Recenze LEKI Bold S (05.12.2023)

Recenze LEKI Bold S (Sjezdové jednodílné Hole) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Hole - Sjezdové jednodílné | Počet recenzí: 0 | Značka: LEKI
Vložil: mikels | Ročník: 2023 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Tato vysoce kvalitní alpská hůl je ideální pro začátečníky a vyznačuje se všestrannou kvalitou. Ať už jde o carving nebo krátké zatáčky: Bold S je váš dokonalý společník. Hliníkové trubky o průměru 18 mm vám zajistí bezpečnost a zábavu na sjezdovce i při tvrdším použití holí. Systém Trigger S zajišťuje bezpečné a pohodlné uchopení hole díky rychlému zacvaknutí. Poutko je plynule nastavitelné a v případě pádu se tahem nahoru uvolní.

Trigger S Slalom
Trigger S SL je vybavena systémem Trigger. Díky prohlubním na prsty hůl optimálně padne do ruky. Její speciální tvar z ní dělá ideální slalomářskou rukojeť.

Trigger Vario Strap
Perfektně střižené a individuálně nastavitelné poutko. Umožňuje rychlé nacvaknutí a vycvaknutí z hole a zajišťuje maximální komfort na sněhu.

Hliník
Materiál vyniká především velmi dlouhou životností, extrémní odolností a super stabilitou.

Talířek Cobra
Kompaktní vysokohorský talířek pro skvělé dny strávené na svahu. Chrání před zapadnutím do sněhu a lze ho snadno vyměnit rukou.

Ice Tip
Ocelový hrot integrovaný do rourky pro bodově přesné nasazení hole a optimální stabilitu v téměř každém terénu. Především na ledovém povrchu.

Typ hole: Sjezdové

Určené pro: Unisex

Konstrukce: Pevná délka

Grip: Trigger S

Grip - upřesnění: Slalom

Poutko (Strap): Trigger Vario Strap

Počet částí: 1

Průměr hole: 18 mm

Materiál hole: Hliník (HTS 5.5)

Talířky: Cobra (Alpine)

Hroty: Ice Tip

Délka: 130 cm

Hmotnost: 259 g/ks při délce 120 cm

Zkušenosti s užíváním produktu

Leki Bold S
Již delší dobu jezdím s klasickými lyžařskými holemi s klasickým poutkem. Přiznám se, nikdy jsem poutko nepoužíval a proto se občas stalo, že při odpichování jsem sem, tam (nebylo to tak často) hůlku zapomněl někde za sebou. K nákupu mě vedlo vyzkoušet lyžařské hole od značky Leki se systémem Trigger S. Nechtěl jsem nic drahého a proto jsem si vybral hole označené jako Bold S. Svým designem, myslím tím dominantní červenošedá barva, lehce připomíná prémiovější typy holí.

Materiál
Tyto lyžařské hole jsou vyrobeny z robustního hliníku o průměru 18 mm, který by neměl být tak křehký jako hůl z carbonu. Hůl je zakončena talířkem Alpine Cobra, který je vyměnitelný s integrovaným ocelovým hrotem.

Rukojeť
Ta je plastová, a perfektně tvarovaná, opravdu se skvěle drží a je vybavena systémem Trigger S, který již společnost vyvinula cca před 16 lety. S tímto systémem si lyžařské hole, jakoby nacvaknete na rukavice a nebo k tomu máte poutko, které si nasadíte na rukavice a následně nacvaknete na hole. Vzhledem k tomuto poutku je pak složitější si sundávat rukavice ( povolit místo jednoho 2 sucháče- na poutku a na rukavicích) a tudíž asi budu muset napsat ježíškovi, aby mi nějaké rukavice od zn. Leki přinesl pod stromeček. Lyžařské hole Leki se zacvakávacím systémem se postarají o to, aby se při pádu uvolnily a tím se tak snižuje pravděpodobnost, že se zraníte. Tento systém je velmi intuitivní a ihned jsem si na toto zvykl a pečlivě používal. K vycvaknutí slouží na vrchní části rukojeti tlačítko a po celou dobu co jsem hole testoval, tak jsem neměl problém jak s nacvaknutím, tak i s vycvaknutím a vše fungovalo velmi snadno.

Závěrem
Lyžařské hole zn. Leki Bold S jsem si ihned po první jízdě zamiloval. Jsou skvělé vyrobeny, designově hezké a na systém nacvaknutí a vycvaknutí jsem si ihned zvykl, takže již jiné hole používat nebudu. Jediná výhoda poutek u starých holí byla, že jsem tyto poutka využil na zavěšení holí na lyže, které jsem umísťoval před restaurací. Lyžařské hole jsem kupoval za cenu 1438,-Kč, což je za mě optimální cena. Celkově bych to shrnul, že za rozumnou cenu mám lyžařské hole zn. Leki se skvělým systémem a hezkým designem.

+ plusy

  • Trigger S
  • Váha
  • Kvalita
  • Design

- mínusy

  • Už nelze věšet hůlky na lyže

Diskuze: LEKI Bold S

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy