Recenze Ortovox Tour Rider 30 (24.05.2023)

Recenze Ortovox Tour Rider 30 (Lyžařské (skialp, freeski ap.) Batohy) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Batohy - Lyžařské (skialp, freeski ap.) | Počet recenzí: 0 | Značka: Ortovox
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2023 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Minulý rok jsem spokojeně referoval o batohu Ortovox Free Rider, letos se mi pod testérskou lupu dostal batoh v lecčems podobný, avšak se značně rozdílným zaměřením. Jak napovídá název, jde o batoh skialpinistický, s třicetilitrovým objemem předurčený k celodenním túrám. Pokud ale chodíte „nalehko“, sbalíte se do něj klidně na několikadenní horský přechod.

Zkušenosti s užíváním produktu

Čistý, praktický i krásný

Hlavním faktorem, který na podobných batozích značky ORTOVOX oceňuji, je totiž obsažná centrální kapsa s přístupem ze zad. Organizace batohu je tak velmi snadná a přehledná, a přitom se do něj vejde více než vše potřebné.

Barevný ráj
Vždy, když nemohu objevit negativa jakéhokoliv produktu, říkám si, že se někomu třeba nemusí líbit. Když se ale projdu před kompletním sortimentem batohů ORTOVOX (fyzicky je to lepší zážitek, ale e-shop také napoví dost), musím přiznat, že tento argument odpadá. Množství moderních barev a velmi decentních, a přesto poutavých kombinací odstínů pro mě osobně dělá nejen z batohu Tour Rider funkční nástroj, ale také designový „must have“. Pokud něco obvykle obecně nesoudím, je to vzhled, každý máme jiné preference. Tady však musím udělat výjimku, tyto batohy a jejich barevné kombinace jsou opravdu povedené.

Zaujme odolností a čistým provedením
Batoh je z na omak velmi hrubého a pevného Polyesteru 600D. Ten velmi dobře odolává mechanickému oděru, a přitom není příliš těžký – celý batoh váží 990 gramů. Jeho hrubá struktura se velmi dobře čistí – nebojíte se ho vzít kartáčem. Drobnou nevýhodou je, že není voděodolný, na druhou stranu, proč by měl být – skialpinista chodí (když už) při sněžení, ale při sestupu do nižších poloh se do deště může dostat.
Čistým provedením myslím, že z batohu nevisí a neplandají popruhy jako z vánočního stromečku. Každý popruh nebo úchyt má svůj jasně daný smysl, není příliš volný a lze jej snadno někam zasunout nebo celý schovat – to platí třeba pro očko na cepín nebo síťku na helmu, ale také popruh pro diagonální upnutí lyží. Vše má jasně danou kapsičku, do které se popruhy mohou schovat, a z batohu tak nevisí nic, co by se mohlo při chůzi lesem zaháknout za větev a podobně.

Jednoduché členění
Batoh má krom zmíněných účelových kapsiček dvě hlavní kapsy. Jedna je přístupná jen zepředu a je v ní slot na lopatu a sondu. Dál se mi osvědčilo do ní dávat věci, které většinu času zůstávají v batohu, a do této kapsy vstupovat jen v krizových situacích nebo na chatě. Na dno této kapsy je vhodné uložit hygienu a věci na spaní na chatě, na to lékárnu a navrch jsem dával haršajzny a mačky, které jediné z této kapsy používám téměř na každé túře. Mačky jsem nedával do druhé kapsy proto, že je přímo na zádech a je lepší ji vyložit měkčím materiálem.
Do druhé kapsy je jednoduchý vstup odepnutím celého (mimochodem jednoduchého, ale velmi komfortního) zádového systému. Jednoduše se tak dostanete k péřovce, lanu nebo svačině. Osobně nepoužívám vaky s vodou a vývodem, tento batoh jejich umístění umožňuje, ale pozor – při otevírání zádové části zůstane vak s vodou na zádovém systému a hadička se bude vytahovat z ramenní průchodky – v podstatě použitím vaku na vodu znemožňujete přístup zádovým systémem. Do kapsy na vak s vodou tak dávám raději čtečku knih a další drobnou elektroniku, která se mými zády i trochu hřeje.
Batoh jako celek je velmi povedený designově, praktický díky dvěma kapsám s dobrým přístupem, zádový systém je pohodlný a popruhy lze snadno nastavit, jezdce zipů jezdí hladce. Velmi vhodně je zvolený univerzální objem 30 litrů – každý se do něj sbalí na celý den, kdo používá odlehčený materiál, poskládá se do něj snadno i na vícedenní ledovcovou túru a všechno vybavení má hned po ruce. O tom, jak svému batohu ORTOVOX věří, svědčí i poskytovaná pětiletá záruka.

+ plusy

  •  design a výběr barevných kombinací
  •  každý popruh lze schovat do své kapsičky
  •  odolný materiál, vhodně zvolený objem
  •  přehledné členění kapes a přístup do centrální kapsy zádovým systémem
  •  komfortní usazení na zádech
  •  pětiletá záruka

- mínusy

  •  použití vaku na vodu koliduje s otevíráním zádového systému

Diskuze: Ortovox Tour Rider 30

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy