Domů Recenze Boty sjezdové Head Edge LYT 110

Recenze Head Edge LYT 110 (26.02.2023)

Recenze Head Edge LYT 110 (sjezdové Boty) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Boty - sjezdové | Počet recenzí: 0 | Značka: Head
Vložil: mikels | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Boty Head Edge LYT 110 nabízí perfektní vyvážení mezi pohodlím, kontrolou a nízkou hmotností. Díky nové konstrukcí SmartFrame jsou o 20 % lehčí než předchozí generace modelu. Tato konstrukce umožňuje také dynamický odraz, které optimalizuje výkon zkušených lyžařů. Technologie botičky Thermaloft zaručuje optimální tepelnou izolaci. Tyto boty mají 4 velmi odolné hliníkové mikrometrické přezky. Délku přezky lze nastavit otáčením přezky. Horní přezky mají tři možné pozice, díky kterým se boty přizpůsobí každé šířce lýtka. Široký pásek na vršku boty zaručuje opravdu snadné a přitom pevné stažení.

Technologie

PRIMALOFT - Velmi lehký a prodyšný materiál, který zajišťuje efektivní tepelnou izolaci.

PERFECT FIT - Revoluční systém Perfect Fit poskytuje nejvyšší úroveň držení, pohodlí a výkonu. Vnitřní botička perfektně pasuje do skeletu a lze opakovaně tepelně tvarovat pro ještě větší pohodlí.

FORMFIT - Nový odolnější plast užitý pro výrobu skeletu.

WALK GRIP - Podrážka vhodná i pro chůzi, takže i přechody s lyžemi na rameni již nebudou problém.

• Úroveň lyžaře: pokročilý • Forma: C 2100cc • Plášť: PU/SL (polyuretan) • Vnitřní bota: 3D Perfect Fit LF; Sportovní tvar stélky; 40mm upevňovací pás • 4 nastavitelné slitinové mikropřezky , nízkoprofilové přezky • Duo Flex • Smart frame • Jednduchý canting • Flex index: 110/100

Šířka boty: 25.5 (100mm); 26.5 (102mm); 27.5 (104mm)

Zkušenosti s užíváním produktu

Boty Head Edge LYT 110 Starší boty už tak vrzaly, že jsem se rozhodl je vyměnit. Každý máme priority pro výběr bot různé, každopádně jsem vyzkoušel několik lyžařských bot od různých značek a velice příjemně mě bylo v botě od zn. Head EDGE LYT 110. Je možný i to, že mám širší nohu, protože šíře této boty je 102 mm. Bota mě zaujala i co se týče designu, kde jsou prvky svítivé zelené a barvy černé, což se hodí i k mým lyžím zn. Elán Amphibio TI 18. Pokud si vezmete tuto lyžařskou botu do ruky tak zjistíte jak je lehoučká. Její nízká hmotnost byla docílena použitím nového a odolnějšího plastu, který je zde označen jako Formfit. Rozdíl mezi původní botou od Tecnicy je 280 gramů, což je opravdu znát. Tenčí plast nejen znamená, že lyžařská bota je lehčí, ale také se snadněji natahuje a nastavuje, což zvyšuje jeho univerzálnost a přizpůsobitelnost. S využitím Grafinu naplněného v PU (plastu) umožňuje dokonalou rovnováhu výkonu a pohodlí. Další věc, která se mi líbila na lyžařských botách je, že byly vyrobeny v České republice a v neposlední řadě výborná věc horního zapínání dvou přezek, kdy je přezka prodloužena a lze vytvořit větší páku na zapínání bot. Tento systém je zde označen jako Double power. Musím říci, že tento princip je opravdu skvělý a už si aspoň nemusím k tomu různě klekat a snažit se obtížně zapnout boty a to i přes moje větší břicho. Lyžařská bota má 4 přezky a všechny přezky jdou velmi lehce zapínat. Horní přezka je ještě vybavena systémem super macro. Vrchní část je opatřena stahovací páskou, která je dostatečně široká a plní svůj účel perfektně. Bota je dále vybavena systémem Grip Walk což usnadňuje chůzi díky gumové podrážce a kolébkového tvaru. Chůze v lyžařských botách je pak mnohem snadnější a hlavně přirozenější. Před nákupem je taky dobře si zkontrolovat zda vaše vázání již je uzpůsobeno pro systém Grip Walk. Většinou je to na vázání napsané. Tuším, že se jedná o lyže vyrobené za posledních 5 let, které by měly již mít vázání spojené právě s tímto systémem. Další zajímavostí této boty je duoplex tedy nastavení dvojí tvrdosti a to buď flex 110 a nebo 100. Já si ponechal samozřejmě tu vyšší flexi, nejenom kvůli váze, ale především lyžařská bota poskytuje přesný přenos sil a všech pohybů na lyže.

Vnitřní botička lyžařské boty skvěle padne. Vytvarovaná je skvěle a dokonale zpevňuje kotník a patu. S jejím vyjmutím či opětovném zandáním do skeletu není problém a to díky systému Perfect fit. Díky němuž Vnitřní botička skvěle pasuje do skeletu a mezi další její vlastnosti patří, že ji lze opakovaně tepelně tvarovat pro ještě větší pohodlí. Vnitřní botička je vyrobena z materiálu, který je lehký a prodyšný s efektivní izolaci. Tento prvotřídní materiál vyrábí firma Primaloft.

Závěrem: Lyžařské boty v současné době splňují vše co potřebuji. Odjezdily nejrůznější terén v Dolomitech a nebo na Českých horách a to při různorodých podmínkách. Na těchto botách jsem nenašel nic co by mi vadilo. Cena bot se pohybuje na krásných cca 8000,- Kč a těchto peněz za pohodlí ať při chůzi či zapínání bot nelituji.

+ plusy

  • Vyrobeno v ČR
  • Váha bot
  • Pohodlné při chůzi díky Grip walk
  • Pěkný design hodící se k lyžím Elán
  • Prodloužené horní 2 přezky-pohodlnější zapínání
  • Bezproblémové nazutí

- mínusy

  • Zatím nic

Diskuze: Head Edge LYT 110

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy