Direct Alpine Couloir Plus Lady - recenze (mini test) z 21.01.2023 - Recenze Direct Alpine Couloir Plus Lady - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Kalhoty Direct Alpine Couloir Plus Lady

Recenze Direct Alpine Couloir Plus Lady (21.01.2023)

Recenze Direct Alpine Couloir Plus Lady (Kalhoty Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Kalhoty | Počet recenzí: 0 | Značka: Direct Alpine
Vložil: Kateřina Sochová - SNOW | Ročník: 2023 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Direct Alpine je nejenže pojem mezi horolezci a skialpinisty, ale pro mnohé jeho zákazníky je podstatný i fakt, že to je čistě česká firma, která nevyrábí v Asii. V rámci našeho testování jsme vyzkoušeli skialpové kalhoty Couloir Plus Lady.

Zkušenosti s užíváním produktu

Kalhoty Couloir Plus Lady
Model Couloir Plus Lady je určen spíše do zimních podmínek, proto při jejich zkoušení dostanete do ruky poctivý kus textilu, který váží ve velikosti M přes 600 g. Kombinace více druhů sofshellových materiálů je pospojována tak, aby výsledný oděv dosáhl jak vysoké funkčnosti ve smyslu ochrany před počasím a propustnosti par, tak také komfortu při pohybu.

Právě pružnost kalhot byla možná nejvýznamnějším postřehem při našem testu – kalhoty jsou velmi příjemné na nošení a nikterak pohybu nebrání. K tepelnému, ale i fyzickému (dotykovému) komfortu přispívá i jemný fleece zateplující hýždě a horní zadní část stehen, kde je teplo spíše potřeba držet než odvádět. Při přebytku tepla si lze vyvětrat obě stehna díky dlouhým ventilačním zipům na bocích. Ten levý lze rozepnout od kolene až nahoru, čímž se dá zadní část kalhot snadno otevřít a odklonit, pokud přijde taková potřeba (jinými slovy, pokud přijde potřeba potřeby, netřeba kalhoty svlékat a odepínat kšandy). Ke kalhotám se dodávají kšandy, které lze snadno odejmout, aniž by to kalhoty nějak omezilo – lze je tedy nosit s kšandami i bez nich, a to zcela plnohodnotně díky systému stahování kalhot v pase. Ten je vytvořen „po horolezecku“, kdy masivní hliníkovou přezku zaháknete do některého ze čtyř ok podle objemu pasu. Může se stát, že někomu mohou kalhoty kvůli vysoké pružnosti stahovacího pasu padat, takže kšandy definitivně odložte až po důkladném testu.

Příjemný je vzadu zvýšený pas, praktické a elegantní jsou spodní díly pro překrytí přezkáčů – manžeta je jednoduchá bez zipu, ale na skialpové boty zcela dostačující. Díky háčku na tkaničku se kalhoty uplatní i třeba pro zimní turistiku a běžkování. Spodní vnější nohavici lze rozšířit snad o 10 cm i pro masivní skelet.

+ plusy

  •  vysoký komfort – pohybový i pocitový
  •  chytrý střih pro dámy do hor
  •  skvělá ochrana proti zimě a větru
  •  praktické a univerzální
  •  vyrobeno v Česku

- mínusy

  •  mohly by být lehčí

Diskuze: Direct Alpine Couloir Plus Lady

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy