Pavčina Lehota - Žiarce - aktuální report z 10.03.2015 - SNOW.cz

Pavčina Lehota - Žiarce aktuální report z 10.03.2015

  průměrné hodnocení:

Slovensko Slovensko - Nízke Tatry

Pavčina Lehota - Žiarce - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.03.2015 do: 10.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Vzhledem k tomu, že jsem zde našel pouze report na největší středisko v Jasné na Chopku, rozhodl jsem se dále testovat menší střediska v okolí. Proto jsme vyrazili do obce Pavčina Lehota do ski areálu Žiarce. Už jen ten příjezd asi kohokoliv odradí, ale my jsme se nenechali, i když na parkovišti jsme byli jediní a všechny vleky stály. U bufetu se kouřilo z komína, což byl znak, že přeci jenom tady někdo je :-D Po příchodu do bufetu a dotazu první osoby, kterou jsem potkal, zda je ski areál v provozu, jsem byl ujištěn, že ano a že po zaplacení pro 2 dospělé a 2 děti nám tedy pustí aspoň jeden vlek, a to pomu. Už jen za tento přístup dávám hvězdičku. Přeci jenom mít pro sebe celou sjezdovku... Na to říkám: "Co více si přát". :-D Jinak v porovnání s Opaliskem, kde nejenže byla sedačka, ale byly v provozu další vleky, tak ve zdejším středisku za tyto služby cena vůbec neodpovídala. Bylo to zde dokonce o něco málo dražší. Celodenní skipas pro dospělého 14 euro a pro děti 10 euro.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka, kterou jsme jezdili, byla tak na 3 obloučky :-D - odhadem 300 metrů. Povrch i sklon ideální pro výuku děti, což jsme využili.

Sněhové podmínky:

Ideální sníh na sjezdovkách. Žádná vydřená místa. V 11 hodin díky vysoké teplotě již měkčí povrch a na sjezdovkách bych to odhadoval na 40 cm technického sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ski areál disponuje jednou kotvou a jednou pomou a je tu ještě jeden lanový vlek. Díky tomu, že jsme zprvu tam lyžovali sami, byla nám dopřána jen jedna sjezdovka, a to ta kratší s pomou, což nám i vyhovovalo kvůli malým dětem, které se zde zdokonalily v lyžování. Poma byla příjemně pomalá, ideální pro děti.

Zalidněnost:

Vzhledem k tomu, že prázdniny na Slovensku skončily, patřily sjezdovky jen nám (2 dospělí a 2 děti). Kolem poledne do tohoto ski areálu zavítalo ještě asi cca 6 lidí. Co více si přát... Užívali jsme si volných sjezdovek a vlek bez fronty.

Občerstvení a aprés-ski:

K občerstvení slouží zdejší bufet. Jedná se o roubenku s příjemným posezením. Zde si také zakoupíte permanentku. Kofola 0,5 l vás zde vyjde na 1,50 euro. Jídlo se pohybuje od 3,90 euro výše. Pozitivní je, že se před tímto bufetem nachází dětské hřiště, kde můžete odložit nejmenší nelyžaře.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice vedoucí od Liptovského Mikuláše do Demänovské doliny suchá, jen to dodržování 50km rychlosti je trošičku otravné. Příjezdová silnice z Pavčiny Lehoty ke ski areálu je tvořena z panelů a samá díra. Parkoviště je zdarma, ale bohužel při tomto teplém jarním počasí se parkoviště mění v jedno bahno. Pak je důležité se odtamtud vyhrabat a zavřít oči nad tím, kolik si ještě vezete bláta s sebou.

+ plusy

 • Žádná návštěvnost
 • Slunečné počasí
 • Sjezdovky pro rodiny s dětmi
 • Dětské hříště u bufetu

- mínusy

 • V provozu jen jeden vlek
 • Příjezdová cesta a parkoviště
 • Krátká sjezdovka

Zajímavé odkazy

http://ziarce.sk

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Grosseck Speiereck

Grosseck Speiereck

Grosseck Speiereck

Grosseck Speiereck

Grosseck Speiereck

Grosseck Speiereck

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 10
Otevřené sjezdovky 0 z 50 km