Direct Alpine Guide Lady - recenze (mini test) z 17.01.2023 - Recenze Direct Alpine Guide Lady - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Bundy Direct Alpine Guide Lady

Recenze Direct Alpine Guide Lady (17.01.2023)

Recenze Direct Alpine Guide Lady (Bundy Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Bundy | Počet recenzí: 0 | Značka: Direct Alpine
Vložil: Kateřina Sochová - SNOW | Ročník: 2023 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Direct Alpine je nejenže pojem mezi horolezci a skialpinisty, ale pro mnohé jeho zákazníky je podstatný i fakt, že to je čistě česká firma, která nevyrábí v Asii. V rámci našeho testování jsme vyzkoušeli skialpovou bundu Guide Lady.

Zkušenosti s užíváním produktu

Guide Lady
Model Guide je top model značky, jež často používají horští vůdci. Podobnou filozofii sleduje i testovaná dámská bunda – stojí na vrcholu nabídky a nabízí maximální funkci a komfort do těch nejtěžších podmínek.
Bundu tvoří membránový materiál 3L GELANOTS® HB Hardshell, který je laminovaný na lehkou střečovou tkaninu ze 100% nylonu. Výsledné parametry nabízejí 20 000 mm vodního sloupce a paropropustnost 35 000 g/m2/24h. V praxi jsme vyzkoušeli, že bunda funguje skvěle a pod dlouhodobým deštěm vydržela to, co mnozí slavnější konkurenti ne.
Zaujme asymetrický hlavní zip, který je typický i pro pánské modely. Má za následek třeba to, že jezdec zipu nepřijde do kontaktu s obličejem či krkem.
A co dále ukázala praxe? Ocenila jsem velmi nízkou hmotnost (zvážili jsme 346 g při vel. M) bundy a její sbalitelnost – dá se zabalit do kapuce, což vytvoří váleček o průměru cca 10 a délce cca 20 cm. Je skvěle odolná proti větru a dešti, podlepené švy i zipy fungují skvěle. Výborná je i ergonomie, větrání v podpaží, prodloužená, praktické velké boční kapsy. Nastavitelná kapuce je šikovná a krásně schová i helmu a líbily se mi i reflexní prvky na ní. Do límce si můžete před zimou schovat i celý nos. Skvělé je i stahování manžet rukávů či dvojcestný centrální zip…

+ plusy

  •  lehkost a sbalitelnost
  •  skvělá ochrana proti vnějším vlivům
  •  zralá konstrukce, vysoce praktická

- mínusy

  •  malá vnitřní kapsa

Diskuze: Direct Alpine Guide Lady

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy