Völkl Racetiger SL +rMotion2 - recenze (mini test) z 21.03.2023 - Recenze Völkl Racetiger SL +rMotion2 - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže Völkl Racetiger SL +rMotion2

Recenze Völkl Racetiger SL +rMotion2 (21.03.2023)

Recenze Völkl Racetiger SL +rMotion2 (Lyže ) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - - | Počet recenzí: 0 | Značka: Völkl
Vložil: Cesmik | Ročník: 2021 | Doba užívání: rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Dokonalé lyže na ostře řezané krátké a střední oblouky na tvrdých upravených svazích. Skvěle ovladatelné a bleskově rychlé při přehranění. Ostrá závodní verze tohoto modelu sklízí vavříny na tratích světového poháru.

Základem je sendvičová konstrukce s vícevrstvým dřevěným jádrem (Speedwall Multilayer Woodcore), kdy samotné jádro je vyrobeno ze dvou druhů dřeva - tvrdší v oblasti hran, měkčí ve středu lyže. Uvedené jádro je ještě z horní i dolní strany vyztuženo titanalovým plechem. Jádro je dále doplněno novou technologií 3D.GLASS, která lyži dělá hravější.

Model Racetiger Speedwall SL UVO má tvar prohnutí Tip Rocker (lehce přizvednutá špička pro snazší ovládání při nájezdu do oblouku) a tlumič nežádoucích vibrací - prvek UVO (dokáže tlumit rázy ve třech nezávislých směrech). Rychlost skluzu, a tím i lyží, zajišťuje použití vysokomolekulární závodní skluznice P-Tex 4504, spolu s úpravou boků Speedwall (oproti běžným bočnicím má tato řádově vyšší kluznost).

Model Racetiger Speedwall SL UVO je dodáván s deskou a inovovaným vázáním rMotion2, které má oproti svému předchůdci širší základnu (tím i kontaktní plochu spojení s lyží pro optimální přenos sil od lyžaře do lyže) a nižší hmotnost. Uložení vázání na lyži je plovoucí (pevný bod je pod patou), čímž je dosaženo většího zrychlení při výjezdu z oblouku.

Vázání rMotion2 samozřejmě disponuje všemi nejmodernějšími bezpečnostními standardy značky Marker.

Zkušenosti s užíváním produktu

V první řadě musím podotknout že mám pro tuto značku dlouholetou slabost. Ale tyto lyže mne příliš nenadchly.

Technické zpracování lyže: na vysoké úrovni, použité materiály jsou kvalitní a vše vypadá jak má. Na povrchu je porézní folie na kterou se nelepí sníh.

Vázaní: zajímavé oku lahodící provedení se spoustou děr a průduchů ze kterých se nedá vymést sníh. (uvítal bych kompaktnější provedení)

Uvo: je pro mne největším zklamáním. Měl jsem již více páru s Uvem a nikdy mi nevadilo. Ale nové 3Dvylepšené UVO při větší rychlosti na nerovném povrchu klepe o lyži a vydává rušivý zvuk. Navíc jsem se setkal v jednom servise s tím, že ho před servisováním demontovali. Což způsobilo následnou ztrátu vrutů. Uvo je pro mne uzavřená kapitola a je hlavním důvodem proč tyhle lyže " půjdou po žních k Turkovi"

Jízdní vlastnosti: v žádném případě se nejedná o závodní lyži, jak uvádí reklamní leták. Lyže je měkká a poddajná, dobře vede oblouk, přejede cokoli, navíc rockerová špička vám usnadní nájezd na rozbředlý sníh. Ale nějakou dynamickou jízdu od ní nečekejte a to, že by vám dopřála ten úžasný pocit, kdy Vás lyže vystřelí do dalšího oblouku už vůbec ne. Z mého pohledu se jedná o lyži pro starší pány na pohodlné svezení.

+ plusy

  • Kvalitní zpracování

- mínusy

  • 3DUvo

Diskuze: Völkl Racetiger SL +rMotion2

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy