Ilanovo - Košutovo - aktuální report z 07.03.2015 - SNOW.cz

Ilanovo - Košutovo aktuální report z 07.03.2015

    průměrné hodnocení:

Slovensko Slovensko - Nízke Tatry

Ilanovo - Košutovo - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: mikels
  • hodnocení:
  • návštěva od: 07.03.2015 do: 07.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes se počasí vydařilo - po překročení hranic na Slovensko mráčky jako by mávnutím kouzelného proutku zmizely. Po příjezdu a ubytování to tak lákalo zkusit toto mini středisko, které se nachází jen 4 km od centra Liptovského Mikuláše a je součástí Nízkých Tater. Pozitivní je, že si zde zalyžujete takříkajíc za pár kaček. Cena celodenního skipasu se pohybuje na 10 euro. Je zde zaveden i zlevněný skipas pro místní a zde je cena stanovena na 7 euro. Rozhodně jsou zde krásné výhledy směrem na Západní Tatry a část Vysokých Tater. O to krásnější je odsud pohled na západ slunce, který tyto hory dnes zbarvil hezky do červena. Ideální středisko pro spořivé rodiny, protože v této části Liptovského Mikuláše nejenže je levný skipas, ale i levné ubytování.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka je v délce 350 metrů. V této délce je i pěkně členitá s mírným dojezdem. Bohužel k tomuto středisku nejsou žádné informace, ale sjezdovku bych ohodnotil něco mezi modrou a červenou. Určitě bych doporučil pro rodiny s dětmi, kteří nechtějí moc utratit za skipas, ale užít si lyžování.

Sněhové podmínky:

Podmínky k lyžování v tomto areálu jsou mizerné. Na svahu jsem naměřil cca 20 cm sněhu. Kraje sjezdovky již jsou bez sněhové pokrývky. V odpoledních hodinách již místa vydřená na trávu. Bohužel dalším oteplováním již sjezdovka hodně utrpí.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko disponuje jednou pomou, jednou rolbou a dvěma sněžnými děly. Rozhodně ke komfortu patří i restaurace. Obsluha vleku vám pomůže s nástupem. Bohužel to je tak vše, ale co čekat od tak malého střediska :-D

Zalidněnost:

Vzhledem k tomu, že v okolí se nachází více malých středisek, tak zalidněnost minimální. Dnes jsem zde napočítal okolo 10 lidí. Druhá věc, která odradí návštěvníky areálu, je stav sněhu. Kraje sjezdovky jsou již bez sněhové pokrývky.

Občerstvení a aprés-ski:

I tak malé středisko o jedné sjezdovce a jednom vleku může mít i restaurační zařízení. V dolní stanici se nachází restaurace s příjemným posezením.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice suché a nízký provoz. U tak malého střediska parkování zdarma samozřejmostí. Pouze parking u restaurace je pro 5 vozidel. O něco dále od sjezdovky se nachází druhé parkoviště, které je o něco větší a je opět zdarma. Středisko je určeno spíše pro místní, proto i příjezd do střediska je horší po úzkých a občas rozbitých silnicích a příjezdová cesta k areálu v délce 100 metrů se neudržuje vůbec.

+ plusy

  • slunečné počasí
  • cena permanentky
  • nízká návštěvnost

- mínusy

  • sněhové podmínky
  • kratká sjezdovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report