Therm-ic PowerGloves Light+ - recenze (mini test) z 31.01.2023 - Recenze Therm-ic PowerGloves Light+ - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Rukavice Therm-ic PowerGloves Light+

Recenze Therm-ic PowerGloves Light+ (31.01.2023)

Recenze Therm-ic PowerGloves Light+ (Rukavice Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Rukavice | Počet recenzí: 0 | Značka: Therm-ic
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2023 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Vyhřívané rukavice - recenze

Doba vyhřívací se nevyhýbá sjezdovému lyžování a ani skialpu – plně se uplatní zejména v těžkých podmínkách vysokých hor. Ostatně právě tyto testované vyhřívané rukavice používal nepálský šerpa Nirmal Purdža při zimním prvovýstupu K2 bez kyslíku.

Zkušenosti s užíváním produktu

Vyhřívané rukavice do tuhého mrazu

Slovo Light v názvu je dle mého trochu zavádějící. Rukavice jsou sice trochu odlehčené, ale pořád jsou to především poctivě zateplené lyžařské „prsťáky“ s vyhříváním. Zatepleny jsou značkovou výplní Primaloft a velmi dobře drží teplo i bez zapnutého výhřevu. Membrána (10 000/10 000) fungovala dle očekávání dobře, i při kontaktu s mokrým sněhem bylo uvnitř sucho. A když náhodu zapadne sníh dovnitř a vlhkost se dostane až k prstům, i v takovém případě pomůže vyhřívání.

Dlaň rukavic je vyrobena ze syntetického materiálu, který je vybaven na dlani a prstech silikonovými proužky. Úchop holí je velmi dobrý, stejně tak cepínu, případně řídítek apod. Na palci a ukazováčku je materiál vhodný pro ovládání dotykové obrazovky mobilu. Baterie jsou umístěny v manžetě ze spodní strany, bál jsem se, že budou tlačit, ale obavy byly zbytečné. Jen hmotnost baterií napoprvé trochu překvapí.

Vyhřívání má 3 stupně výkonu, ovládá se jednoduše velkým tlačítkem na hřbetu ruky. I na nejvyšší výkon vás ruce v rukavici nepálí, teplo cítíte kolem všech prstů (nejvíce u palců), ale nepřehříváte se. Počítá se s využitím při sportovních aktivitách. Já jsem používal rukavice nejvíce při celodenním lyžování, v nejchladnějším dni bylo –10 °C, průběžně jsem měnil stupně výkonu od 0 až po 3. Zatím mi nikdy baterie nedošla.

Pokud hodně trpíte na promrzlé prsty, doporučil bych rukavice Therm-ic z řady Boost, ve kterých je výkonnější topný element a na nejvyšší stupeň zahřeje ještě více. Ovšem výdrž baterie bude kratší.

Jako zásadní se ukazuje i patřičná péče o baterie, které je potřeba alespoň jednou za čas vybít a dobít. V zimní sezoně je tento proces přirozeně OK, ale zásadní pro uchování funkčnosti akumulátoru je dlouhá letní přestávka. Pokud byste dali zcela vybité rukavice přes léto do šuplíku, na podzim už nemusí fungovat. Proto baterie u vyhřívaných produktů je dobré aspoň jednou v létě vybít a nabít (a v nejlepším případě ještě trochu vybít, aby byly nabity na cca 50 % kapacity, což by mělo být pro dlouhodobější skladování nejlepší).

Více informací o rukavicích s vyhříváním Therm-ic také na https://www.sidas.cz/…ane-rukavice

+ plusy

  •  lyžařské rukavice jsou dobře zateplené Primaloftem
  •  funkční vyhřívání s jednoduchým ovládáním a pro mne dostatečným výkonem a výdrží
  •  dobře fungující membrána

- mínusy

  •  vyhřívané produkty mají všeobecně vyšší cenu
  •  o baterie je třeba pečovat (a to i přes léto)

Diskuze: Therm-ic PowerGloves Light+

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy