Horní Václavov - Avalanche aktuální report z 11.02.2015

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Horní Václavov - Avalanche - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Kirkous
 • hodnocení:
 • návštěva od: 11.02.2015 do: 11.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko rozhodně pouze pro začátečníky (a nikoli pro pokročilé, jak stojí na webu, ti snad jen jako doprovod) s dlouhou modrou sjezdovkou a čtyřsedačkovou lanovkou. Od sezóny 2014/15 je součástí jednotného odbavovacího systému v Karlově spolu s několika dalšími středisky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Avalanche na nákresech vypadá lépe, než ve skutečnosti, ale když to bereme tak, že je to středisko pro děti a začátečníky, tak fajn. Svah je to celkem dlouhý, svítí na něj jižní slunce, a opravdu dost povlovný. Po kratším pomalém rozjezdu sice mírně klesá, ouha, tady je trať nejužší, takže to tam děti a méně zdatní zacpou a je tam přehuštěno, aby svah přešel do dlouhé skoro rovinky, kdy se skoro samovolně zastavíte u spodní části lanovky.

Sněhové podmínky:

V době naší návštěvy bylo sněhu dost, svah je ostatně zasněžován i uměle, ale jižní slunce mu dává celkem zabrat. Nalevo od lanovky byla trať ale slušně upravená, napravo mohl někdo zkoušet freeride na firnu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfortní lanovka čtyřsedačková s nástupním pásem, v podstatě nevyužitá. Jiné lanovky, totiž vleky, v době návštěvy nebyly v provozu. (Podle obrázku na webu jsem se stále nezorientoval, kde to vše má být). V každém případě jsem našel lyžařskou školu v boudě u parkoviště, s půjčovnou, personál byl velmi ochotný.

Zalidněnost:

Bylo krásné počasí, azuro, ale na svahu bylo pět a půl lidí. Výhodou bylo, že se dalo neustále lyžovat, ovšem svah, opravdu pro začátečníky a děti, nenabízel moc příležitostí, navíc v nejprudším (stále modrá) místě se začátečníci zasekávali. Tomu, kdo chce učit děti, vřele svah doporučuji, ale majitelé by alespoň měli svah na nejužším místě rozšířit.

Občerstvení a aprés-ski:

Zaregistrovali jsme restauraci s hotelem u horní stanice lanovky, tam byla také menší bouda s občerstvením. Ale jinak je to jakoby na samotě, na holém kopci, nikde nikdo, v polích, zábavu po lyžovačce bych nějakou na místě nečekal.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z Karlova do Avalanche je zážitek, ne moc dobrá kvalita a ne moc dobře odklizená. Parkoviště je přímo u hotelu a vlastně přímo u horní stanice lanovky, takže to nabízí velmi pohodlný nástup od auta přímo na svah.

+ plusy

 • Pro začátečníky
 • Malá zalidněnost
 • Parkoviště blízko svahu
 • Propojení s ostatními středisky v okolí na jeden skipas

- mínusy

 • Ne pro pokročilé
 • Na samotě v polích

Zajímavé odkazy

http://www.skiavalanche.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07.02.2015  | Horní Václavov - Avalanche

 • autor: Anavi
 • hodnocení:

Skvělé a slunečné počasí po celou dobu našeho pobytu v tomto středisku velice ovlivnilo hodnocení, které bylo samozřejmě velmi pozitivní. Se sluníčkem, bez velkého větru a mrazu, bez velkých front u sedačky, s příjemnou hudbou na lanovce, upravenou jednou sjezdovkou bylo vše ve velké pohodě. Prostě,...

01.03.2014  | Horní Václavov - Avalanche

 • autor: Anavi
 • hodnocení:

Rodinné středisko převážně s modrými sjezdovkami vyhovující dětem, začátečníkům a na rozlyžování do sezóny. Při dobré viditelnosti krásné výhledy do okolí a na nejvyšší vrcholky Jeseníků. Pohodový, klidný areál s veškerým zázemím na jednom místě.

09.03.2014  | Horní Václavov - Avalanche

Ski Avalanche v podhůří Hrubého Jeseníku nabízí nenáročné lyžařské podmínky, vhodné především pro začátečníky a rodiny s dětmi. Na příjemně skloněných, širokých a dostatečně dlouhých svazích se nejmenší zcela jistě velmi brzy naučí lyžovat a dospělí zase zdokonalí svou techniku vykrajovaných oblouků...

Olešnice na Moravě

Olešnice na Moravě

Olešnice na Moravě

Olešnice na Moravě

Olešnice na Moravě

Olešnice na Moravě

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 3