Domů Recenze Oblečení Bundy Haglöfs L.I.M. Alpha Hood

Recenze Haglöfs L.I.M. Alpha Hood (24.01.2023)

Recenze Haglöfs L.I.M. Alpha Hood (Bundy Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Bundy | Počet recenzí: 0 | Značka: Haglöfs
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2023 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Haglöfs L.I.M. Alpha Hood je lehoučká svrchní vrstva určená primárně do suchého počasí – je dobrou ochranou proti větru a chladu, a přestože není stavěna vyloženě do deště, otestovali jsme ji i v něm. Vydržela nečekaně hodně.

Zkušenosti s užíváním produktu

Lehká a na všechno

Vždy jsem nosil tenkou nepromokavou a k tomu tenoučkou zateplenou vestu a považoval to za nejlepší kombinaci. Bunda L.I.M. Alpha Hood je právě taková zateplená lehká bunda, která ale funguje v mimořádně širokém rozsahu počasí a podmínek. A přitom váží jen 243 gramů.

Výkon…

V dešti: Univerzálnost této bundy je dána chytrou kombinací moderních materiálů a jejich šikovným poskládáním. Gore-Tex Infinium je odolný zejména vůči větru. Díky povrchové úpravě DWR ale odpuzuje i vodu, a přitom je velmi prodyšný. Z tohoto materiálu jsou ušity klíčové části bundy. Ramena, část rukávů a těla odolaly intenzivnímu dešti a sněžení (na hraně podmínek, ve kterých vůbec lze lyžovat) 4 hodiny zcela suché. Konce rukávů, podpaží a další dešti méně exponované části odolaly lehkému dešti, ale jejich následné promočení není zásadním problémem pro pokračování v činnosti v horách. Celkový dojem po pár minutách v dešti byl, že bunda byla zplihlá a zdála se být „durch“ – o to větší bylo překvapení, když vrstva pod bundou byla i po několika hodinách takřka suchá.

Ve větru: Celá bunda je větruodolná, včetně kapuce, která dobře obklopuje hlavu. Proti větru chrání kromě zmíněného Gore-Texu také části z lehčího a tenčího Pertex Quantum Air, který sice není zcela větruodolný (v praxi to nepoznáte), ale za to je ještě více paropropustný.

V chladu: Třetím použitým materiálem je zateplená podšívka Polartec Alpha, umístěná na ramenou, zádech a břiše – tedy přesně tam, kde by mě při starém modelu oblékání hřála tenká vesta. Podšívka vypadá jako tenká mřížka s „chomáčky“ teploučké vaty a poskytuje velmi dobrý tepelný komfort. Výše popsané tři vlastnosti z ní činí ideální bundu na skialpy nebo na sjezdovku, pro jakýkoliv aktivní pohyb v horském terénu – skvěle funguje ve větrném a chladném počasí a netřeba se bát ani lehkého deště nebo sněžení. Je univerzálním doplňkem, který má potenciál nahradit dva tradiční kousky výbavy. Je vysoce paropropustná a velice rychle uschne, a to i v prostředí chladného winterraumu. Zcela nepromokavou bundu ale nahradí jen na kratších túrách, kde se v případě zlomu počasí lze rychleji odebrat do bezpečí a tepla.

…a komfort
S tím, jak je bunda lehká, souvisí i komfort nošení. Na těle jako by o ní uživatel nevěděl. Materiál je poddajný, nikde nešustí, neshrnuje se. Zipy fungují plynule, vodotěsné nejsou, bunda nemá ambice pláštěnky, byť v dešti jsem zůstal v pohodě až tři, čtyři hodiny. Že okolí zipů, ostatně stejně jako konce rukávů a spodní část zad promokly o hodinu dříve, mě až tak netrápilo – v intenzivním dešti se v horách obvykle stejně nepohybujeme, a když už, bez speciální bundy se neobejdeme. Na případný úprk do bezpečí tato bunda bohatě stačí.
Střih bundy umožňuje plnou volnost pohybu ve všech skialpinistických a lyžařských pohybech. Sbalit toto necelé čtvrtkilo lze do klubka velikosti dvou mužských pěstí.

Pro koho na co
Celkově je bunda Haglöfs L.I.M. velkým pozitivním překvapením – na to, jak tence a křehce působí, je velice odolnou a univerzální ochranou proti nepřízni počasí. Pokud ji nepoužívá úplný masochista, je pravděpodobné, že bunda vydrží i ve špatném počasí víc než její uživatel.

+ plusy

  •  Nízká hmotnost, dobrá sbalitelnost
  •  Univerzální produkt s celoročním využitím
  •  Skvělá jako univerzální bunda v hezkém počasí, které se může lehce zkazit
  •  Překvapivě dobrá odolnost proti vodě
  •  Volný střih se dvěma prostornými, jednoduchými kapsami, které mohou sloužit i jako větrání
  •  Zateplená, hlavu obepínající kapuce
  •  Jednoduchost, absence zbytečných poutek, upínání a utahování, suchých zipů atd.

- mínusy

  • zatím žádné

Diskuze: Haglöfs L.I.M. Alpha Hood

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy