Camp Ski Raptor - recenze (mini test) z 29.01.2023 - Recenze Camp Ski Raptor - SNOW.cz

Recenze Camp Ski Raptor (29.01.2023)

Recenze Camp Ski Raptor (Lyžařské (skialp, freeski ap.) Batohy) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Batohy - Lyžařské (skialp, freeski ap.) | Počet recenzí: 0 | Značka: Camp
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2023 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Pokud při skialpinismu v batohu často „lovíte“, možná se podobně jako já vždy divíte, proč to, co potřebujete, je vždy na nejnepřístupnějším místě. Produkty italské značky Camp znám především z lezení, ale i mezi skialpinisty si už vybudovala dobré jméno – dělá velmi lehké závodní batohy a skialpové helmy. Tentokrát jsme testovali batoh Ski Raptor.

Zkušenosti s užíváním produktu

Batoh přístupný ze všech stran

V porovnání s jinými batohy působí Ski Raptor celkem masivně, ale přesto se jeho hmotnost vejde pod jedno kilo. Přitom má vše, co osobně od skialpového batohu požaduji, a to velmi přehledně uspořádáno – právě to je jednoznačně jeho největší výhodou.

Třicítka je tak akorát
Při výběru batohu mě objem zajímá jako první parametr před hmotností a odolností, a protože provozuji všechny druhy skialpu od fitness po freeride, považuji univerzální objem 30 litrů za optimální. Méně snad jen na fitness a závody, více si už s dnešním kompaktním materiálem nedovedu představit ani na vícedenní horské přechody. Když je těchto 30 litrů dobře rozčleněných, stačí mi i na několikadenní ledovcovou túru. Ski Raptor má přístup ze zádové části, odkud je dostupné téměř vše, ale také shora – zde jsou dobré boční zábrany, které omezují vniknutí sněhu a „rozšklebení“ celé kapsy, takže nahoře je dobré mít třeba péřovku a svačinu. Pro všechno ostatní pak sáhnete zádovou kapsou.

Podstatné drobnosti Po objemu, hmotnosti (930 g) a odolném materiálu (zde je použit příjemný a odolný nylon 420D) mne zajímají některé detaily, které při pohybu v horách potřebuji. Boční kapsa na mačky je na zip, což oceňuji (často bývá jen na suchý zip). Je také velmi prostorná, pro mě až moc – abych batoh vyplnil rovnoměrně, musel jsem do ní dát mačky, haršajzny a ještě přidat lano. To se ale ve výsledku ukázalo jako dobrý systém, protože kapsa byla úplně vyplněna a byly zde uloženy věci, které většinou vytáhnu jen jednou denně.
Atypické upnutí cepínu na střed batohu funguje skvěle, trochu jsem se děsil závodního upnutí lyží křížem s páskem na ramenním popruhu. To je sice skvělé, když nechci batoh sundávat ze zad, ale hned na první túru jsem vyrážel s lyžemi o šířce 84 mm – ty jsem už při plně naloženém batohu do závodního upnutí nedostal, naštěstí má však batoh i boční poutka a lyže se tak velmi snadno upevní na bok batohu – očividně batoh stavěli zkušení.
Batoh má ještě přední samostatnou kapsu na lopatu a sondu a také tři kapsičky na drobnosti (brýle, krém, tyčinka…) – jednu nahoře a dvě na bederním pásu.
Posledním aspektem, který celý tento batoh korunuje (a u tohoto typu batohu to není pravidlem), je komfort. Přestože jsou záda zároveň přístupovou kapsou, je zádový systém velmi pohodlný, navíc se velmi komfortně dají přizpůsobit ramenní popruhy i bederní pás. Celkově má batoh vše, co na skialp potřebuji, je pohodlný, odolný a lehký – k ideálnímu univerzálnímu batohu pro skitouring nemá vůbec daleko.

+ plusy

  •  perfektně promyšlené členění prostoru a přístup zezadu
  •  odolný materiál a nízká hmotnost
  •  upnutí lyží závodní i boční
  •  komfortní zádový systém a nastavení popruhů

- mínusy

  •  přístup skrz záda je občas nemotorný, protože se do zipů motají ramenní popruhy
  •  kapsa na mačky je až příliš velká, je nutné ji doplnit dalším materiálem

Diskuze: Camp Ski Raptor

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy