Recenze Haglöfs L.I.M. 25 (28.12.2022)

Recenze Haglöfs L.I.M. 25 (Lyžařské (skialp, freeski ap.) Batohy) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Batohy - Lyžařské (skialp, freeski ap.) | Počet recenzí: 0 | Značka: Haglöfs
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Ultralehký batoh na lyže i turistiku
Ve švédské provincii Dalarna vyrábí Haglöfs sportovní oblečení a doplňky přes sto let. Postupně se jeho produkty dopracovávají k minimalistickým konceptům a velice promyšleným detailům. To spolu s důrazem na udržitelnost a životní prostředí řadí Haglöfs k nejprogresiv­nějším outdoorovým značkám na našem trhu.

Testovaný batoh z jejich výroby přesně naplňuje výše popsané – je zvlášť lehký a promyšlený do posledního detailu, až navozuje dojem, že další jeden gram odlehčení by znamenal, že batoh přestane fungovat. Je tedy přesně na hranici tak, aby přes nízkou hmotnost nejen fungoval, ale také byl dostatečně odolný.

Zkušenosti s užíváním produktu

Ultralehký a odolný
Hmotnost je první, co zaujme – výrobce udává 840 gramů, my jsme zvážili dokonce 808 gramů. Zjevně velice lehká je tkanina, která je ale z odolného ripstopu. Podobně minimalistické jsou přezky, které ač drobné, dobře se ovládají i v prstových rukavicích – navíc jsou všechny stejné, a tak stačí mít doma jednu náhradní. Lehké, a přesto pohodlné jsou také ramenní i bederní popruhy, zpevněné jemnou pěnou tak, že na tělo dobře přilnou.
Jednoznačně největší úsporu hmotnosti ale generuje konstrukce zádového systému. Síťovinou odvětraný systém musí být dobře vyztužen a zde je toho dosaženo dvěma kónickými pevnými výztuhami a jednou příčnou, skrytou uvnitř konstrukce. Takto spojené tři subtilní drátky drží zádový systém v perfektně pevném postavení a na záda uživatele doléhá jen větrací síťka, ramenní popruhy a bederní pás. Pro nejen aerobní sporty je to skvělé řešení.

Promyšlené detaily
Promyšlené a odlehčené jsou i další detaily. Například hrudní pás lze nastavit pomocí plastového háčku, který lze prostrčit několika otvory v různých výškách ramenních popruhů. Celý batoh lze stáhnout pomocí barevné gumičky, uchycené v klíčových částech batohu s aretací na obou stranách horní části přední kapsy. Po bocích nechybí síťové boční kapsy na drobnosti, kam se ale vejde i třeba převlečná bunda. Kapsy na zip jsou také na spoji s bederním popruhem – ty překvapí svým objemem.
Pod víkem s menší kapsou se dostáváme do centrálního prostoru, kde nechybí závěs a zadní slot na nápojový vak – hadici lze jednoduše vyvést ven a upevnit na ramenní popruh. A pak už zbývá jen hlavní úložný prostor o objemu 25 litrů – tedy dostatečně objemný na celodenní túry nebo jako jediný batoh pro rodinu s obědem a mikinou pro každého. A pokud hrajete na hmotnost, s Haglöfs L.I.M. 25 klidně zvládnete i vícedenní letní horský přechod.

A při lyžování?
Oceníte nízkou hmotnost a objemovou variabilitu, takže po stažení vaku máte těžiště nákladu stále blízko u těla. Na zádech drží pevně a tenčí prsák a bederák vůbec nevadí, o to víc, jsou-li přes lyžařské oblečení. Tkanina je voděodolná, takže nevadí batoh na chvíli postavit do sněhu… Když si uvědomím, co vše tento batoh má a jaké funkce zastoupí, je velmi příjemně překvapivé, že neváží daleko víc.

+ plusy

  •  nizoučká hmotnost, minimalistický design
  •  smysl pro detail, vývojáři evidentně přemýšleli a důkladně testovali
  •  jednoduché a funkční uspořádání, chytré kapsy na bederním pásu
  •  odvětrávaný, a přitom lehký zádový systém

- mínusy

  •  absence možnosti upnutí lyží, cepínů nebo hůlek na batoh

Diskuze: Haglöfs L.I.M. 25

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy