Moose Base Merino - recenze (mini test) z 23.02.2023 - Recenze Moose Base Merino - SNOW.cz

Recenze Moose Base Merino (23.02.2023)

Recenze Moose Base Merino (Funkční prádlo Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Funkční prádlo | Počet recenzí: 0 | Značka: Moose
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2023 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Spodní triko s příměsí vlny merino od české značky Moose na první pohled vyvolává dva dojmy. Jednak je od pohledu velmi teplé a také téměř bezešvé. Na bližší omak je pak zřejmé, že je velice elastické a příjemné na dotek. Po důkladnějším testu navíc vyplynulo, že při vhodném používání je velice odolné a funkční.

Zkušenosti s užíváním produktu

Ovčí teplo přímo na těle: zvlášť hřejivé funkční triko

Vlny je v triku 36 %. Asi tak akorát, aby se projevily její výhody stran tepelné izolace a pohlcování pachů a aby se zároveň utlumily její nevýhody – především menší odolnost. Vlna je doplněna polyesterem a polyamidem a 4 % elastanu, přičemž na pokožce leží právě elastan s polyamidovými vlákny – jejich úkolem, který s přehledem zvládají, je odvod potu od těla do další vrstvy. Polyester dodává tkanině odolnost a již zmíněné merino příjemnou strukturu a tepelnou izolaci. Dohromady tak vzniká na nošení velice příjemný materiál, který je dále členěn do zón podle toho, jakou funkci v daném místě uživatel vyžaduje.

Například v podpaží je ztenčená látka prodyšnější a pružnější, aby byl rukám umožněn volný pohyb, po těle dolů vede žlábkovaná textura, která pohlcuje pot a odvádí ho dál od těla. V oblasti ramen je naopak textura zhrubělá do jakýchsi varhánek, což příjemně roznáší tlak ramenních popruhů batohu. Další zvlášť odvětrávaná zóna je na vrchní i spodní části zad, kde většinou dochází ke zvýšenému pocení. Krční límec končí níže pod krkem, podle mě by vzhledem k celkově teplému charakteru trika mohl klidně zakrývat i větší část krku.

Není to příliš velké?
Střih a velikosti jsou podle prvního dojmu přibližné. Ovšem jen do zjištění, jak moc je triko pružné. Pro uživatele konfekční velikosti M bude BASE Merino opravdu trochu větší a malinko volné. Pokud jej obleče „eLkař“, bude upnuté, ale pohodově se přizpůsobí. A změní vlastnosti. Zatímco menší postavu bude více hřát, natažením na větší trup začne více větrat. Na to je potřeba myslet při výběru, pro převážně zimní aktivity volit odpovídající velikost, pro aerobnější o číslo menší. Rozdíl ve vlastnostech nataženého a uvolněného materiálu je markantní.

Klíčová je potom kombinace s dalšími vrstvami oblečení. Triko odvádí pot od těla, ale musí mít kam. Pro jeho správnou funkci je nezbytná vhodná kombinace s vrstvami proti větru a vodě, které budou pokračovat v odvodu vlhkosti od těla.

Triko dobře odvádí vlhkost od těla a hodně hřeje. Proto je vhodné pro aerobní aktivity v zimním prostředí (běžkování, zimní cyklistika, běh…), ale i jako izolační spodní vrstva v chladném počasí při lyžování nebo zimní turistice. Při zvolení menší velikosti, tedy těsnějším natažení na tělo, lze použít i pro zvlášť pot produkující disciplíny, jako je fitness skialp – pot odvádí opravdu dobře. Pro zvlášť zimomřivé jedince doporučujeme teplejší variantu BASE Merino +.

Stává se ze mě ovce?
To je normální.
Po několikerém vyprání může triko začít trochu „chlupatět“. Jde ale o přirozený proces, který vidíme i u ovcí – je dán obroušením vlněného vlákna, které se takto přirozeně třepí, aby zajistilo správnou funkci a termoregulaci. Ano, vlna v tomto tričku se chová podobně jako rostoucí zimní srst ovcí.

+ plusy

  •  Dobrý odvod vlhkosti
  •  Pružnost a dobrá přilnavost na tělo, příjemný materiál
  •  Vysoká hřejivost (existuje ještě teplejší varianta)
  •  Odvod pachů
  •  Přirozený proces oděru vláken, vlna se chová stejně, jako kdyby byla ještě na ovci
  •  Chytře rozmístěné zóny pro odvod vlhkosti a lepší tepelnou izolaci

- mínusy

  •  Hůře odhadnutelná velikost trika

Diskuze: Moose Base Merino

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy