Recenze Arcore ZEN (07.02.2025)
Recenze Arcore ZEN (Lyžařské/snb brýle Brýle) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.
Lyžařské brýle Arcore ZEN s magnetickým fotochromatickým zorníkem pro nadšence do hor jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální viditelnost a ochranu za různých světelných podmínek. Pokročilé fotochromatické čočky automaticky mění svou propustnost světla v závislosti na intenzitě slunečního záření. Zorník má modrou REVO zrcadlovou úpravu. Zrcadlení zorníku závisí na míře zatmavení brýlí podle aktuálních světelných podmínek. Balení obsahuje náhradní čiré sklo vhodné třeba na noční lyžování nebo do velice špatných světelných podmínek. Navíc jsou vhodné i pro nošení s vašimi dioptrickými brýlemi.
Zkušenosti s užíváním produktu
Brýle jsem pořídil z důvodu nutnosti nošení dioptrických brýlí. Doposud jsem používal fotochromatické brýle Salomon téměř za dvojnásobnou cenu, se kterými jsem byl velice spokojen, ale bohužel do nich se dioptrické brýle nevejdou. Pro zakoupení brýlí nových byl tedy hlavní parametr pohodlí s brýlemi dioptrickými. Typ zorníku byl druhořadý. Vyzkoušel jsem asi deset OTG modelů různých značek, ale vždy byl problém s vnitřním prostorem. Až do brýlí Arcore ZEN jsem se vešel, navíc dobře sedí s mou helmou Uvex. Až po rozhodnutí o koupi jsem se dozvěděl, že je součástí další čirý zorník, který se snadno vymění (drží na magnetech).
Teď už k praxi. Brýle jsem používal 4 dny ve slunečném počasí a
teplotách -2 až -7 stupňů. Zaznamenal jsem jeden hlavní problém. Při
čekání ve frontě a i někdy při jízdě na lanovce se mi rosily dioptrické
brýle. Při dostatečné ventilaci při sjezdu z kopce se brzy odmlžily. To
ale bude pravděpodobně problém u všech brýlí. Jinak jsou brýle velice
pohodlné, fotochromatické sklo funguje jak má. Ve srovnání s brýlemi
Salomon jsem nezaznamenal rozdíl. Tedy výhoda i nevýhoda. Při slunečném
počasí zorník ztmavne a při vjezdu do stínu nestačí zareagovat. S tím
jsem však počítal. Každopádně důvod mé koupě - tedy problém s
dioptrickými brýlemi jsem vyřešil jen částečně (mlžení).
Pravděpodobně si buď zkusím zvyknout na čočky nebo vyzkouším poslední
možnost - helmu s visorem. Asi jsem kapku zhýčkaný.
+ plusy
- Cena (1 299 Kč)
- Fotochromatický zorník
- Další čirý zorník
- Velikost (jsou velké)
- mínusy
- Rosení dioptrických brýlí
- Poměrně fádní design (dle vkusu)
- Nesnadná manipulace s dioptrickými brýlemi (problém u všech brýlí)
Diskuze: Arcore ZEN
K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.