Oravice - Meander Park - aktuální report z 04.03.2015 - SNOW.cz

Oravice - Meander Park aktuální report z 04.03.2015

  průměrné hodnocení:

Slovensko Slovensko - Roháče

Oravice - Meander Park - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:
 • návštěva od: 04.03.2015 do: 04.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Nebýt Meander Parku, tak o vločku méně! Větší část kopce dobrá červená, ale začátek není ani modrý, spíše žlutá.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka červená - slušný svah, i její prodloužená část, modrá pro začínající lyžaře taky dobrá. Veliký mínus má začátek, kdy jsem si procvičil jízdu ve sjezdovém postoji 30 sekund.

Sněhové podmínky:

Zasněženo technickým sněhem a do toho přes noc nachumelilo 5 cm nového, takže konečně zas jednou na čerstvém sněhu. Svah pravidelně večer upravován ratrakem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

4sedačka bez krytu se ve fujavici, která trvala asi hodinu, jevila jako nedostačující. Služba se činila a odmetala zafoukané sedačky, seč mohla. Půjčovna a servis lyží se již ve všech střediscích jeví jako standard - nechybí ani tady. WC čisté voňavé a vyhřáté zřejmě z Aquaparku.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vzhledem k tomu, že se na lanovku nečekalo, tak podprůměrná. Na svahu se občas dalo jet i v rychlých obřákových obloucích. Na zadní pravé červené jsem byl skoro vždy sám.

Občerstvení a aprés-ski:

Velký bufet uspokojil asi všechny strávníky, ceny menší než v Rakousku, ale vyšší oproti našim. Druhý bufet zavřený, asi kvůli menší návštěvnosti.

Doprava do střediska a parkování:

Od Čadci - Tvrdošín - Vitanová - Oravice 100 km po dobré silnici. Velké neplacené parkoviště zpola zaplněno.

+ plusy

 • Meander Park

- mínusy

 • dlouhá rovinka před červeným svahem

Zajímavé odkazy

Při koupi celodenního skipasu za 20,5 eur jsem platil za termál od 16 hod do 21,30 jen 8,5 eur a to je super.

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

24. - 25.02.2020  | Oravice - Meander Park

 • autor: LUSTI KOPEC
 • hodnocení:
Areál vhodný pro rodiny s dětmi a lyžovaní bez front! Nedostatek sněhu se ale projevuje i na Oravici, ještě že jsou k dispozici fajne termály kousek od sjezdovky. Pro děcka je vhodná modrá sjezdovka se sklonem tak akorát, pro sportovní a náročnější lyžaře je vhodná červená sjezdovka, prostřední sjezdovka a sjezdovka podel pomy, kde by lyžařů napočítal jako prstů na rukou. Součásti areálu je také výukový park s pojízdným kobercem a měřený slalom. Místama již byla sjezdovka vydřená až na hlínu. V noci mrzlo, takže do 11 hod. manžestr jakž takž držel, po obědě se již tvořily muldy. Hlavni čtyřsedačka s odpojitelnými sedačkami jezdila skoro bez front, jen v době poledne fronta max na 2 min. Občas bylo možné jet i po prázdné sjezdovce bez lidí, jinak zalidněnost malá. U horní stanice lanovky bar a dole u lanovky vetší samoobslužná restaurace. Parkování i doprava bez problému. Parkoviště cca 50 m od lanovky.

23. - 24.01.2016  | Oravice - Meander Park

 • autor: kordis
 • hodnocení:

Hezké lyžařské středisko s vyhlídkou na panoramata Západních Tater - Roháče a také odpočinkové místo pro unavené lyžaře v thermal parku přímo pod svahem. Přes den lyžujete a po 16. hod. si zajdete ohřát tělo do 28 až 38°C vody.

08. - 09.02.2014  | Oravice - Meander Park

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

Již několik let po sobě trávíme prodloužený víkend na Oravici. To je příjemné středisko s možností regenerace po lyžování v termálním koupališti hned pod sjezdovkou. Vzhledem k mizerným sněhovým podmínkám, které letos panují, jsme byli vděčni za souvislé a kvalitní zasněžení sjezdovky se sedačkovou ...

Oravice - Meander Park

Oravice - Meander Park

Oravice - Meander Park

Oravice - Meander Park