G3 VIA - recenze (mini test) z 04.01.2023 - Recenze G3 VIA - SNOW.cz

Recenze G3 VIA (04.01.2023)

Recenze G3 VIA (skládací Hole) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Hole - skládací | Počet recenzí: 0 | Značka: G3
Vložil: Michael Turek | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Tyto dvoudílné teleskopické hole kanadské značky G3 jsou společníkem pro všechna skitouringová a freeridová dobrodružství. Námi testovanou delší verzi lze nastavit až do 145 cm, a co se konstrukčního zpracování týká, tak si v ničem nezadají se svými karbonovými sourozenci Via Carbon.

Zkušenosti s užíváním produktu

Dvojdílné hole

Jedná se o dvoudílný teleskopický model hliníkové (Aluminium 7075) konstrukce, který je vhodný pro skitouring, skialpinismus i freeriding. Námi testovaná delší verze pracuje v rozsahu 115–145 centimetrů. Hole jsou vybaveny ergonomickým plastovým madlem, které je pogumované a které níže přechází do pěnového prodloužení pro použití v traverzech. Poutko holí je bezpečnostní a lze pomocí jednoduchého klipu velmi snadno odejmout. Spojení mezi dvěma částmi holí obstarává hliníkový zámek, se kterým jde velmi slušně pracovat i v rukavicích. Samozřejmostí jsou výměnné talířky – prašanové největší, univerzální a nejmenší trekové. Hliník je ve spodní části hole, pod talířkem, vyztužený a je zakončen odolným karbidovým hrotem.

Hole jsou maximálně vhodné pro klasické skialpové túry, kdy vyžadujeme nízkou hmotnost a vyváženost při výstupu a zároveň pevnost a spolehlivost ve sjezdu. Plně se uplatní i pro freetouring, a to nejen díky své pevnosti, ale i rozsahu nastavitelné délky nebo třeba asymetrickému tvaru prašanových talířků. Délka se nastavuje snadno a přesně, a hlavně, vše poctivě drží a skvěle funguje. Velmi praktické a příjemné je madlo s praktickým zobákem pro manipulaci s vázáním, už jen pro něj si hole velmi rychle oblíbíte.

Testovaná délka: verze long 115–145 cm
Hmotnost: Aluminium 7075
Hmotnost: 312 g

+ plusy

  •  praktický „zobák“ na ovládání
  •  uživatelsky příjemné a lehké

- mínusy

  • žádné

Diskuze: G3 VIA

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy