou dvě zařízení, která tak není potřeba po kapsách nosit – funkce Garmin Pay zastane platební kartu, takže pro rychlé občerstvení u sjezdovky netřeba zatěžovat kapsu peněženkou, a funkce přehrávání hudby a záznam GPS zastane aplikace v mobilu těm, kteří třeba při skialpu rádi šlapou do rytmu. Stejný efekt má propojení s mobilním telefonem – na hodinkách lze přečíst zprávu i odpovědět přednastavenou větou, takže mobil může zůstat v teplé kapse spodní bundy.

+ plusy

 •  intuitivní ovládání, dotykové i tlačítkové ovládání
 •  nahrané mapy, hodinky plně nahrazují GPS navigaci
 •  režimy pro jógu, pilates, kardio a další, stejně jako všechny druhy lyžování
 •  záznam i navigace GPS včetně nahraných map a snadné propojení s ostatním v aplikaci Garmin Connect (lze i online, takže vaši blízcí nebo parťáci mohou sledovat, kde se právě pohybujete)
 •  výdrž na jedno nabití i přes 20 dní díky solárnímu sklíčku, 57 hodin záznamu GPS
 •  bezkontaktní platby, přehrávání hudby
 •  kompatibilní se snímači tepu
 •  výběr z mnoha designů v aplikaci, možnost vlastního uspořádání funkcí
 •  výběr ze tří velikostí podle preferencí a obvodu ruky lyžaře
 •  snadná výměna pásků, velký výběr včetně designových z kůže či kovu

- mínusy

 •  ve srovnání s nižšími modely Garmin jsou lehce těžší, což je však velmi přijatelná daň za bytelnou konstrukci a množství funkcí

Diskuze: Garmin Fénix 7

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy