Valfrejus - aktuální report z 11.03.2015 - SNOW.cz

Valfrejus aktuální report z 11.03.2015

    průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

Valfrejus - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Jiřa
  • hodnocení:
  • návštěva od: 11.03.2015 do: 11.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Valfréjus jsem navštívil během pobytu ve Val Cenis v rámci rozšířeného skipasu ESKI-MO (podrobnosti viz report Bonneval). Toto středisko jsem chtěl navštívit již před pár roky, kdy jsem byl v blízkém Valloire. Tehdy to nebylo tak zcela v mé moci, a tak jsem se letos na lyžování v tomto středisku docela těšil. Na rozdíl od La Normy však pro mě bylo nakonec lyžování zde docela zklamáním. Valfréjus je další menší středisko v údolí Maurienne. Avizuje 65 km sjezdovek, ale dle mého pocitu jde o údaj dosti nadsazený. Navíc poměrně velká porce kilometrů jsou ploché dojezdy do střediska.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hlavní lyžařské centrum je na Plateau d´ Arrondaz ve výšce 2 200 metrů. Sem vede ze střediska zánovní 8místná kabinka. Vlevo je pár sjezdovek obsluhovaných neodpojitelnou čtyřsedačkou, z nichž za zmínku stojí pouze červená č. 9. Od horní stanice kabinky potom vede rychlá šestisedačka na hlavní lyžařský kopec Punta Bagna do výšky 2 737 metrů. Zpět k sedačce míří severním svahem 2 černé, bohužel neupravované, boulovaté sjezdovky. Dále poměrně dlouhá modrá č. 20 – 21 s plochým dojezdem k lanovce (a kamínky v prostřední pasáži) a červená sjezdovka, která byla celý den uzavřená pro tréninky. Na druhou stranu kopce na jih a jihozápad do sedla Pas du Roc (2 320 m n. m.) potom míří dvě modré sjezdovky, z nichž č. 28 je pouze dlouhý traverz, zato docela povedená je č. 27 s několika změnami sklonu i směru. Z tohoto sedla zpět (kruh se uzavřel) ke sjezdovce č. 20 a 21 (a po ní zpět k sedačce) váz vyveze neodpojitelná šestisedačka, pod kterou jsou 2 červené (vydařenější č. 25) a jedna modrá sjezdovka s převýšením cca 300 metrů. A to je vše.

Sněhové podmínky:

Krásné slunečné počasí, sněhové podmínky velmi dobré. Sjezdovky až dolů do střediska dostatečně vysněžené, v nižších polohách sníh i při návratu v pozdním odpoledni stále hodně rozbředlý. V horních polohách okolo 2,5 metrů sněhu. Na severní straně kopce tvrdý a kvalitní sníh po celý den, na JZ straně odpoledne sníh rozbředlý. Úprava sjezdovek celkem dobrá.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ze střediska nahoru jezdí celkem nová 8místná kabinová lanovka. Hlavní lanovka na Punta Bagna je rychlá šestisedačka bez krytu. Ostatní lanovky starší neodpojitelné.

Zalidněnost:

Navštívili jsme středisko ve středu, zalidněnost sjezdovek byla velmi malá. Fronty u lanovek se nekonaly. Pouze u šestisedačky na Punta Bagna se vyjímečně vytvořil menší chumel tak na 2 až 3 minuty.

Občerstvení a aprés-ski:

V centru skiareálu na Plateau d´ Arrondaz je poměrně velká samoobslužná restaurace s terasou a dále malá restaurace v sedle vpravo pod vrcholem. Cenová hladina je nižší než v jiných francouzských střediscích, ale trochu vyšší než v Normě - např. omeleta plněnou šunkou a sýrem, k tomu kupa hranolek a salát za 9 euro. V suterénu restaurace luxusní prostory s WC, svačinovou místností a dětským koutkem. Ostatní aprés-ski možnosti jsme vzhledem 1denní návštěvě neměli možnost prověřit.

Doprava do střediska a parkování:

Skibusem v rámci rozšířeného skipasu. Cesta z Val Cenis trvala cca 45 minut. Výjezd do střediska je přímo z města Modane a je poměrně dlouhý. Serpentiny jsou číslované a končí myslím na čísle 15. Silnice suchá, cesta bez problémů.

+ plusy

  • Dobré sněhové podmínky
  • Nižší ceny občerstvení
  • Malá zalidněnost sjezdovek

- mínusy

  • Mnoho plochých přejezdových sjezdovek
  • Černé sjezdovky pouze neupravované
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Vernířovice - Brněnka

Vernířovice - Brněnka

Vernířovice - Brněnka

Vernířovice - Brněnka

Vernířovice - Brněnka

Vernířovice - Brněnka

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 3 km