Klimatex Mardum - recenze (mini test) z 09.03.2023 - Recenze Klimatex Mardum - SNOW.cz

Recenze Klimatex Mardum (09.03.2023)

Recenze Klimatex Mardum (Funkční prádlo Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Funkční prádlo | Počet recenzí: 0 | Značka: Klimatex
Vložil: mikels | Ročník: 2022 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Klimatex MARDUM Funkční pánské termospodky Klimatex MARDUM vyrobené z luxusního materiálu. Bezešvá (seamless) technologie minimalizuje počet švů a eliminuje tak podráždění kůže. Speciální zóny a struktury pro optimální ventilaci pokožky jsou vypletené, ne šité. Extra pružný materiál se skvěle přizpůsobí křivkám těla a sedí jako druhá kůže. Vysoký obsah polypropylenu zajišťuje optimální mikroklima a teplotu kůže. Polypropylénové vlákno je lehké, má vynikající termo-izolační schopnosti, odvádí pot a zanechává pokožku suchou a bez pachů, je stálobarevné a brání rozmnožování bakterií. Zajišťuje maximální odvod vlhkosti a rychlé schnutí. Materiál je ideální pro zvýšenou fyzickou zátěž, pomáhá udržovat optimální teplotu kůže, eliminuje výkyvy v teplotě při střídání velké námahy a klidové fáze (např. aktivní fáze lyžování a posléze pasivní fáze na lanovce). Zabraňuje prochladnutí.

 • vyrobené v Evropě
 • bezešvé seamless provedení
 • vysoký obsah polypropylenu pro maximální funkčnost
 • rychle odvádí pot, nechává kůži suchou a nechladí
 • ultralehký a skladný výrobek, který Vám sedne jako druhá kůže
 • zesílená žebrová struktura v pase nahrazuje klasickou gumu - příjemné na nošení, neškrtí

Použití: spodky pro zimní sporty a turistiku, prádlo na bivakování v chladnějším počasí, na fotbalové tréninky v sychravém počasí, jako spodky pod cyklistické kraťasy atd. ideální do kombinace s trikem CROUL

Materiál 70 % polypropylen, 21 % polyamid, 9 % elastan

Zkušenosti s užíváním produktu

Před lety jsem si pořídil funkční spodky od značky Klimatex a to konkrétně Klimatex Vidor a byl jsem s výrobkem velmi spokojen. V současné době nabízí tato firma tyto spodky pod značkou Mardum v moderním černo - zeleném designu. Složení je stejné, tedy 70 % polypropylen, 21 % polyamid, 9 % elastan. Jediná odlišnost je v designu tohoto výrobku. Právě design Klimatexu mě přesvědčil o tom, že bych si měl toto funkční spodní prádlo zakoupit. Jedná se o spodky z extra pružného materiálu, určené pro fyzicky náročné, sportovní aktivity, a to především v zimním období pro použití jako první vrstvu oděvu. Nošení je velice příjemné, a to i díky bezešvému provedení, což eliminuje zbytečné podrážděni pokožky při celodenním nošení. Velmi jemné provedení navodí pocit jako by druhé kůže. Funkční spodky jsou dostatečně dlouhé a pružné. Když to pojmu s nadsázkou, tak se dají natáhnout až skoro ke krku. Tudíž vám opravdu chrání i vyšší partie těla. Složení výrobku je vhodně rozvržené, kdy díky 70 % polypropylenu jsou funkční spodky lehké a zároveň mají vynikající termoizolační schopnosti. Skvěle odvádí pot a zanechává pokožku suchou a eliminuje zápach. Také potěší, že materiál je zdravotně nezávadný a brání rozmnožování baktérií. Klimatex rozdělil u těchto výrobků velikost na 3 varianty: S/M, L a XL/XXL.

Při mé výšce 181 cm a hmotnosti 87 kg jsem vybral největší velikost. Cena funkčních spodek je nastavena na částku 549,- Kč. Za tuto cenu získáte vzhledově zajímavé funkční spodky, které splní co od nich očekáváte. Bohužel u předchozího výrobku mě kvalita až tak neoslnila. Samozřejmě oblečení není na celý život a musím říci, že mi původní sloužily skoro 10 let. Proto můžu zhodnotit jak tyto spodky dopadly po letech používání. Především materiál nedrží. Při nasazování a použití mírně větší síly se po letech začaly trhat. Dále jsem si všiml, že v jednom místě to vypadá jako, když utíká oko na punčoše. Každopádně původní spodky splnily svůj účel a nyní si budu přát, aby i tyto vydržely podobnou dobu jako původní.

+ plusy

 • Design výrobku
 • Zajímavá cena
 • Bezešvé oblečení
 • Pohodlí a skvěle padne na tělo
 • Rychleschnoucí materiál

- mínusy

 • Diskutabilní kvalita výrobku

Diskuze: Klimatex Mardum

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy