Scott Tracker - recenze (mini test) z 28.11.2013 - Recenze Scott Tracker - SNOW.cz

Recenze Scott Tracker (28.11.2013)

Recenze Scott Tracker (Half-shell (měkké kryty uší) Přilby) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Přilby - Half-shell (měkké kryty uší) | Počet recenzí: 0 | Značka: Scott
Vložil: martimurti | Ročník: 2012 | Doba užívání: rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Lehká nízkoprofilová přilba Tracker ve stylovém provedení. Třívrstvá vnitřní výplň je odnímatelná a poskytuje tak individuální nastavení a pocit pohodlí. M-R.A.S. systém uchycení zajišťuje optimální fixaci helmy při všech různých činnostech a v rozmanitém terénu. (popis výrobce)

11 pasivních otvorů EVA záslepky univerzální držák brýlí nastavitelné popruhy vak na helmu certifikát bezpečnosti: CE EN 177–2007 Systém pasivní ventilace Odepínatelné kryty uší

Použité technologie: In-mold M-R.A.S Fit System (stahování obvodu kolečkem v zadní části upínání)

Velikosti: Small (51.5-55.5); Medium (55.5- 59.5); Large (59.5-63.5)

Zkušenosti s užíváním produktu

Jedná se o mou první lyžařskou přilbu, ovšem co do komfortu mohu porovnávat s přilbami pro cyklistiku.

Výběr přilby byl pro mne během na dlouhou trať, protože většina přileb na mne bylo malých (obvod hlavy 63 cm). Takže jsem jich vyzkoušel opravdu hodně a nejlépe mi padl právě tento model SCOT Tracker (vel. L). Přilba hezky sedí, stahování je komfortní a dobře spolupracuje i s mými brýlemi Vagus Lunaris.

Vzhledově mi přilba přijde velmi pěkná. Povrch je matný, nepřeplácaný, ale přitom s citem profilovaný. Díky tomu nepůsobí na hlavě robustním dojmem. Kombinace bílo šedivé je elegantní a snadno se kombinuje. Nicméně má výška se poměrně rychle projevila na povrchu přilby.. Často se otloukám hlavou například na vlecích, takže bílá barva nic neodpustí a tmavé šrámy jsou na ní dobře patrné. Přilba je k dostání i v dalších barvách (černá, modrá, žlutá a v lesklém provedení).

Odepínatelné kryty uší jsem ocenil při jarním lyžování. Odepínatelné vnitřní polstrování bylo také fajn, například když jsem do přilby lezl i v objemnější čepici. Ovládání stahování kolečkem mi vyhovuje a nepovolovalo ani při absolvovaných pádech. Zapínání pásku pod bradou je vyřešené slušně, přesto jsem měl v rukavicích občas menší potíže, než jsme našel správnou polohu pro zapnutí. Vzadu je na přilbě uchycení pásku brýlí. Vyřešeno je nacvakávací sponou a s funkčností jsem problémy neměl, dalo se ovládat i v rukavicích.

Absolvoval jsem v ní několik pádů, při jednom, kdy jsem narazil týlem prudčeji do země se vytrhlo uchycení stahovacího pásku, které je vyřešeno pomocí plastového špuntíku. Porušilo se sedlo, ve kterém má držet. Na můj vkus mi přijde toto uchycení poddimenzované. Na druhou stranu ale stahování sloužilo v klidu dál, pokud byla přilba na hlavě. Právě z důvodu titěrnosti celého uchycení jsem poslal přilbu po sezóně na reklamaci, ta proběhla bez potíží. Jinak na mne působí přilba dobře a ostatní části vypadají spolehlivě.

+ plusy

  • Velikost i na větší hlavu
  • Vzhled
  • Odnímatelné kryty uší

- mínusy

  • Uchycení stahování hlavy k přilbě je choulostivější.

Diskuze: Scott Tracker

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy