Plavy - aktuální report z 29.01.2016 - SNOW.cz

Plavy aktuální report z 29.01.2016

    průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Plavy - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: sejk68
  • hodnocení:
  • návštěva od: 29.01.2016 do: 29.01.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

S kamarádem jsme vyrazili na túru po Jizerských horách, Krkonoše už máme docela projeté. Jeli jsme po silnici E65 z Turnova na Malou Skálu a dále na Železný Brod, měli jsme v úmyslu jet na Tanvaldský Špičák, ale v obci Plavy nás nad silnicí zaujal visící transparent červené barvy lákající na lyžování v místním areálu. Zabočili jsem tedy tam. A byli docela překvapeni, že v této lokalitě a nadmořské výšce je skiareál a s ještě velice slušnými sněhovými podmínkmi. Zjistili jsme, že tento areál se nachází v nadmořské výšce 410 až 520 m n. m. a že sjezdovka je situovaná na severní straně kopce Filoun.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdové tratě jsou zde tyto: červená, závodní v délce 720 metrů, modrá turistická v délce 840 metrů, modrá dětská v délce 1 080 metrů a dětský park. V provozu byla pouze červená a dětský provazový vlek, mají tam i kolotoč pro děti, ale ten byl mimo provoz.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovce leželo slušných cca 20 až 30 cm, který byl poměrně kompaktní a držel, netvořily se muldy. Je třeba říct, že na upěchovaný technický sníh je potřeba mít aslespoň trochu nabroušené lyže. Areál má umělé zasněžování, na úpravu tratí zde mají rolbu. V areálu je i večerní lyžování ve dnech středa sobota a neděle. A to od 18.00 do 20.30 hodin.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu je jako hlavní lanovka Poma, která je dlouhá 610 metrů. Dále je tam dětský provazový vlek v délce 70 metrů. Je zde i půjčovna lyží.

Zalidněnost:

Lidí tam byla tak akorát, že fronty se nekonaly, mohlo tam být nějakých sto lidí.

Občerstvení a aprés-ski:

Přímo u sjezdovky je krásná restaurace, vytápěná krbovými kamny, je zde i dětský koutek. Ceny lidové - párek v rohlíku 20 Kč, klobáska za 40 Kč, hamburger za 35 Kč, obsluha milá vstřícná, všude čisto.

+ plusy

  • málo lidí
  • mírné ceny občerstvení
  • poměrně levné skipasy

- mínusy

  • letošní všeobecně špatné sněhové podmínky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report