Salomon X pro 80 W - recenze (mini test) z 10.02.2024 - Recenze Salomon X pro 80 W - SNOW.cz
Domů Recenze Boty sjezdové Salomon X pro 80 W

Recenze Salomon X pro 80 W (10.02.2024)

Recenze Salomon X pro 80 W (sjezdové Boty) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Boty - sjezdové | Počet recenzí: 0 | Značka: Salomon
Vložil: mikels | Ročník: 2023 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Dámské lyžařské boty Salomon S/PRO X80

Dámské lyžařské boty Salomon S/PRO X80 W CS jsou vhodné především pro rekreační lyžařky, které preferují maximální pohodlí pro celodenní lyžování, ale zároveň nechtějí přijít o špičkový výkon. Disponují technologií Coreframe, která botě přináší lehkost a zvyšuje citlivost i při vyšších rychlostech. Technologie Sense Amplifier umožní skvěle procítit každý oblouk a přechod z hrany na hranu a dodá zrychlení. Předtvarovaná a bezešvá 3D vložka zlepšuje pohodlí a Custom Shell HD skelet se zcela přizpůsobí tvaru nohy už za 10 minut. Boty mají tvar speciálně přizpůsobený ženské noze.

Dámské rekreační lyžáky Flex: 80 Vysoká pohodlnost díky bezešvé vložce Coreframe technologie Tvar přizpůsobený pro ženy Custom Shell HD

Zkušenosti s užíváním produktu

Dcera si začala stěžovat, že už jí původní lyžařské boty tlačí a proto nastal čas na nákup nových lyžařských bot. Dcera si vybírala dle vzhledu a hned jí do oka padly boty zn. Salomon se slušivým, černožlutým designem. Přesnější označení S/PRO X80 W. Já už jsem zkouknul parametry a šlo se na zkoušení.

Boty se velmi dobře a pohodlně nazouvají i vyzouvají.

Vnitřní botička
Na dotyk velice příjemná. Vložka je bezešvá takže je konec s otlaky na nohou a co více zlepšuje pohodlí a přesnost při jízdě, tepelný komfort a to především díky technologii SEAMLESS LINER. Botička má označení My Custom Fit 3D, což je nejvýkonnější od Salomonu. Obsahuje 30% termo pěny. 3D konstrukce je tepelně tvarovatelná vložka kolem kotníku a paty, která okamžitě vyřeší tlakové body pro bezkonkurenční oporu.

Skelet
Skelet využívá hned několika technologií. Jedná se o CALF ADJUSTER - Jedná se o nastavitelný, regulovatelný komín lyžáku, nabízí vyšší a širší kapacitu pro Vaše lýtko, snadno a rychle se přizpůsobí vaší noze. Dále je to OVERSIZED PIVOT - což je 25 mm kloub zapuštěný přímo do skeletu, který zlepšuje přenos síly a přesnost bez ztráty energie. Zajišťuje perfektní přenos síly mezi komínem boty a spodním skeletem. A v neposlední řadě CUSTOM SHELL HD - což je rychlé a úplné individuální přizpůsobení Vašich lyžáků. Tenčí konstrukce stěny lyžáku a nové materiály skořepiny umožňují, aby byla vaše noha blíže ke skořepině a poskytovala lepší citlivost, větší sílu a přímý přenos sil při jízdě. Co se týká šíře botičky jedná se o 100 mm. Samozřejmě lze tepelně rozšířit tak, aby to vyhovovalo vašim nohám. Tuším, že to lze až do šíře 106 mm. Horní část boty je opatřena 35 mm páskem opatřeným na suchý zip, který drží nohu bezpečně na místě a optimalizuje přenos síly. Dále na botě najdete 4 mikronastavitelné hliníkové 3D přezky – určené pro plné přizpůsobení a personalizované držení nohy.

Materiál
Skelet je tvořen z polyuretanu s jádrem ze skelných vláken. Konstrukce Core-Frame – která vede pod střední částí chodidla. Zpevňuje skořepinu a poskytuje přesnou zpětnou vazbu terénu a maximální přenos síly na okraje. V obloucích boty nohu drží dobře a jsou velice přesné v provedení oblouku. Po pár měsících používání vidím u dcery jistotu a zlepšení stylu jízdy.

Vzhledem k tomu, že dcera je spíše rekreační lyžař volili jsme flexi 80 pro dceru ve věku 16 let. Boty se jí zdají opravdu velmi příjemné a v pohodě v nich od lyžuje několik dní za sebou. Musím říci, že si zatím na nic nestěžuje. V akci jsme tyto boty pořídili v ceně 3999,- Kč v současné době je má opět Intersport za cenu 6999,- Kč. Dcera je s nimi spokojená a to je nejdůležitější.

+ plusy

  • Lehké
  • Přesně ovladatelné
  • Líbivý design
  • Tvarovatelná botička
  • Snadnější nazouvání

- mínusy

  • Zatím nic

Diskuze: Salomon X pro 80 W

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy