Smartwool spodky Midweight Bottom Man - recenze (mini test) z 30.11.2013 - Recenze Smartwool spodky Midweight Bottom Man - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Funkční prádlo Smartwool spodky Midweight Bottom Man

Recenze Smartwool spodky Midweight Bottom Man (30.11.2013)

Recenze Smartwool spodky Midweight Bottom Man (Funkční prádlo Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Funkční prádlo | Počet recenzí: 0 | Značka: Smartwool
Vložil: martimurti | Ročník: 2010 | Doba užívání: více než rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Přiléhavé kalhoty z vlákna Merino, řady Midweight. Toto 100% přírodní vlákno je dostatečně hřejivé, velmi dobře prodyšné, ideální pro využití v chladném počasí při aktivitách "stop and go" jako je lyžování, turistika, a další..." (popis dovozce)

  • gramáž úpletu: 220g
  • materiál: 100%merino

Zkušenosti s užíváním produktu

Tyto spodky využívám už několik let a doprovázejí mne jak na zimní treky, tak na lyžování.
Určitě se dají pořídit i teplejší spodky, ovšem tyto jsou pro mne na většinu aktivit naprosto dostatečné. Subjektivně - zlepší teplotní komfort o cca 15 stupňů.

Jsou velmi příjemné na nošení a ještě se mi nestalo, že by mne nějaký merino výrobek "kousal", jak jsem zaznamenal od jedné ženy ze svého okolí. Kalhoty mají ve předu garáž, takže není potřeba spodky stahovat, pokud si potřebujete ulevit.

Odolnost merina je věc, která hraje v jeho neprospěch. Spousta věcí mi již vzalo za své, ovšem tyto spodky drží a žádné vydřené díry, apod., se nekonají. Určitě tomu přispívá i fakt, že je peru opravdu minimálně. Za tu dobu co je mám se jen mírně vytahaly.. ale pořád hezky drží na těle a nespadávají, ani nic podobného.

U merina zase naopak hraje v jeho prospěch odolnost vůči zápachu. Ne že by nebylo nutné se mýt, ale rozhodně vydrží mnohem déle odolávat potu, než je tomu u syntetických materiálů. U těchto kalhot jsem nikdy nezaznamenal, že by čpěly potem... ovšem s tím nemám, na rozdíl od triček, problém ani u jiných kalhot či spodků.

Na nošení jsou lehoučké a i pokud je při treku nepoužiji, nijak zvlášť mne jejich váha navíc netrápí. Ovšem pokud přijde studená noc, je jejich pomoc více než vítaná.
Při lyžování mi vyhovuje, že nejsou jen 3/4 délky a nijak mi nečiní potíže je při spojení s ponožkami uzavřít do přezkáčů (a to nevozím žádné "bačkory").

+ plusy

  • příjemný a přírodní materiál - velmi dobře se nosí
  • "fly" otvor (garáž)
  • překvapivě odolné - používám je již čtvrtým rokem

- mínusy

  • no.. asi že nemám dvoje :)

Diskuze: Smartwool spodky Midweight Bottom Man

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy